Bandpass subwoofer ARN 226 05 /4
Obsah fóra | SubwooferyStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

12.9.2005, 21:53
Co rikate na tohle (krom toho, ze se ten reprak do tohodle typu ozvucnice nehodi... Very Happy )

Je to ARN 226 v bandpassu a de to fakt dost nizko, ale urcite to ma svoje chybky taky.Delal sem ho, kdyz sem o teorii jeste nevedil tolik, jako vim ted.Na amplionu sem se toho dost priucil..Ale stejne -3dB 30,77 Hz a -6dB 27 Hz Twisted Evil
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

12.9.2005, 23:42
graf vypada tak trochu jako pasmova propust Confused:, nejsou takovym stylem delany hůůů 5.1 geniusy a podobne sestavy?
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1729
Z: Near Pardubice city

13.9.2005, 9:32
Ješte's zapoměl dodat že Genius 5.1 hůůůůů má rozsak !subwooferu! 10 - 300 Hz Laughing Laughing ( nejspíš při - 50 dB)
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

13.9.2005, 10:16
Takhle ARN nikdy v bnadpassu hrát nebude. TAkhle nízko jde jen v simulaci, v realitě na to zapomeň. Další věc je, že i kdyby to takhle nízko šlo, tak i simulace je vypadá jak himáláje, přičti místnost a další vlivy a nepůjde to poeslouchat. Myslím.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.9.2005, 13:21
2 Pavel : Jasně že to vypadá jako pásmová propust, Bandpass JE pásmová propust. Buď ho můžeš naladit na široké pásmo, ale relativně nízkou citlivost, nebo úzké pásmo a obrovskou citlivost... jaké ladění je použito u Genius hůůů a podobných si odpověz sám Very Happy
antonio
admin


Příspěvků: 1095
Z: SM

13.9.2005, 16:48
ještě jsi nám zapoměl dopsat kolika kubíkové komory jsi navrhl Very Happy, každopádně je to bedna jak kráva, dobře to hrát nebude, bude to hučet a bude to mít snížený příkon, velkou výchylku a výkon nikde...
... schválně nám napiš, jaký objem mají komory (obě dohromady tipuju (hodně) přes sto litrů ??

band-pass se dělá za účelem malých rozměrů ozvučnice, tudíž je potřeba reproduktorů s velmi nízkým Qts, pod cca 0.3 a s nízkým Vas a samozřejmě i fs, a tohle cos nám ukázal musí být ku*va velká bedna, ARN-226 prostě použít nejde
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

13.9.2005, 16:52
poslední dobou zde sleduji, že 226 jsou ve své podstatě a s tím co umí a jaké mají parametry vcelku k ničemu... u těchto repro pravděpodobně nejvíce láká cena...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.9.2005, 17:01
Jo to máš pravdu. Ale na výběr moc nemáš. Ze 188 sub neuděláš a 312 už je cenově jinde... to, že nic rozumnějšího, než closed bedna z toho prakticky nejde vyčarovat je smutné. Avšak dlouhodobě to mnoho jedinců nevzdává... občas někdo zatouží i po horně s 226. Nejlepší rada zní "šetřit" - mnoha lidem se zdá blbá, ale je to tak.
antonio
admin


Příspěvků: 1095
Z: SM

13.9.2005, 17:06
Very Happy nejsou k ničemu, prostě jim sedne pouze uzavřená bedna...
nebo se ti zdá, že když reprák lze použít pouze v uzavřené je vyloženě špatný?, nebo uzavřenou pokládáš za podřadný typ ozvučnice? je to sice nejstarší typ ozvučnice (po deskové a otevřené), ale i někteří výrobci dělají záměrně repra s mírně vyšším Qts (tím nechci říct, že by 226ka takhle záměrně udělána byla Smile) a nízkým Vas, hlavně za účelem jejich využití v uzavřené, má prostě své výhody, i u nejdražších subů se používá výhradně uzavřená...


naposledy upravil antonio dne 13.9.2005, 17:46
Frank
uživatel


Příspěvků: 1674
Z: poblíž HK

13.9.2005, 17:10
Já rád uzavřenou, prostě se mi ten zvuk víc líbí.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

13.9.2005, 17:26
Tak pozor. Já PREFERUJU uzavřenou! Jestli vyšší Qts u 226 je záměr, nebo z nouze ctnost, to tedy nevím, ale většině lidí co staví "takysubíkpokudmožnozadarmo" to Q bohužel hatí plány na tolik moderní díru do bedny... popř. exotičtější typy ozvučnic. Já rozhodně netvrdím, že by 226 byla na nic, za 350,- se široko daleko nic lepšího nesežene, ale určitě by prospělo, kdyby měla TVM lepší výběr kolem 10".
Já osobně bych se do bandpasu nepustil, i kdybych měl repro pro to vhodné, moc totiž nevěřím, že se dá bez měření solidně naladit (leda po dlooouhém laborování s tlumením) a neřekl bych, že přináší nějakou výraznou výhodu která by ospravedlnila o dost komplikovanější konstrukci.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

