jaky reproduktor do 15l bedny pro subwoofer
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

20.7.2005, 20:32
Zdravim,mam zde krychli o objemu 15l a chci ji pouzit jako decentni subwoofer domu.Je vyrobena ze dreva o tlousce 20mm.Rozhodne bych sel do TVM,mam jich uz mnoho a jsem moc spokojeny.Take nevim,jestli se do tak pomerne male bedny vyplati delat basreflex,jestli to ma nejaky efekt?A jestli je mozne pouzit reproduktor,ktery je delany pro vetsi objem bedny?Prosim hodte radu,budu rad,diky
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

20.7.2005, 21:59
rozhodně nic menšího než 16 cm, existují repráky - 20 cm, které tento objem snesou a hrají v něm hoodně hluboko, jenže takové Tesla nedělá...
v tvém případě bych se na to vykašlal a postavil rovnou větší bednu. Jseš-li limitován velikostí, ale ne cenou, koukni na tento 10" od Hi-Vi:
Fs: 34 Hz
Vas: 17.1 l
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=50


naposledy upravil antonio dne 20.7.2005, 23:27
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

20.7.2005, 22:40
no reprak je to peknej,ale urcite jsem limitovan cenou,takze tohle nepripada v uvahu.Bednu bych mohl udelat vetsi,ale ja zes nepotrebuju,aby se trepaly tabulky v oknech.Jakej teda od TVM by se do te me bedynky hodil a co teb basreflex?Diky
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

20.7.2005, 22:44
Jestli má doma TVM, tak má asi omezený rozpočet. Ale ten SP 10 je snad sub basák do nejmenšího objemu. Ale má taky X max 15,5, nominální zatížení 500W a hmotnost 13kg. A není primárně určen ani do basreflexu. No nekupte to za ty prachy.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

20.7.2005, 23:21
od TVM asi nic, pokud bys tam hodil ARN 5614, ubere ti cca 0.5 litru, + nátrubek 1 litr, + zesilovač, jestli uvažuješ aktivní verzi, x litrů, takže ti zbude řekněme 12 litrů, takže ti to moc nezahraje. Od TVM, Tonsil nic. Prostě postav novou, větší bednu
2 vítek: to bylo jen pro zajímavost Wink


naposledy upravil antonio dne 21.7.2005, 0:11
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

20.7.2005, 23:50
Asi doopravdy pujdu do vetsi bedny,ovsem jaky objem doporucujete?
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

20.7.2005, 23:53
no tak jestli máš v bednách 20 cm ARNko, je přece blbost stavět 15 litrový sub s 16 cm reprákem, když už tak něco 25 cm, lépe 30 cm, max cena repra?
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

20.7.2005, 23:56
Teď to velmi zjednoduším. Objem bedny se odvíjí od parametrů konkrétního reproduktoru. Dobrým vodítkem je ekvivalentní objem Vas. Výsledný objem bedny je zpravidla menší než Vas. Ale reproduktor je potřeba posuzovat tak nějak globálně. Čili zvážit všechny dostupné parametry.
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

21.7.2005, 0:24
to antonio, tak ta cena,kterou bych dal za repro,by se mohla pohybovat tak okol 500,-
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

21.7.2005, 2:27
v Česku za tuto cenu 12" ani 10" neseženeš, pokud to máš blízko do Polska, koukni se po STXech:
GDN-32-100-4 - 46zl
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=57
GDN-32-150-4 - 58zl
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=59

Mě osobně by hoodně zajímalo jak hraje tento:
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=358
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

21.7.2005, 9:17
cim zivis ten tvuj sub?myslim jakym zesakem,kdyztak posli i odkaz,dikec
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

21.7.2005, 12:15
za měsíc budu kupovat tohle:
http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=63517
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

21.7.2005, 12:27
antonio, prosímtě, kup to co nejdřív, a okamžitě jak to přijde to rozeber a hoď nekam fotky. Přijde mi, že za takovouhle cenu tam musí být něco co není košer. (slabý zdroj nebo něco) Ale třeba (snad) se mýlím. To má jen LPF? 12 nebo 18db/oct? Chyběl by mi subsonic a nějaký EQ. Prostě podej reference. Díky.
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

21.7.2005, 12:33
to antonio, no tak to je na me zbytecne sila...ale asi dobrej stroj
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

21.7.2005, 13:07
Ja tu nechcem nikoho odradzat od kupy toho zosilnovaca sam by som bol zvedavi co je to vlastne zac a taktiez verim ze na domaci posluch to bude bohate stacit ale ja by som tie prachy za to nedal. Samozrejme ak si na stavbu takeho zosika niekto netrufne je lepsie si kupit hotovy modul a je po problemoch a mame istotu ze to funguje plus mame na to zaruku. Konkretne Antonio tebe mal mal robit zosik Sinclair? (alebo si ta mylim s Kritikom uz neviem) Ale pokial viem tak to nevyslo. Takze neviem, jednoduchy zaokruhleny vypocet trafo 1000.- zosik, ochrany, filter 1000,- chladice, nejake konstrukcne prvky a mozno sa zmestia i kondiky 1000,- Spolu 3000,- Ceny som placal zhruba takze neberte do doslova a podotykam ze nestaviame DPA 880 ale nejaky jednoduchy koncak okolo 150-200W/4ohm (co bohat staci do obyvaku i tak sa to bude vsetko triast) ktory moze mat i vyssie skreslenie lebo na basovom boxe to skreslenie nebude pocut, samozrejme s ohladom na primerane tvrdy zdroj. Ostatny konstruktery, mate inu skusenost?
A este mi neda, ak chcem nieco kvalitne predavat tak tam nepisem: " ... Vypínací zdržení: 540 W · Vstupní impedance: kb. 20 min. · S/N poměr: 20 kOhm · Změna frekvence: 77 dB" je to trosku scestne.
Ale zaverom sa pridavam k ziadosti o poreferovani o tom moduly ak ti to pride domov, mozno sa mylim a je tam fakt kvalitny zosik a bude ti to hrat az do dochodku a budes s tym spokojny.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

