Návrh plošňáku
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

9.10.2005, 15:35
Zdary, chtěl bych vědět, jestli jsem se při návrhu plošňáku na zesilovač nedopustil nějaké fatalní chyby (dlouhé spoje, blbá zem ap.), díky které bych získal např. výkonový oscilátor namísto fungujícího zesilovače. Laughing Je to defacto můj první návrh takovéhoto formátu, proto bych chtěl znát názor "odborníků".

předkládám schéma zapojení:


výsledný plošný spoj:


a osazení + plošňák zvrchu:


díky za názory
pisty
uživatel

Příspěvků: 26

11.10.2005, 17:53
Pěkná práce, napoprvé, v čem si to navrhoval??? Já používám eagle.
Jen jsem to tak projel a chybu nevidim, jen bych místo spousty cestiček země použil buď "rozlávanou zem" nebo jednu silnou s co nejkratšímy odbočkami, kvůli brumům oscilacím a podobným nepříznivým vlivům, navíc to vypadá "profesionálněji"
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

11.10.2005, 18:08
Mám takový pocit, že právě rozlitá zem by byla nejnáchylnější na mezispojové parazitní kapacity, nebo ne ?
pisty
uživatel

Příspěvků: 26

11.10.2005, 18:44
To Boramyr: Rozhodně máš pravdu, ale koukni na část dpsky u "patic" GND je tam spousty cestiček, které, kdyby se "slily" vypadalo by to líp. Rozlévání je pohodlnější při navrhování a můžeš si nastavit velikost vzduchové mezery, u signálové cesty se dá použít, jako stínění a tak. Jestli s ním máš nepříznivé zkušenosti, sem s nimy, od toho tu to forum je ne Wink
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

11.10.2005, 19:11
Jasně, tady by bylo lepší tu oblast spojit do jedné plochy. Šlo mi spíš o to, aby ta zem nebyla rozlitá přespříliš a nezalézala i tam, kde nemá co dělat.
0908
uživatel


Příspěvků: 89

11.10.2005, 19:32
a aky vykon da ten zosik pri 8 ohmovej inpedanci repra pls pomozte mi niektoak mate ajm ine tziosiky ktore ste pouzili na socku teda stredoskolsku od cinnost poslite mi to namail tie scemy a aj popis lebo neviem aky zosik si mam vybrat
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

11.10.2005, 19:46
Vyzerá to fajn, s tými cestičkami majú hoši pravdu. Mimochodom máš k tomu i nejaký pokec?
0908
uživatel


Příspěvků: 89

11.10.2005, 20:16
tak co mozete mi niekto psolat blizsie info k tomu to zosiku tzeda autor dps alebo ak mate niekto svoje prace a mate iich v kompe poslite mi ich na 0908svk@gmail.com
a napiste ze kolkaty ste skoncili na socke ale daco take co zvladne druhak s so strednymi znalostami okej
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

11.10.2005, 20:51
Pisty: Taky dělám v Eaglu (momentálně verze 4.14 Light). Možná jsem to špatně formuloval, ale to není moje úplně první práce. Mám za sebou cca 20 různých "projektů", ale zesák je to první Smile )
K té zemi - už je pozdě Laughing, zrovna dnes jsem to vyvolal a vyleptal. Uvidíme, co to udělá Mrgreen .

Josse: Pokec je tady http://sound.westhost.com/project3a.htm (je to jen mírně upravené).

0908: Na stejné stránce najdeš kolik to dá do 8 Ohmů.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

11.10.2005, 21:05
Hezký schémátko... Ptal ses na tu DPS sinclaira?
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

11.10.2005, 21:22
Sinclair už by mě asi poslal do prdele Mrgreen
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

11.10.2005, 23:21
pisty + Boramyr: Podle vás by to teda mělo vypadat takto?
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

12.10.2005, 16:39
hmm vypada to pekne...jen jsem zvedavej jak ti to bude fungovat; ja se pokousel kdysi postavit tusim uplne to stejny (aspon koncaky a budice byly uplne stejny) a pokazde do slo do pr**** a pak do popelnice...ale treba budes mit vic stesti Wink
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

12.10.2005, 20:52
Pavel napsal:
hmm vypada to pekne...jen jsem zvedavej jak ti to bude fungovat; ja se pokousel kdysi postavit tusim uplne to stejny (aspon koncaky a budice byly uplne stejny) a pokazde do slo do pr**** a pak do popelnice...ale treba budes mit vic stesti Wink

He he to jsou vyhlídky... Laughing
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)