SOUTEZ v simulovani v LSPCadu
Obsah fóra | Nezařaditelné
 
AutorZpráva
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

1.10.2005, 15:32
vyhlasuji soutez o nejlepsiho "simulatora" Idea. me LSPcad nefunguje, takze se neucasnim.Zadani je toto-pro prvni uroven obtiznosti- mate menice Beyma 5MP60N/P a SEAS 27TFFC, bassreflex ozvucnice 4l cisteho. ukol je jasny- navrhnout co nejlepsi vyhybku+porovnat s tou co jsem vytvoril po sluchu(jsem hluchej jak poleno:-)-basy-0,56mH, 6,8mikroF, kompenzace12,2mikro a 5,6ohm, vejsky3,77mikro, 0,39mH, 3,3ohm a 39ohm(jsem docela zvedavej co jsem vytvoril Laughing. no a 2.obtiznostni uroven-tripasmovka -basy-W10 od Hi-vi reasearch, stredy 5MP60N/P, vejsky 27TFFC. ukol je stejny. kdo ma potrebne chrakteristiky at je prosim poskytne ostatnim. (trochu vas zneuzivam, ale berte to sportovne, nejake zadani bejt musi, tak proc si tim trochu nepomoct Very Happy

k te tripasmovce-vnitrni objem je 60l, velikost komory pro stredak, mnozstvi a velikost vyztuh je na vas. bassreflexy mate na vyber mezi 1ks o prumeru 81mm a delce max.170mm a 2ks o prumeru60mm a delce max215mm(regulovatelne) z nabidky dexonu. o dvoupasmovky stanovuji min. delici kmitocet na 2800Hz-aby slo postavit i D'appolito. vysledky souteze by mohl antonio umistit na amplion(treba si toho vsimne nekdo vlivnej z nejake spolecnosti, ktera reprosoustavy vyrabi :P )

kdyztak data sheety jsou na http://www.seas.no/seas_line/tweeters/H881.PDF vPDF, http://profesional.Beyma.com/ENGLISH/producto.php v PDF a http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=110. hodne stesti pri simulovani 8)
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

1.10.2005, 20:12
Vyhlašuju soutěž o nejlepšího truhláře, vyrobte mi dvě regálovky closed 16l pro 6B30/P a GTC11/100-8. Repra zapustit a bedny postavit na hroty. Nejlepší bedny si nechám a veřejně tu tvůrce pochválím... Laughing
Na to dvojpásmo bych se moh podívat, ale že bych byl takovej samaritán a makal ti na trojpásmu ? No to teda nevim Very Happy
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

2.10.2005, 8:27
no uznavam, ze malinko vychcany to je Confused, ale ja to fakt docela potrebuju. kdyby mi ten LSPCad fuckal, tak dam pokoj a nasimuluju si je sam...tak se na to please nekdo mrknete. dik jo a v tom zadani jsem myslel max. delici frekvenci 3300Hz
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

2.10.2005, 15:18
S tou hluchotou to nebude tak zlé... tos ladil jen tak od ucha nebo jsi s něčím srovnával ? Až podezřele to sedí s tou simulací Very Happy
Ta tvoje výhybka vypadá takto :

Což je velice dobré
Moje simulace vypadá takhle :

A hodnoty jsou :
Středobas : 0,56mH + 4,7uF a kompenzace 6R8 + 9,4uF (2x4,7uF)
Výškáč : 4,7uF + 0,39mH a utlumení 3R3 + 33R a výše
(nebo jen 3R3 v sérii a paralelní odpor zcela vynechat, přidá to cca 1dB na výškách...)
Cívky jsem použil tvoje, protože mě vyšly téměř totožné (prakticky v rámci výrobní tolerance)

Edit : Tu tvoji výhybku bych neměnil a myslím, že bude hrát líp než ta simulovaná, protože to malé utlumení 2-5kHz je na poslech docela líbivé.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

2.10.2005, 15:26
to se mi ani nechce verit :o tak to jsem ani necekal. ladil sem to podle ucha a porovnaval s NJORDy, nic jinyho alespon trochu slusnyho pobliz nemam. musim uznat ze jsi me potesil. a dik za snahu. jo a jestli to jeste mas, zkus prosimte jeste prohodit polaritu jednoho repraku, co to udela Smile
Obsah fóra | Nezařaditelné
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)