21.7.2005, 13:57
2 Michal: kontaktuj Kritika (David), a on ti řekne co je to zač (je z něho nadšenej..., výňatek z tel. hovoru: "je to silný jak děvka" Lol? ), už mi posílal i fotky, no prostě koukni na tento odkaz, a tady je vnitřek, EQ je zde v podobě odporů, které můžeš měnit, 30 - 50 Hz - myslim, viz PDFka, pokud neobjevím do měsíce něco lepšího, jasně beru tento...
2 Josse: oběma nám měl dělat zes Sinclair, Kritik to vzdal tím, jak dlouho na to čekal, a já když jsem našel tohle, 5.5k se mě zdá lepší než 8k
K těm parametrům: zcestné to je, ale je to chyba Conradu a ten píše skoro u všeho hovadiny
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

21.7.2005, 14:14
Antonio, až ti to přijde, tak opravdu udělej důkladnou fotodokumentaci a napiš z čeho je to udělaný ( kondy ve zdroji, konce... atd. ) mě by to taky moc zajímalo.


Edit : Teda tady to přibejvá fofrem...
slalom
uživatel

Příspěvků: 31

21.7.2005, 14:27
back to woofer, zkusim upravit vyhybku tech v prednich bednach s ARN6688, jeste predtim nez bych kupoval nejakej sub. Bude pruser,kdyz zmenim kapacitu kondiku,pres kerej jde signal k basaku?!
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

21.7.2005, 15:33
Obecně k vyhybce. Jejím základním úkolem je nepropustit k reproduktoru signál, který není schopen zpracovat. Toho lze dosáhnout použitím kombinace cívek a kondenzátorů. Samotné vyhybky jsou pak prvního, druhého a třetího řádu - s poklesem 6, 12 a 18 dB/oct. Ne že by nebyly možné i vyššího, ale v hifi praxi se nepoužívají. Dále vyhybka zvládne různé korekce použitých reproduktorů. Typickou je kompenzace citlivosti u výškového repro. K návrhu vyhybky vede mnoho cest od použití hotových schémat a více či méně univerzálních typů, přes konstrukci pomocí simulace v PC a nebo výpočtů až po sofistikované aktivity podpořené měřením. Ale rozhodně bych nepodcenil přečtení teorie.
A teď k Tvému dotazu. Psal jsi, že máš ARN 6688 a ARV 089. Pro kombinaci tohoto ARN a ARV 104 je na Amplionu kompletní schéma vyhybky i s kompenzacemi. Myslím, že je bez problému použitelné i pro ARV 089. Experti na TVM jistě opraví. Nechceš li vyrábět, můžeš na tuto kombinaci sehnat více či méně univerzální vyhybky. Samotná výměna kondíku bez znalosti toho co to udělá je riziková činnost. Takže průser to být může. Ještě detail. Na výsledný zvuk nemá vliv pouze vyhybka, ale v případě basu nebo středobasu taky návrh ozvučnice. Její objem a to zda je uzavřená nebo basreflex a jeho ladění.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

21.7.2005, 18:43
Michal napsal:
antonio, prosímtě, kup to co nejdřív, a okamžitě jak to přijde to rozeber a hoď nekam fotky. Přijde mi, že za takovouhle cenu tam musí být něco co není košer. (slabý zdroj nebo něco) Ale třeba (snad) se mýlím. To má jen LPF? 12 nebo 18db/oct? Chyběl by mi subsonic a nějaký EQ. Prostě podej reference. Díky.


Kámo, tak ten modul mám a je to dělo jak prase!! Myslím, že je dost drahý, ale výkon to má kurevský 8)
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

21.7.2005, 18:47
antonio napsal:
2 Michal: kontaktuj Kritika (David), a on ti řekne co je to zač (je z něho nadšenej..., výňatek z tel. hovoru: "je to silný jak děvka" Lol? ), už mi posílal i fotky, no prostě koukni na tento odkaz, a tady je vnitřek, EQ je zde v podobě odporů, které můžeš měnit, 30 - 50 Hz - myslim, viz PDFka, pokud neobjevím do měsíce něco lepšího, jasně beru tento...
2 Josse: oběma nám měl dělat zes Sinclair, Kritik to vzdal tím, jak dlouho na to čekal, a já když jsem našel tohle, 5.5k se mě zdá lepší než 8k
K těm parametrům: zcestné to je, ale je to chyba Conradu a ten píše skoro u všeho hovadiny


Antonio: tak to jsi napsal perfektně!!! Opravdu nelituji financí, které mě stál ten modul!!! ARN 312 - speciál má co dělat, aby ´´stíhal´´ :P
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)