Důležité: TS Parametry rozsáhlá repro databáze
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

2.11.2005, 13:18
pro toho kdo nezná tak je to tu:

http://www.thielesmall.com/database.asp
Smile
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

2.11.2005, 13:48
Koketoval jsem s myšlenkou vytvořit vlastní DB, mám už nachystané nějaké struktury v MySQL (řekl bych že košatější, než tohle), teď ale nevím, jestli to nebude nošení dříví do lesa. Crying
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

2.11.2005, 15:34
Já myslim že rozhodně ne Smile Já používám Drivers Ed http://www.hal-pc.org/~bwhitejr/ plus mam papírový katalogy a datasheety v pdf ze kterejch podle potřeby data tlačim do LspCadu .
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

2.11.2005, 16:03
Prvním z vedlejších produktů by mohl být konvertor TS parametrů z WinISD do LspCadu v 5.22, už mám rozebranou strukturu UNT souboru. Převod opačně bude složitější, protože WinISD (ač má "slušně" udělané soubory) tam chce kdejaký prd.

Každopádně se na podobných věcech dají strávit stovky hodin času Crying edit pro vítka: na vývoji aplikace... samotné datlování už je pro cvičenou opici Wink a nebo lidi s velkou trpělivostí.


naposledy upravil lada dne 2.11.2005, 17:03
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

2.11.2005, 16:29
Na dobré značky se věrohodná data obvykle najdou a pak už je s občasnýma převodama člověk natlačí do programu. A holt některé programy chtějí více a jiné méně.
Samozřejmě, že je nejpohodlnější mít to v souborech, které program načte. Ale to mi spíš chybí u frekvenční charakteristiky. Viz Boramyrovo udělátko.
Ale jak bylo řečeno jsou to stovky hodin práce a mnoho údajů je o pro nás "exotických" značkách - ne nekvalitních, s komplikovaným dovozem. Nehledě na to, že než se člověk vzpamatuje, tak reprák přestanou dělat. To neplatí snad jen u T..
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

3.11.2005, 14:17
Souhlas právě v tom je ten největší problém, Boramyr udělal excelentní utilitku která umožňuje alespoň to že vyhýbka jde udělat alespoň na hrubo a pak ji podle ucha popřípadě měřením doladit na top. Nebylo by špatný jak jsem tu již psal udělat malinkou minidatabázi zde nebo i jinde na netu a sem odkaz na frd a případně i zma soubory v ČR dostupných případně nejoblíbenějších repro (např. TVM,Tonsil,Seas,Audax,Hi-Vi,peerles, Visaton) Každej kdo nějakou udělátkem vytvořil by svoje soubory mohl sdílet s ostatními čímž by se usnadnil výběr měničů pro každého... Smile
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.11.2005, 14:40
Zvedám palec nahoru a říkám: "výborný nápad"
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

3.11.2005, 15:47
Nápad to je, ale ...
Celé to bude stát na věrohodnosti provedené práce, tzn. na důvěře v odvedenou práci (soubor dodal, kontrolu provedl). Použitých podkladech. A na tom, kde bude úschovna - kde na netu - Amplion?
A nebyly by to schopny pustit ven firmy?
Jo a dodavatel nemůže nést zodpovědnost za použití, tedy trestněprávní. Morální určitě.
A taky to bude o slušnosti a nevyužívání souborů pro komerční účely. Ale to neovlivníme.
Tak kdo se hlásí dobrovolně?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

3.11.2005, 16:04
Nejjednodušší je databázi vytvořit tak, že se nasosnou TS parametry z wdr a unt souborů - prasácké Rolling Eyes Embarassed Dodat další repra a postupně popřidávat charky už je další práce. Jediným systémovým řešením je aktivní webové rozhraní pro obsluhu databáze...

PS.: když mi někdo hodí vzorečky pro Cas a Mmd, tak můžu ještě dnes vypustit alfa verzi utilitky pro konverzi wdr na unt. Jinak to budu muset nastudovat doma a dodám až zítra. LSPCad bez těch dvou údajů odmítá unt soubor načíst. Ovšem struktura UNT souboru je teda opravdu dílo, nevím, zda byl skandinávský autor střízliv, když to vymýšlel Wink

PPS: zajímavým příkladem projektu, který dobrovolníci naplnili daty je třeba http://slovnik.zcu.cz/


naposledy upravil lada dne 3.11.2005, 16:39
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

3.11.2005, 16:38
2 vítek: Máš pravdu ,ale já bych to pojal jako záležitost pro členy klubu... tj přístup k souborům budou mít jen registrovaní uživatelé já u sebe nevidím problém v tom že dodám frd a zma soubory toho co jsem udělal,jen nejsem zběhlej v db a html abych sám něco dokázal vytvořit... pouze jsem ochotnej poskytnout hrubý data a podepsat se pod to že jsem to vytvořil já... v Borymyrově utilitce... pak pokud se data někomu nebudou zdát tak může mě zbombardovat na sz nebo maila že sem to zprasil a křivky ode mě nejsou korektní... Smile

2 lada: Ty vzorečky zkusim zjistit pokud někde budou ... juknu do literatury a na net. Každopádně odhaduju že asi budou mít co dělat s Cms,Sd a Mms Smile

něco málo pro začátek tady:
http://www.akkus.com.pl/forumakkus/read.php?f=1&i=2706&t=2702


To all:

Co vy na to? chlapi...? nejde přece o to dělat všechny repráky na celym světě,ale jen to že to s čim kdo dělal se podělí o svou práci (obkreslování a kalibrace grafu a hodnot) a případně do poznámky může nahodit postřehy o danym repráku... Smile

