aviator repro
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

1.10.2005, 9:15
mám koupený autozesilovač blaupunkt má 2x140w rms/2x300w max,potřebuju poradit ohledně repra mám koupit aviatory s výkonem 150w rms/300w max nebo aviator 250w rms/500w max??????? co bude hrát líp,děkuju za každou radu jsem začínající hifista,dík.nebo mi doporučíte jiné repro?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.10.2005, 9:48
Předně nekupuj Aviatory.
Potom bych se zamyslel, jestli skutečně potřebuješ 140W RMS na předku.
Potom bych se zamyslel, jaký skutečný průměrný výkon poteče do předních reproduktorů, zvlášť pokud máš sub a budeš je oddělovat HPF.
Potom bych se zamyslel, jaký má ten Blaupunkt asi skutečný výkon.

Ale všechno je věcí názoru a pokud chceš dopověď na tvojí otázku, tak ty první (pokud údaje zatížitelnosti nelžou) jsou OK.

JAk říkáš, jsi začínající, chce to trošku plánovat. Jak daleko chceš dojít?
4kanál na předek+ dvoukanál na sub? Nebo tímhle skončíš? Jdeš po kvalitě a vyrovnaném poslechu na dlouhé jízdym nebo machrování na srazech? Každá instalace má své zásady a výběr repro i zesilovačů a všeho se od toho odvíjí. Aviatory bych nedoporučil, pokud chceš kvalitku, zaměřil bych se na vyšší třídu DLS, pokud machrovinka na srazech zkus GZ a podobné SPL značky.
2x50W RMS s kvalitními repry je na předek naprosto dostačující i pro velmi, velmi náročné aplikace. Optimální do obyčejného auta se mi jeví tak 4x50W RMS na přední a zadní komponenty + 300WRMS subwoofer.
Do předu dej určitě komponentní reproduktory, kaxy patří maximálně na plato. Koaxiální repra ve většině případů nemají žádnou výhybku, pouze kapacitu (kondík) na oddělení výšek. Stejně tak oválné reproduktory. Prostě do předu jedině komponentní sadu.
Zkus upřesnit kam míříš, kolik na to máš financí a něco se najde.
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

1.10.2005, 10:21
no dopředu sem chtěl dát dva kompy,do zádu jsem chtěl dva aviatory do boků kufrů pro to sem si také koupil zesilovač,a později chci mezi ně dát jestě jeden sub ale s větším výkonem,chci koupit nějakej monoblok,no co se týče financí jsem teprve student tak mám možnost si vyhranit na stranu tak 3000 kč za měsíc.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.10.2005, 14:23
Takže znovu.
Máš to na poslech, nebo na srazy?
Co posloucháš?
Do předu teda předpokládám komponentní sadu, hnanou přímo z rádia a někam na boky kufru cosi, kvůli čemuž sis kupoval dvoukanál?
Říkáš, že jsi začátečník, musíš se pouštět hned do takovýho zvěrstva? Ale proti gustu žádne jdišputát, že. Smile

Monoblok na sub je zbytečný komfort, pokud ho budeš zatěžovat 4ohmovým reprem. To radši vezmi dvoukanál v můstku. Kromě machrování na srazech nemá nic jiného kromě subu v kufru žádný význam, to doufám víš. Hnát celý vnitřek z rádia (cca 4x13W) a pak dát do kufru 2x100 na nějaké ovály či co mi nepřijde logické, nebo jsem to špatně pochopil.

Začal bych sestavou 4+2, případně rádio+sub, taky lze 4kanál na předek+sub v můstku a zadek auta hnát z rádia.
horcis
uživatel

Příspěvků: 22

1.10.2005, 17:29
promiň blbě sem to napsal mám autorádio tím budu krmit repra ve dveřích a dva vejškáče ty plánuju někam na palubku do zádu poženu kabel na zesilovač 2x140w rms a chci jím krmit dva basový repráky průměru 30cm,později uvažuji že dokoupím další zesilovač a budu mít tím budu budit další basovej reprák,chci to mít tak nějak uzpůsobený na srazy,teď se vrátím k mé původní otázce jestli na ten zesilovač budou stačit 150Wrms basový repráky nebo spíš 250w rms,aby byla nějaká rezerva??jo jak si napsal že sou aviatory šity,je to pravda?všude píšou že jsou od firmy DRAGSTER tm,tak nevím,doporučil by si mi jinačí basáky?díky za odpověď.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

1.10.2005, 18:13
Aviator jsou skutečně Dragstery. Nicméně ačkoliv neznám jejich cenu si myslím, že bys mohl koupit lépe. Na srazu jsem už dlouho nebyl, takže nevím, co frčí. Smile

Dát na ten zesilovač 2 basáky... Tím tedy máš na mysli nějaké subwooferové ozvučnice, nebo jenom hadry do plata? Předpokládám, že sub. Ten balupunkt nemá ani ve snu 140W, takže 150W basák je akorát. (má li skutečně 150W) U levnějšího autohifi ke potřeba brát paramtery s rezervou - a občas značnou. Zvlášť u firem, které se zabývají koerčním zvučením. (Balupunkt, JVC, Kenwood, SONY atd.) Netvrdím, že nemohou vyrobit dobré stroje, ale osobně bych sáhl po výrobku značky, která se zabývá výlučně Autohifi. (NA začátku Spectron, Magnat, na konci Audison, Rockford Fosgate apod.) Počítal bych tak se 100WRMS z toho zesilovače, za předpokladu precizního napájení.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)