Ozvuceni Skoda 105L :D
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

7.9.2005, 22:20
Ahoj chystam se ozvucit si auto, ale potreboval bych trochu poradit s vyberem repro. Uz jsem se samozrejme rozhlizel a udelal si urcitou predstavu, ale jsou tu lide, kteri maji s autoozvucovanim bohate zkusenosti.

Tak tedy, koukal jsem vsude mozne, ale nemuzu vymyslet zadnou idealni kombinaci. Bud ma repro spatny frek rozsah nebo je pro me moc drahe. Apeluji predevsim na Michala 8), aby mi poradil. Mam jen nasledujici pozadavky:

1) Chtel bych si hodit 2 repra klasicky do prednich dveri, nejlepe 16cm prumer, ale v podstate jsem omezovan jen hloubkou: cca 70mm.

2) Do zadu bych pak chtel dat jedno hlubokotonove repro jako sub, ke kteremu nechci porizovat zadny specialni zesak, ale chtel bych vyuzit autoradia (jestli to vubec pujde) - vystupy zadnich kanalu zapojit do mustku (ovsem nejsem si jisty jak ???) (nebo pouzit dvoucivkovy repro ???)

3) Aby tohle vsechno nebylo drazsi nez to samotny auto Laughing


Predem diky moc
Pablo
uživatel

Příspěvků: 46
Z: SR Dubnica n/V

7.9.2005, 22:29
Cau, mal si uviest aj cenu skodovice Smile
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

7.9.2005, 22:52
Ehm, mám pocit (téměř 100%), že autorádia už jsou můstkovaný v základu, jinak by to nedalo 15-20W, ale jen 6W
A jinak s reprama bych se nesral a hodil tam ARNka 5614ky .
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

7.9.2005, 23:05
Přesně tak, můstkovat rádio ani nezkoušej, jedná se vlastně o osmikanálový zes, který už jede v můstku na 4 kanály.

99% 165kových autoreper má montážní hloubku do 70mm. Jen ty silnější mají více, a to je pro rásio zbytečnost. Zaměř se na citlivost, hlavně neřeš, kolik to má watůch. (Rádio dá tak 14W RMS, takže 150W repra jsou ti k prdu) důležitá je citlivost, určitě nejdi pod 90db. A dozadu klidně vraž ty ARN (NEnalakované), Za ty peníze výkon/cena OK, a na ležato i vydrží.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

8.9.2005, 11:44
já bych raději použil ty lakované, v autě se lak hodí. Takže na sub jednu ARN 6684. Do dveří se ti ARN 5684 nevejdou... Autorepra jsou drahý...
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

8.9.2005, 12:08
do dvery sa urcite zmestia ARX-130 uz som ich vo dverach vydel aj pocul bolo to len tak tak ale este by som k nim dal nejaky obycajny vys.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

8.9.2005, 12:25
ty nenalakovaný jsem myslel pokud by přišly na plato. pod zadní sklo. To ale asi není případ 105ky, co? Tam bych měl o lak strach... Nebo to vydrží?
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

8.9.2005, 12:35
Maly dotaz a na ake radio to chces vlastne pripojit?
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

8.9.2005, 13:39
Proč do auta nepoužít autoreproduktory Confused: http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=84
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

8.9.2005, 17:38
S ohledem na typ auta a jeho hlučnost za provozu bych neřešil nic složitého o "subu" ani nemluvě. V každém větším městě v bazaru nebo zastavárně se objevují auto repro. Zašel bych tam a poohlídnul se po nějakém koaxiálním. Do dveří.
Nechci se dotknout škodovkářů - majitelů řad 105 apod., sám mám Favorita (o úpravách ani neuvažuju), ale ty auta jsou při 50km/h tak hlučná, že pouštění muziky nebo rádia je skoro nesmysl. O aspoň trochu rozumné reprodukci se totiž nedá mluvit. Ta by šla snad jen po speciálních úpravách auta. Ale ty asi překročí jeho pořizovací hodnotu.
To Antonio. Autorepra jsou možná drahé. Ale i u nich existují cenové kategorie od no name šmejdů až po super značky. Stejně jako u hifi. A i zde asi platí, že pokud chce člověk kvalitní poslech, tak musí připlatit. Prostě z některých repro kvalitu nevyčaruješ. Řeknu to natvrdo. Pokud by byly TVM tak super, pravděpodobně je používají renomovaní výrobci do svých reprosoustav. Ale možná, že jejich kvalitu ještě neobjevili. Laughing (kromě skoro kusové produkce pro pár firem - a nebo myslíš, že koupíš to samé co např. má AQ).
Stejně tak bych byl opatrný s použitím hifi repro do auta. Opět asi platí, že kdyby to bylo jedno, tak se nědělá auto repro a hifi repro, ale jeden typ. Každý výrobek má své provozní podmínky a ty v autu jsou dost rozdílné od těch domácích. A že to někomu a někde funguje? Otázkou je jak a jaké kdo má požadavky na zvuk. V obstarožní škodovce se těžko něco pozná.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

8.9.2005, 18:11
To Vitek: Pozor na tomto fore nesmies pochybovat o kvalite TVM Very Happy Lebo tu zase bude vojna. Very Happy Very Happy Very Happy
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

8.9.2005, 19:15
To Hop377: Tak to ti verim Laughing
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

