Jakou strmost na Seas L17RE/P & L17RCY/P
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

31.10.2005, 22:02
Ahojky chtěl bych od vás ostatních názor jakou vyhýbku na tenhle seas... chci ho dělit na 650Hz jde mi vo to jestli bude stačit linkwitz 2. řád 12db/okt. Smile Na 4,5KHz je ošklivej peak 9dB a na 6,5 je asi 6-7dB. je mi jasný že 650 je dost daleko,ale stejně co vy na to?

http://www.seas.no/seas_line/woofers/H1008.PDF

PS: je to roztomilej basáček
fs=39Hz
VAS=20,8l
QTS=0,36


naposledy upravil dawsoo dne 1.11.2005, 20:46
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

31.10.2005, 22:10
To chces do trojpasma ked to chces delit na 650? Podla mna kludne del na cca 2000Hz a staci dvojpasmo, pocul som hrat L18 a hrali super a boli delene na cca 1900Hz.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

31.10.2005, 22:37
No 2,5 oktávy nad dělicí frekvencí bude už dost utlumený, ale nevím, jestli se přesto nebude projevovat. Každopádně je to peak jak kráva. Přinejhorším by se snad dal vykompenzovat... R||L||C sériově k repráku, kompenzace indukčnosti nutná, minimální DC odpor cívky taky, muselo by to mít dost velké Q. Pro 4,5kHz vychází něco kolem 60uH, 22uF a 20R. Jestli je takový postup použitelný nevím, ta rezonance by musela být nastavená dost přesně a jestli to neudělá nějakou neplechu s fází si neodvažuju tvrdit, odborník nejsem.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

31.10.2005, 23:59
To je dobrý reproduktor na malou dvoupásmovku - do 15l. Dělicí frekvenci samozřejmě s ohledem na výškáč. !Odhadem! 2-2,5 kHz. Pokles 12.
Rozhodně to není to třípásma, takže na 650 klidně zapomeň.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.11.2005, 1:32
Al membrány ve dvoupásmu vyžadují kompenzaci, naprosto striktně.
Věřím, že Dawsoo ví, proč chce dělit na 650, tak ho v tom necháme. Smile
Zkus a poreferuj, protože Al membrány mě vždycky přitahovaly...
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.11.2005, 1:38
Mam to k wide range páskáčům dva na bednu 650Hz si myslim bude dělený pro oba ideálně Ten RLC sem počítal až za vyhýbkou v paralelním provedení,ale asi nebude potřeba Smile Jelikož chci nechat bednu štíhlou rozměr cca 250 šířka x 350 hloubka x 205 výška hoděj se mi právě i kvůli malýmu VAS a Fs Smile čili 4 ks do 34l bedny nebo dva po 16,7l ... to by šlo ne? Smile

edit: právě mi de o to jestli těch 650 je dost nízko vůdči peakům na 4,5 a 6,79 kHz ? Nebo to rači fiknout 24dB/okt vyhýbkou

PS: nakonec jsem si řek že kov patří ke kovu,proto jsem nakonec upustil od PP a jinejch tvrdejch matrošů...


2 Michal: No zatim sem jeden zkusil jen tak nadivoko napřímo a hraje to sakra jinak než jiný repráky když je testuju venku... přesný detailní a neuječený... v bedně to bude o dost lepší samozřejmě... ten peak tam je ale neni to tak šílený jak na papíře ...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.11.2005, 11:46
Na papíře to vypadá jak alpy, ale zase je úzkej, takže to asi nebude tak zásadní. Co stojí ta L17ka? Můžeš ze zkušenosti porovnat L a G? (Al proti skleněným vláknům?)
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.11.2005, 16:05
Tak ta L17 stojí ve výprodeji starých zásob a modelů jen 1135,-!!! Nakonec jsem vyměnil ty L17RE/P za L17RCY/P... dá se s nima jít o 15hz níž a chtěj větší bednu...a peak maj o kilo vejš=menší problémy s RLC resp asi nebude ani třeba.

K tvý otázce,no já jsem měl všechny typy CB17,G17,P17 v ruce a nevím každej má svý pro a proti ty L17 sou jednoznačně zvukově nejlíp bych řek...až na to "sraní s RLC filtrama na ten peak... Géčkja sou jemný příjemný ale malinko mi u nich chybí dynamika a ostrý zaříznutí do signálu... k textilním kalotám ale seděj nádherně. Péčková řada polypropylen nevim co si myslet je to relativně přesný ale jakoby bez barvy v tom špatnym slova smyslu,a CB papír je klasika příjemný a vyvážený asi nejpodobnější Géčkům malinko mi příjdou dynamičtější ale zabarvený. Ty Elka mam teď prvně v ruce myslim že pokud si dám péči s vyhýbkou bude to bomba... mikroskop na signál... jelikož je to nechutně přesný a čistý musí bejt nastavení a sfázování maximálně v přesný toleranci...aby se jakoby zvuk co nejvíc zjednopásmil a transienty byly přesný a rychlý... nevim soudim zatim jen z poslechu venku bez ozvučnice...

Smile
Snad ti to majinko pomohlo nevim každej to může slyšet jinak.

PS : Jinak pokud bys ty Seasy chtěl tak si pospěš doprodávaj poslední kousky na skladě... těch L17RE/P maj snad prej ještě dost.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.11.2005, 18:44
Tak ta cena je úžasná. Ale mě se to teď netýká. Kdyby něco tak v budoucnu L18RNX. Zajímal mne hliník jako takový. Co Excely, měls je v ruce?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

1.11.2005, 18:48
Excely mam prave na stole. W18 a millenium zatial to vyzera ze su z uplne inej kategorie ako rada basic. Mal som ich zatial len provozornej bedni ale dufam, ze coskoro ich dokoncim .
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.11.2005, 20:49
JJ excely to musí bejt maso,já na minutku taky zauvažoval,ale vzhledem k tomu že potřebuju čtyry kousky tak je to mimo mojí kapsu... zatim... a co stavíš za bedniska z W18? a co k tomu za vejšky? Taky bráchu z nej řady nebo něco jinýho? Smile
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

1.11.2005, 21:12
Vysky su od SEASu Millenium. Bedna nebude prilis velka je rozpocitana na 22L a prave minuly vikende som ju narezal, snad sa mi to pdari zlepit do konca mesiaca bassreflex chcem naladit okolo 36-37Hz. Povodne som chcel nieco ako ODIN MkIII ale dva basaky by uz boli na mna dost drahe. Twisted Evil
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.11.2005, 22:21
JJ penízky sou důvod proč sem šel do basiců... já kuli citlivosti a zatižitelnosti musim mět 4 (2 na bednu) :arrow: respektive nepotřebuju zatižitelnost ale plochu a nízký zkreslení na basech...a nižších středech... proto zdvojení a nemusim tlumit odporama páskáč nahoře

nakonec jsem tam dal L21 a do měsíce snad už budou truhlařiny hotový zkusim pasiv a když to nebude ono tak 2x symasym a akt vyhýbku 24dB okt na 660Hz. rrozsah v LSP CAD mi vychází od 38Hz-17Khz ve 3dB.Ty L17 čtyry skovám na jinej projekt... de apollito s menším páskem Hi-Vi nebo Aurum Cantus. Smile

Tímto ještě jednou moc veřejně děkuju Pistolovi za frd a zma soubory na mý repráčky.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)