Viz můj starší postřeh

topic505
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.11.2005, 18:39
Myslím, že pokud by se toho chtěl antonio zhostit, udělalo by to ze skvělého amplionu v podstatě jedinečný informační zdroj, srovnatelný třeba s prodance.
Případné chyby a nepřesnosti v měřeních a datech by se používáním zpřesnily v podstatě sami a Moct si najít na jednom serveru podle značky a typu o daném repru vše od souborů do Cad, ISD, přes charky, TS, až po zkušenosti, doporučovaná ladění a výhybky... to by pak začal stavět každý. Smile

Ale dost snění.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

3.11.2005, 18:42
dobrovolne se hlasim, ale mam celou databazi v *.txt(LSPCad6,2), snad pujdou i v 5.25...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.11.2005, 19:06
2 lada : Pochopil jsi, proč si LspCad ze zadané plochy membrány počítá poloměr a ukládá do .unt ? Zaprvé je to zbytečný údaj a zadruhé, což je zajímavější je ten poloměr ve stopách ! Autor asi opravdu nebyl střízliv...

Edit : Oprava... beru zpět, není to ve stopách Very Happy je to normálka v metrech, já pitomec to zapoměl dělit pí...


naposledy upravil Boramyr dne 3.11.2005, 21:19
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

3.11.2005, 20:09
Bolo by to super niečo také urobiť. Ja síce toho času moc nemám a v LspCAD ešte iba skúšam, takže moc by som neprispel do databázy ale časom isto by som prispel veľmi rád.
btw k tomu Graph readeru je to super utilitka ale ako si kontrolujete hotnoty či sú správne? Ide o to že ked som to skúšal orezal som obr. napr. na 20-20kHz / 40-110dB a spustil reader tak tie hodnoty boli odlišné od tých ktoré som si cca odčítal z grafu. Takže som potom ten obr. podľa potreby predlžoval či skracoval až som dosiahol výsledky podobné preibehu grafu. S týmto by totiž mohli vzniknúť problémy pri pokladaní na web ako bolo spomínané = vierohodnosť dát, musel by to niekto nejakým spôsobom kontrolovať. Kto a ako?
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

3.11.2005, 20:52
Boramyr: asi máš lepší zdroje. Já jsem postupoval pracnou metodou "revezního inženýringu" - je pravda, že jsou tam nějaké čísla, na jejichž význam jsem nepřišel (8 byte následujících po sd). Kupodivu mu nevadí, když tam nejsou vůbec. Mimochodem máš v nějakém Beymím unt souboru přehozené airgap height a voice coil height Wink oproti wdr. Parametry mmd a cas už jsem našel...

K projektu nějaké databáze: vývoj webové aplikace je záležitost na měsíce a roky. Nicméně budou-li data připravená v libovolném čitelném formátu, není problém udělat jednorázově import. Skladování systémem "pošli soubor a já ho umístím na web" je zatím asi jediná rozumná možnost, pokud se nabízí dobrovolník, který to bude spravovat.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.11.2005, 21:20
To je právě ono... těch 8 byte po sd je poloměr membrány... v metrech, jak už jsem opravil v předchozím příspěvku.

Edit : Jinak postupoval jsem úplně stejně... prostě jsem měnil parametry a čučel do to hexeditorem, kam se to ukládá Very Happy

Edit 2 : Josse, to je divný, popiš to důkladněji, jakých rozdílů vůči grafu sis všim... já na žádný problém nenarazil.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1673
Z: poblíž HK

3.11.2005, 22:41
Tak co řikáte na toto? Vim, že graficky nicmoc, ale k účelu by to sloužit mohlo... http://speakers.czweb.org
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

3.11.2005, 22:56
Radší bych to, jak psal Michal, viděl na Amplionu. Na takovém našem mateřském webu. Všechno pěkně pohromadě. Projekty, diskuse, odkazy, datové soubory atd.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1673
Z: poblíž HK

3.11.2005, 22:58
To jo, ale kdyby Antonio neměl náladu nebo by byl nějakej problém, tak víte za kým jít Smile
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

3.11.2005, 23:14
2 Frank: Hecký Very Happy přesně tak,pro začítek je nej cokoliv pokud by antonio neměl čas nebo náladu to hned dělat,nebo by byl jinej zádrhel Smile


Já to dělám tak že odečítám hodnoty a porovnávám s grafem předlohy ve třech čtyřech bodech a namapuju si špičky a propady na známejch frekvencích a nastavením rozsahu v utilitce se snažím docílit co nejvyšší shody s předlohou... nejdřív na frekvenční ose a pak na ose akustického tlaku ... offsetem (např 41 až 101 dB apod)... Protože pokud to není aspoň v rámci pouhého oka totožný s grafem,nemá to smysl dělat a sou to jen čáry převedený na čísílka Smile
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

3.11.2005, 23:38
Chce to trochu zkontrolovat podle nějakých význačných míst na charce, problém je, že těžko se obrázek vyřezává na pixel přesně, o obkreslení ani nemluvě. Samotné čáry grafu jsou nějak silné a když si člověk uvědomí, že i na slušném grafu odpovídá 1dB řekněme 3 pixelům ( o miniaturních grafech ani nemluvě) tak zhruba k té jednodecibelové chybě snadno dojde. Přinejhorším, když by se někomu nechtělo kvůli tomu předělávat staré soubory, tak v LspCADu se offset dá nastavit. Přímo pod tou kolonkou, kde se zadává ten frd soubor.
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)