8.9.2005, 21:45
Vim co mi ted asi reknete, ale: namatkove jsem si v papirovem katalogu Tipy (v eshopu jsem je nenasel) vybral par moznych variant:

1) zgc-165 (45-22kHz, 90dB - nevim, jak moc se tem udajum da verit Confused: ) za 569Kc

2) zgs-165 (40-23kHz, 91dB - opet nevim do jake miry tomu muzu duverovat) za 795Kc

Pokud jsou to nejaky smejdy tak mi to prosim nejak !jemne! reknete - opravdu se v autoreproduktorech moc nevyznam, tak me trochu šetřete - jsem mlady a jeste nechci umrit Laughing

No kdyz tak koukam na ty frek rozsahy (pokud jsou pravdive, nebo se pravde aspon blizi), tak bych si to s tim subem mozna i rozmyslel. Koneckoncu dodatecne ho muzu pripojit kdykoli.

2 Hop377: to autoradio je znacka Sony, udavany vykon 4x45W (takze tak 4x17W Very Happy ) no jeste dodam ze zvlada cd; je to ale starsi typ (u nas jsem ho nikde na netu nenasel, az z oficialni stranky sony jsem si sosnul datasheet) - koupil jsem ho od kamarada, ktery "nutne potreboval radio, ktery zvladne empetrojky"

2 Vitek: nic ve zlem, nechci ti nic vytykat, ale mohl bys byt trochu shovivavy: NE VSICHNI MAJI NA LEPSI AUTO, ja jako chudy student mam celkem hluboko do kapsy a jsem rad i za tu skodovku; mam dost vrstevniku, kteri maji prave skodovku (105,120,...) a v ni radio a jsou spokojeni, ona sice skodovka dela kraval, to mas pravdu, ale lepsi nez chodit pesky. Jeste k tomu zvuku: je pravda, ze je potreba "prekricet" motor, ale co? Lepsi nez dratem do oka. MIT NA TO PRACHY, KOUPIM SI BMW.
Timhle jsem te nechtel nastvat, kazdy ma svuj nazor a ja ho nikomu neberu, jen jsem chtel uvest svuj uhel pohledu na vec. Kazdopadne s tim subem mas asi pravdu, zatim to necham.
Jeste me docela mrzi, jak si dobiras reproduktory TVM. Myslim, ze nejen na foru je velka cast lidi, ktera kdyz neco stavela, tak pouzila prave tuto znacku. Pravda, neni to zadny high-end, ale pomer cena/vykon je vynikajici. Musel jsem se tvm zastat, protoze jsem z nich uz ledasco postavil a jsem s tim nadmiru spokojeny.

2 Polomo a Pibi: Myslim, ze tvm je silna v jinych prostorech nez v aute. Mozna jako sub, ale do dveri bych si je asi nedal.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

8.9.2005, 21:54
To Pavel: Ake mas radio som chcel vediet len preto, ze vsetci automaticky radili 4x repro bez toho aby vedeli ci to tvoje radio ma 4vystupy. K tym repro co si si vybral, bez urazky v tvojom pripade bude takmer jedno ake si vyberies, v danej cenove kategorii tie parametre urcite nesedia ale v pripade S105 je to jedno, skor si skus vypocut viacej typov v podobnej cene a vyberaj podla toho ako ti sadnu. Na tvojom mieste by som nekupoval 4repra, ale za cenu tych styroch by som vybral len 2 repra, mozno sa dostanes na lepsiu kvalitu a to by ti mohlo stacit, pretoze pocuvat to budes hlavne ty vpredu a na tych zadnych sa vykasli. A k tym TVM ich sila je len v ich cenovej kategorii.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

9.9.2005, 1:03
To Pavel. Plně rozumím tomu, že člověk jezdí v 105 a navíc zatím nemá. Sám mám Favorita a to taky není žádný výkřik a na lepší to dohledně nevypadá.. Jen jsem chtěl naznačit, že bych do ozvučení takového typu auta moc neinvestoval. Jak jsem psal - koaxiál z bazaru (můžeš koupit relativně málo jetou značku - po původu nepátrej - za dobrou cenu) do předních dveří. I ty zadní bych si rozmyslel.
Ad TVM. Ano jsou vděčným vstupem do stavby. NIKOMU bych nedoporučoval jít pod jejich kvalitu a ani začínat na něčem lepším. Ale ruku na srdce - kvalita je jinde. A za kvalitu se platí. My tady vedeme debaty jak domácí stavbou k dobré reprobedně přijít a proto je nutné říct i to co se mnohým nelíbí.
Ještě jedna poznámka. Můžu obdivovat dobré konstrukce z TVM pokud si neposlechnu dobré konstrukce jiných značek. Můžeš vypiplat vyhybku, pohrát si s bednou, ale pak narazíš na strop možností repra a dál to nejde.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

9.9.2005, 6:06
v dexonu mají ve výprodeji ARX-165-21/4 za 180/ks
polmo
uživatel

Příspěvků: 92
Z: SR Trnava

9.9.2005, 8:27
To Antonio: Ked to ma byt nieco nenarocne tak neviem preco nie ? (Š105)
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

9.9.2005, 10:10
2 Vitek: s tim bazarem je to dobrej napad, myslim, ze za ty prachy koupim sice jete ale lepsi repro. Very Happy

2 Antonio: nevim nevim, ale arx do auta?...to je mi trochu proti srsti...navic ta citlivost...ikdyz za ty prachy...no nevim. Confused
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)