Měření repro
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

11.10.2005, 18:52
Zdar chlapi objednal sem si Monacor SPH380TC trvalo to 3 měsíce ale už ho mám.Změřil sem mu impedanční char. a spočítalTS parametry dle Tomana reproduktory a repro soustavy no a ty parametry se rozcházejí některé více některé méně ale skutečnost je taková že při simulaci s těmito parametry by stačila menší ozvučnice. Připadá mi že má malinko větší tuhost sistému. Rozhejbe se to? Když jo tak se to zase změní. Nechal sem ho tak 10h na růžovém šumu střední hlasitosti. Nebudou parametry jiné když se bude měřit na stojato a tím pádem nebude na membránu působit gravitace?Má někdo stouto metodou zkušenosti? neví někdo o někom kdo měří repra nekde u Brna vím akorát o prodance.Dík
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.11.2005, 16:22
Rozhejbej ho sinusem 10Hz venku tak půl dne a uvidíš... jinak repráky si sednou tak za půl roku a pak už se neměněj... Rozdíly při měření stojato-ležato sou řádu do jednoho procenta maximálně... tj je to jedno... Ten sinus dej tak 0,5W to neublíží ničemu a výchylku to mít bude slušnou... šumem to trvá 10x dýl... Smile
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

1.11.2005, 16:32
Závěsy se nejspíš trochu rozehrajou, pomáhat tomu 10Hz je ale hovadina a už vůbec ne mimo ozvučnici. Radši ho dej do bedny a pusť do něj nahlas nějakou basově náročnou muziku. Uměle mu vyplandávat závěsy je zbytečnost.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

1.11.2005, 17:02
Systém zahoření se liší značka od značky a model od modelu. Od několika hodin až po několik set hodin hraní v ozvučnici. Rozdíly jsou někdy skoro nepostřehnutelné, někdy značné. Měl by o nich vědět dovozce a nebo prodejce. Ti dobří to vědí.
Lepší, ale pomalejší je samozřejmě zahořovat muzikou.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.11.2005, 19:05
To máš jako s motorem za studena. Lepší pomalu přidávat a pa kej to fajn a můžeš tomu nakládat jakkoliv. Když tomu naložíš hned... Smile

Ohledně zahořování by se dala vést diskuze leta. Je fakt, že někdy je to potřeba ale nějak to přehánět...
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

2.11.2005, 1:47
ad 10Hz

je mi jasný že vám vstávaj vlasy na hlavách,ale jde o změnu jedinnýho parametru na výrobcem deklarovanou hodnotu a nemuset čekat dlouhou dobu. Jedinnou veličinou co se tím přímo změní je cms ... sníží se tim přímo úměrně Fs a Qms a zvětší VAS... a nastavit vše tak aby výchylka nebyla větší než půlka xmax. Těch deset Hz je z důvodu že je to hluboko pod rezonancí 99.99% repráků a výchylka se dá pozorovat pouhym okem.




Jak píše Michal pomalu a postupně... dostal jsem takhle docela dost repráků na jenovitý hodnoty během max 14 dní až měsíce místo postupného pololetního až ročního rozehrávání. Parametry se mění zpočátku rychle a pak už skoro vůbec proto se nemusí nikdo bát že by jaksi po pár letech hraní se díky urychlení v první fázi měnili parametry až za hranice dané výrobcem... vždy pokud se to přežene s dobou (ne s intenzitou) nechá se reprák stát a hodnoty se vrátěj zpět na normál... největší potvory sou z toho co mi prošlo rukama v tomhle Audaxy a Starší Vify.

