Označení reproduktoru (mnenic)
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

8.9.2005, 18:50
Nevíte někdo kde sehnat informace o mnenici z parametrů na nem napsanejch? otevrel sem svy bedny altec lansing ale nepochopil sem co je zac a kolik ma wattu - oni si snad vyrabej repraky sami pro sebe. bylo tam oznaceni A2875 4ohm... ale to mi nic moc nerekne...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.9.2005, 19:25
Nenajdeš, nezjistíš... v téhle cenové kategorii se ještě nepoužívá nic, co by bylo k sehnání pod nějakou značkou s typovým označením a udávanými parametry. Je tam jenom lehce nadprůměrný čínský noname. Jediná možnost jak si udělat nějakou představu, je rozebrat subwoofer a mrknout se do tý elektroniky, jaké jsou tam použité výkonové IO, jaké OZ a jak jakou to má celkovou úroveň... víc asi nezjistíš.
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

8.9.2005, 19:27
nasiel som iba toto: Idea
A2875

Re 3.3 Ohm Fo 43.7 Hz
Sd 129.8 sm2 Vas 14.03 l
Cms 586 um/N Mmd 21.8 g
Mms 22.6 g BL 5.584 T*m
Qms 6.83 Qes 0.66
Qts 0.60 No 0.17%
SPLo 84.4 dB Xmax 4 (?) mm

ved skus tento link je to po rusky ale ine som nenasiel: Smile
http://www.liga-zvuka.ru/testlab/altec-lansing-cs21/
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.9.2005, 19:35
Tak tos mě překvapil... já to ani nezkusil, poněvadž mi to přišlo zbytečný. Ale jak jsem pochopil, tak tovární údaje to nejsou, spíš si někdo dal tu práci a odměřil to... klobouk dolů, musim se podívat jestli na tom webu nejsou genius hůůůů Very Happy ale těch 84dB/W je ostuda...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

8.9.2005, 20:27
oni to nejsou zas tak shit reparaky 110W (odhaduju na 80) rozhodne genius home hůůů se nechyta(odhaduju 60-70 a pisou 120 Smile ) na tom basaku ma bejt 50W zesik (odhaduju TDA 2052 Smile ) ale me slo o to kolik snese reprak - poustim do nej max basy atd... tak aby neshorela civka nebo neprolit pokojem. vychylka se mi zda vetsi...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.9.2005, 21:04
Já bych se nebál, že výrobce dá do sestavy zesilovač schopný zničit repra. Zaprvé zaručeně nebude stejnosměrně vázaný, zadruhé na vstupu bude limitér ( i kdyby jen dvě antiparalelní diody ). Zatřetí obvykle bývá dost poddimenzovaný měkký zdroj ( tedy jak kde, nerad bych se navážel do něčeho, co jsem neviděl ). Myslím, že proti zničení (SS proud, přehřátí IO,...) má dost ochran jak konstrukčních ( skoro nic nestojí ) tak integrovaných a zničit repro dodaným výkonem určitě nezvládne. Žádný výrobce si netroufne vyrobit něco co se odpálí pouhým otočením volume doprava... to by se na zárukách nedoplatil. O tom, že Genius hůůů strčí do kapsy nepochybuji, cenově jsou srovnatelné, materiálově méně než poloviční, tak za tu cenu už by v nich neměl být šrot nejtěžšího kalibru.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

8.9.2005, 21:16
myslim ze zdroj nebude moc poddimenzovanej - jukl sem do diry po repraku a byl tam docela slusnej toroid... V ten limiter jen doufam... ale je pravda ze by to bylo uhozeny kdyby to nezvladal. ikdyz dnes neverim nicemu. bohuzel ja prave pouze "neotacim cudlikem volume doprava" zvukovk ma opravdu nejakou forzaz, takze tam pousti nejak vic. ten limiter ale vyzkousim Smile - vohulim na max. coz by mneli snyst a pak zapnu tu forzas co to udela... krom toho ono je trochu neco jinyho poustet nahlas nejaky sileny disco nebo metal a poustet tam naplno 10Hz z WINISD. to se tam ta membrana poradne vlni - vychylka bude urcite 5-6mm jak nic.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.9.2005, 21:23
Nenech se ovlivnit tím, že to jede na max, a knoflík volume je v půlce... ono nikde není řečeno, že další otáčení toho knoflíku někam povede. Ten integráč má prostě při daném napálení nějaký výkonový strop, přes něj nemůže a pokud ho přebudíš, tak nanejvejš pojede v limitaci při hrozném zkreslení, ale výkonově ani mrť navíc.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

8.9.2005, 21:26
No to je problem - jelikoz se uz nadale bojim zvysovat hlasitost kdyz vychvev je uplne mazcovej. booojiim! :Ted sem zkousel tech 10Hz. wim ze je to prehnany a takovou vychylku to pri muzice mit nikdy nemuze ale musim rict ze sem se bal! nesel sem ani omylem na max. - na membranu se ani omylem nedalo sahnout - hrozilo protrzeni. vychvev odhaduju na 7-8mm a nebyl sem ani na 90% hlasitosti a mel sem vsechny serepeticky vyply... (nemam jak zmerit vychvev ale jednoduse sem dal pred membranu papirek, a oddaloval do ty doby nez se ho prestala dotykat... pak sem zvuk vypnul a zmeril ze to bylo cca 4-5mm coz kdyz pocitam vykmit i na druhou stranu tak to dava pomalu centak proboha!!! myslim ze ten zesik by ten reprak mohl rozmrdnout. dokonce nejak piskal - ten reprak. takze bacha na to abych nemusel kupovat nowej.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

