EZK 250W/8Ohm (F-E-KMD9251HX)
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

25.9.2005, 8:53
máte nějaké zkušenosti s tímto zesilovačem ze stavebnice EZK? myslíte že je použitelný pro basu, pro bassreflex ozvučnici apod.?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

25.9.2005, 9:44
Tenhle modul je řízený TDA7250. Stačí si to dát do vyhledávání na fórech dexonu nebo zesilovačů a dozvíš se prakticky to nejhorší. Problém je ve špatně nastavených ochranách v tom IO. Pokud pojede na malý výkon a prakticky se nebude dostávat do limitace, tak je to celkem v pohodě. To ale nebude tvůj případ, počítej s tím, že při velkém vybuzení ty ochrany začnou vypínat zvuk. Muzikanti a zvukaři s těmito zesilovači mají špatné zkušenosti a dost na ně nadávají. Dá se to zlepšit zmenšením snímacích rezistorů těch ochran, ale nevím jestli je to jediná nutná úprava a co dalšího s sebou přinese. Nejlepší bude, když se poptáš v konferenci na www.zesilovace.cz
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

25.9.2005, 10:07
SHIT! a já už ho koupil. co s tím? bude se srát když ho budu používat např. jen na 100W?dá se to nějak rozumně upravit(jsem jen nezkušený amatér)

naposledy upravil Inch dne 25.9.2005, 10:55
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

25.9.2005, 10:26
To je špatný přístup. Jak zajistíš, abys ho "použil" jen na 100W?
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

25.9.2005, 10:56
pravda, zde je vidět jaký jsem amatér Sad
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

25.9.2005, 12:52
Tak jsem se podíval do historie konfy na zesilovačích, no o 7250 je toho tam fůra, ale tyhle dvě citace by tě mohly zajímat :

Sinclair :
ad TDA7250&stavebnice EZK: pánové, nejhorší je na tom to,že pokud si koupíte sypanou stavebnici přímo od EZK a dáte to dokupy tak,jak to má být a napájíte tím,čím to máte napájet,tak se to do R zátěže chová naprosto vzorně.Problémy nastanou až při buzení do komplexní zátěže,někdy k vydráždění ochran toho švábu stačí i HP 18/okt pro výškáč,přičemž středobas je bez DP.S frekvenčními kompenzacemi u tohoto zapojení problém nebývá,problém, zvaný hlavní,je ten,že proudová ochrana,vyhodnocující okamžitou hodnotu proudu konc.tranzistory má prakticky nulovou hysterezi a bleskový náběh-to,že se ten konec po zákroku ochran rozkmitá a většinou to odeserou konce je právě důsledek blbě navrženého jištění.Pokud ten konec už máte a je vám líto to vyhodit,pak je možno o třetinu až polovinu zmenšit snímací odpory.Je to rasovina,ale mám zkušenost,že konkrétně MJ11015/11016 si nechají líbit pěkný záhul.Pojistka v podstatě pak zareaguje až při tvrdém zkratu-podmínkou jsou ovšem výkonné tranzistory,TIP142/147,staré typy MJ4032/4035,ale i BDW83-84 zkrat většinou nepřežijí.Ten blbý fór s pojistkovými držáky a fastony je fakt blbý,musela tam být jiná závada nebo prostě byly jen blbě propájené,na stabilitu zesilovače může mít vliv vložený-např.přechodový-odpor až tak kolem půl ohmu.Koneckonců-máte-li někdo Omegu nebo něco jiného,čím umíte měřit malé odpory,tak si pro prdel změřte,jaký odpor má např.pojistka F4A.Delší dráty ke konc.tranzistorům,to už je jiná věc-nicméně pokud to nejsou 0,75mm2 fousky,nic se neděje ani při 20cm,pokud ten zesilovač je sám o sobě stabilní.

Dj Excite :
Při pomyšlení na TDA 7250 mi naskakuje husí hůže...mám doma koncák z EZK.Hooodně lidí mi to tu rozmlouvalo ale já nééé,já si tu stavebnici musel koupit a pochopit že TDA 7250 pořád vyráží proudovou ochranu i na 8-mi ohmech.Že koncák neuchladí ani 3 120ky Sunony...mohl bych pokračovat...
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

25.9.2005, 14:33
takže po zmenšení snímacích odporů by to mělo chodit, ale pokud dojde ke zratu tak ty BDW83-84 co tam mám zařvou. když se ale vyvaruju tvrdého zkratu, mělo by to chodit, ne? pochopil jsem to správně?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

25.9.2005, 20:39
Přesně tak, chce to dávat bacha na manipulaci s kabely a konektory v zapnutém stavu.
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

25.9.2005, 20:56
takže nejlepší by bylo udělat si z reproboxu a zesíku kombo aby se s tím nejmíň hejbalo...dík za radu, snad se ale tej "proslulej" TDA7250 vyhnu, no snad, musím!
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

25.9.2005, 22:30
V kombu by to mohlo být celkem funkční, ale můžeš-li se toho nějak bezbolestně zbavit, asi bych se na to vybod.

Malé zamyšlení :

Má cenu kupovat za 900,- modul s nespolehlivým IO, který má blbě nastavenou nadproudovku a téměř bezdůvodně odpaluje koncové tranzistory. Modul, který nelze provozovat do 4 ohm. Mající slewrate 10V/us, bez ochran proti DC či přehřátí. Ochrany je nutné dokoupit jako další modul...
Když (snad mě nenařknou z reklamy... Very Happy) za 2000 můžu mít od Sinclaira modul 250W/4ohm z kvalitního materálu, veškerými ochranami vč. relé na desce, zpožděným připojením, zkratuvzdorný, se SR 35V/us ?
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

26.9.2005, 15:18
už jsem se ho zbavil:-), zůstal mi po něm toroid se zdrojem 45V takže bych to viděl na zesík SDA 200 - 350NPN http://www.zesilovace.cz/viewkat.php?cisloclanku=2003060201&typ=
+ dokoupím ochrany. to už by mělo být lepší, ne?
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

26.9.2005, 20:19
Boramyre vôbec nejde o reklamu ide o to že dobre poradíš, máš 100% pravdu, s modulom z aldax.cz to bude úplne iné kafé ako hnusné shity 7250, o ktorých ma už vôbec nebaví ani hovoriť. Už len modul SPM100 je úplne niekde inde ako 7250.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

26.9.2005, 22:01
2 Inch : To si piš, že s SDAčkem budeš úplně někde jinde... jsou to spolehlivé a osvědčené konce. Přidej k tomu ten jejich Protect I a když to nezfušuješ, tak máš vystaráno. Nevím jak jsi na tom s vybavením, ale být tebou, domluvím se s nimi spíš na dodání modulu, než sypané stavebky. Zas tolik to sestavení a oživení nestojí a ušetří to spoustu práce (v případě problémů a nedostatečného vybavení při oživování to může ušetřit HODNĚ práce, peněz a nervů) přece jen, diskrétní konec není taková sranda jako zapájet integráč, zapnout a hrát. Ovšem výsledek bude stát za to.
Inch
uživatel

Příspěvků: 67

26.9.2005, 22:10
uvažoval jsem že ho koupím hotový ale tato rada mě přesvědčila
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)