13.9.2005, 17:28
Jj cekal sem to..Celkovej objem je 100L.Nikomu to tady nechci vnucovat, jen sem chtel slyset vas nazor Wink Doma tohle mam a nestezuju si, spis to pochvaluju..Jen tak okrajem, slysel uz nekdo hrat tenhle bandpass (ze vsichni vi jak to bude hrat ve skutecnosti Shocked )Jinak sem ten pokus delal prave proto, abych to zkusil s TVM a ne s necim drazsim (pokud by se to nepovedlo, nestalo by to tolik penez:D )Vim, ze se vsude pise ARN 226 05/4 do 30-40L closed, ARN 226 07/4 do 30-35L vented...Ale proste sem chtel udelat pokus, no! Tak me vsichni hned neodepisujte Crying Very Happy Very Happy

P.S. Genius 5.1 huuuuu (nebo uuuuu?) myslim bandpass je, ale je naladenej tak na 65-75 Hz, kde je citlivost opravdu veelka
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1729
Z: Near Pardubice city

14.9.2005, 14:47
Boramyr napsal:
Jo to máš pravdu. Ale na výběr moc nemáš. Ze 188 sub neuděláš a 312 už je cenově jinde...


Taky mi celkem vadí že není mezi 226 a 312 nějaká zlatá střední cesta, mohli by se ve valmezu pokusit a nějaký 10" na kvalitativní úrovni 312 že by sice hrál míň ale za menší prachy.
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

14.9.2005, 15:27
Ve valmezu se před dvaceti lety zastavil čas Crying
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

14.9.2005, 15:30
no a toho je skoda, vydelali by pakl, kdyby dali neco do vyvoje... a hlavne by potešsily nás, stacilo by jen trochu upravit 226 aby dala vic moznosti pri aplikaci... nebo udelat 10"
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

14.9.2005, 16:48
Pakl by nevidělali. Ten prodej pro domácí stavbu je neživí. A možná ani moc nezajímá. Úpravy parametrů na webu jim trvaly roky, se zákazníky přes e-mail nekomunikují, o vývoji se mluvit nedá.
Spíš tak řeší zakázky do aut a výrobu na zakázku směrem ven. Možná bychom se divili kam se monutuje něco vyrobeného ve Valmezu.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1674
Z: poblíž HK

14.9.2005, 18:07
Se mnou komunikovali, trvalo to, ale jo.
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

14.9.2005, 22:54
Hmm ta komunikace asi bude individualni. Ja jsem posilal napriklad dotaz zaraz s Pablem, no me odpovedeli cca za 10 dni, zatimco Pablovi dosla odpoved "ponekud" pozdej, tusim, ze zminoval 3 tydny. Také bych chtel navnadit Pabla, aby sem uvedl, co mu z TVM poslali za informace. Ja si pamatuju neco o "upgradu" basu a stredobasu, myslim ze se to tykalo konkretne 226ky, pry na 100/200W RMS/SIN a take zvyseni citlivosti - pokud si dobre vzpominam.

Pokud se neceho takoveho dockame, tak nekteri z nas budou skakat radosti, a na nektere (na nejmenovaneho administratora antonia Laughing ) bude kladen natlak, aby navrhli pro tyto menice vyhybky Laughing

doufejme, ze to neni jenom vykrik do tmy, a ze se nepotvrdi, co napsal Lada
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

14.9.2005, 23:48
Tak jak to tu ctu a dovidam se, ze je 226ka se svymi parametry na nic tak s tim opravdu nemuzu souhlasit.Sam ji mam a jsem s ni naprosto spokojeny - s ohledem na cenu.Jsou to sice moje prvni bedny v kombinaci s arv104-03 vse ve 4 ohmove verzi, ve 40 litrech stavene v dobe kdy jsem toho o stavbe repro moc nevedel, ale kdyz na nich pustim Londynsky orchestr nebo nejaky naslaply film na dvd tak proste dokazou ohromit.Mam je v cimre tak 20 metru*2 a proste ji dokazou rozhejbat i bez subu a na muj vkus hrajou na tu cenu co stoji az velice dobre.Tot muj nazor - podle me kazdej kdo zacina stavet nejaky repro by mel zacit u tvm aby si to osahal a potom mohl srovnavat s tim ostatnim.Tot vse.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

15.9.2005, 8:51
Jacket: ono 226-tka nie je zlý reprák s tým s tebou súhlasím za tú cenu je jej zvukový prednes v správnej ozvučnici pekný mne sa tiež páči. Ale jej parametre ju určujú skoro výhradne do uzavretej ozvučnice a tak akékoľvek pokusy typu bandpass sú fakt len pokusy bez adekvátneho výsledku. Ale ak budeš počuť niekdy iný reprák ako TVM tak pochpíš konštatovania niektorých staviteľov že TVM je stará šunka a hraje ako teploš, zahuhlaná mäkká. Komu však takýto zvukový prednes vyhovuje tak nemá čo riešiť, mne taktiež skôr lahodí mäkkší prednes ako tvrdý.

K tomu upgradu, bolo by to fajn, mne by ani tak nešlo o zvýšenie výkonu i keď keby to bol 100W bolo by to good akurát na malý subík ku kinu, skôr by som privítal keby jej trochu zdvihli citlivosť, nalepili tam o 400g viac magnetu, a trošku jej upravili "dizajn"
Jacket
uživatel

Příspěvků: 72
Z: Brno

15.9.2005, 19:09
s tim souhlasim, ale v uzavrene 40L hraje na tu cenu VELICE!!! slusne.
Obsah fóra | SubwooferyStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)