Smile
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

3.11.2005, 20:31
tak nevím už sem mu naložil hrubo přes 100hodin různého signálu (sinus 10-50Hz, šum, muziku) při různých hlasitostech ale vše bez ozvučnice, průběžně sem to měřil ze začátku se zdálo že se to lepší ale pak se vrátilo a měřím skoro totéž co na začátku hlavně Cms a Vas je malé cca 50% z datashetu fs je tak o 5Hz vyžší a Mms o 50% větší myslím že kdyby sedl Cms tak sedne i zbytek.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

4.11.2005, 0:13
Nějak si nedokážu představit, jak se může zahořováním měnit mms. Snad jedině poddajnost a z ní plynoucí TS, ne?
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

4.11.2005, 0:17
2 Michal: Proč by ne? Pustíš do repráku při velkým výkonu 10 Hz a hned z membrány budou lítat kousky, tim se jasně mění její hmotnost. Very Happy Sice k menšímu číslu, ale mění. K většímu se může dostat třeba že do sebe nabere prach ze vzduchu a zkondenzuje na ní pára, a hnedka je Mms větší. Ikdyž k tomu není třeba reprák zahořovat, spíš naopak pro tohle je lepší nechat ho v klidu.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

4.11.2005, 10:37
2 LOL 32 : To je nápad... chcete nižší fs ? Pověste reprák nad sporák až budete smažit řízky, až důkladně natáhne mastnotou... to budou pak parametry Very Happy
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

4.11.2005, 12:28
2 Jara: Pokud jsou hodnoty Cms a VAS na polovině toho co maj mít jde buď o zmetek nebo špatně udávané ts parametry u tohoto repráku Rolling Eyes

Většinou jsou úchylky od udávaného u slušných výrobců - 10 max 20% Smile a +5%.

PS: Nechce se mi věřit že si závěs sedne časem tak že bude dvojnásobná poddajnost :o
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

4.11.2005, 21:27
velikost Mms je zjištěná z impedanční charakteristiky nebo někdo dokáže zvážit membránu v reproduktoru aniž by ji vyškubl ven.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1673
Z: poblíž HK

4.11.2005, 23:16
Třeba při výrobě Smile
Erich Zann
uživatel

Příspěvků: 6
Z: Opava

5.11.2005, 16:12
Dobrý den všem.Chci se zeptat,nemáte někdo někde doma hluboko v šuplíčku tabulku parametrů k výče zmíněným reproduktorům? Na netu jsem našel maximálně tak kolik mají Watts a kolik měří v průměru,ale nic víc Confused Zajímá mě tedy :

Fs:
Re:
Qms:
Qes:
Qts:
Le:
Vas:
Xmax:

Pokud tedy někdo víte nebo máte tyhle údaje,prosím ozvěte se mi nebo mi je pošlete mailem.Děkuji mnohokrát všem.Erich Zann.
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

5.11.2005, 16:22
Erich Zann: http://amplion.wz.cz/tvm-parametry.htm Wink
Erich Zann
uživatel

Příspěvků: 6
Z: Opava

5.11.2005, 16:36
šmarja ... to jsem úplně zazdilDíky moc za ochotu a za nakopnutí.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

7.11.2005, 11:29
Zpátky k původnímu.
Například reprosoustavy Burmester B99 (1 090 000,- za pár), tam před montáží reproduktorů zahořují basák Visaton nonstop týden 10Hz na 250W, středové Seas Excel 110W a výškáč magnetostat Acoustic Technology růžový šum 7W.
Takže parametry před montáží sednou, návrh bedny je na sednuté parametry a zákazník se už nemusí divit, proč se mu zvuk beden po nákupu a hraní mění.
Zůstává otázkou, zda parametry udávané různými firmami jsou ve stavu po zahoření a zákazník to zahoření provede sám v hotové bedně.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

7.11.2005, 18:51
Dost me zarazi 250W pri 10Hz Shocked Shocked To ses preklepl ne??
Frank
uživatel


Příspěvků: 1673
Z: poblíž HK

7.11.2005, 19:06
taky de o to v jaký bedně...
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

7.11.2005, 19:27
Frank> To je prece blbost.. Dokazes si predstavit tu vychylku 10-ti Hertzu pri 250Wattech? Ja teda ne (ani v bedne).
Frank
uživatel


Příspěvků: 1673
Z: poblíž HK

7.11.2005, 19:32
Když tem reprá kbude mít 400W a bude míd velkou x max a bude v malý zavřený bedně, tak by to mohlo přežít...
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)