8.9.2005, 22:01
Tak jsem se díval na ten ruskej web... maj to tam rozepsaný dopodrobna, škoda že v azbuce. Jasné je toto : Na sub je tam TDA7294 ( Při 27V symetricky 60W do 4 Ohm) a na satelity TDA7296 ( Při 22V symetricky 27W do 4 Ohm). Napájení bude jenom jedno, takže bych to odhadoval optimisticky tak na 2x20W + 50W

Tak už ty bedny netrap Very Happy To že někdo točí bedny na plnej kotel je neklamná známka jedné věci - ty bedny jsou pro něj slabý. Začni pomalu šetřit...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

8.9.2005, 22:07
Joo hlasitostne mi stacej - to se neda poslouchat pri velkejch hlasitostech, jen kdyz je ten zesik na sub 50W tak jestli i ten mnenic je aspon na 50W... zda se mi ze ne, a trochu se bojim az u nich jednou nebudu a nekdo to vohuli uplne na max tak to zkurvi...
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

9.9.2005, 8:34
Ak su tie frekven. charakterystiky na tej ruskej stranke k tym bednickam tak je to naozaj dost -(neviem ako to mam mierne povedat) zlé.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.9.2005, 11:07
Já bych řekl, že odpovídající, nevyhlazené a nepřikrášlené. Počítám, že ty satelity obsahujou prostě jeden širokopásmový repro. Levný širokopásma mají v charce 10dB díry běžně... alespoň se zdá, že to výšky hraje, což se o Genius hůůů říct nedalo ( i když to byly "dvoupásma" ).
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

25.9.2005, 18:06
Tak sem po dlouhem badani a dohadovani s kamarady zjistil, ze zniceni repraku u soustavy altec lansing cs21 je asi opravdu mozne... dosli sme k tomu nasledovne: pri zvyseni hlasitosti v mediaplayeru, ve windows a buhvi kde vsude se hlasitost v poho zvysovala - tudiz zvukovka nepousti do zesiku vic nez ma a neni potreba naka limitace - vse v normalu... Akorat pri ty "forzazi" uz nad +7db hlasitost nestoupala i kdyz to lze nastavit na +12...(tam uz asi zapracovala...) Repraky hrajou cim dal tim vic nahlas az po nastaveni maxima... takze pri nastaveni zvuku na max sme zvysovali hlasitost na reprakach (zesik) az sme se dostali na vychylku +-5mm. hlasitost byla odhadem nekde za 80%. dal sem jim to nedovolil aby treba reprak nevyskocil ze zavesu nebo se neco nespalilo... pritom teda basreflex nechutne chrchlal a asi prdel - ficak jak swine... no takze pokud ma reprak dost silnej zdroj (toroid - odhaduju presne dimenzovanej na ten vykon) a dost velkou filtraci - to sme nezistili, tak pri hlasitosti na max a pusteny nejaky disco/jungle atd muzice by si to ten impulz asi dalo... ted me napada jen otazka: mam to zkusit na max a pravdepodobne odmrdnout reprak, a pak jim to dat na reklamaci? uznaj mi to??? Confused aby sme seteda dozvedeli pravdu...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

25.9.2005, 18:33
kreš pí sí, achjo...
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

25.9.2005, 18:38
to michal: ??? co je? to je dost nahown ne? kdyz koupis repraky ktery se daj odmrdnout...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

25.9.2005, 18:43
Přepokládám, že komplet moje sestava by šla "odmrdnout" jediným otočením volume úplně napravo. Je proto špatná?

Ačkoliv by výrobce měl zajistit jistou blbuvzdornost u svých výrobků, musí se i koncový zákazních k zařízení nějak chovat. Předpokládám, že pokud do toho pustíš signál bez korekcí z kvalitního zdroje signálu (CD player) můžeš s tím točit jak chceš a nezničíš to... Důvod k zamyšlení.
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

25.9.2005, 19:06
jj to s tim cd playerem newim ale neco na tom bude... Mohli by ale do manualu neco napsat... protoze tyhle repra sou primarne urceny ke kompu "pro lamicky" a tak by to neznalej zakaznik mohl vedet (viz muj otec - asi je malem znicil (nekolikanasobna lama - pusti repro naplno, pak pusti muziku a strasne se divi ze to na nej "vybaflo")) ze to hraje pekne i nahlas ale ze to nesmi prehanet az do cervenejch... Tudiz dochazim k otazce: vsechno co mam v PC je oficialne prodavany a "bezpecny"... Uznali by mi tu reklamaci???

Ja osobne tusim, a davam si bacha, jen sem se podivil ze to delaj u non-profi
vyrobku pro domaci pouziti ke kompu... Uz sem to vyresil jednoduse - na zvukovce sem nastavil hlasitost -6db a ted at se vsichni postavej na hlavu... Hraje to jeste dost nahlas, pritom nehrozi nebezpeci...(jen mi zacina vrtat hlavou ze nektery prehravace umej i nekolik set procent pridat na hlasitosti :-DDD)))
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)