Šumí mi GTC 11/100
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

5.9.2005, 19:17
Nevíte někdo čim to může bejt? když zvednu hlasitost, případně zvýraznim vejšky tak je slyšet výrazný šumění. Ve větší vzdálenosti od repra už to slyšet není. Evidentně to de z Tonsilu. Mam 4 bedny dvě kde je 188ka + GTC11/100 a dvě 2x150ka + GTC. dělaj to všehny čtyři. Jedině snad výhybka, ale nevim co by na ní mohlo bejt špatně.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

5.9.2005, 19:29
Repra samy od sebe nešumí, výhybka taky nemá šanci být zdrojem šumu, takže máš mizernej zdroj signálu nebo zesilovač.
Ondra
uživatel


Příspěvků: 34
Z: Brno

5.9.2005, 19:31
Jen jestli to není zesilovačem Wink
Čím ty repráky krmíš?


edit: Ha, Boramyr mě předběhl Twisted Evil
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

5.9.2005, 19:49
všude možně hledáš chybu, jen ne v zesilovači, že Very Happy
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

5.9.2005, 19:55
YAMAHA RDX-396RDS

Samozřejmě jiný repra na to hrajou úplně normálně Rolling Eyes
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

5.9.2005, 20:00
Myslim, že se nejedná o chybu. Jestli se nepletu, tak u třídy AB je nějakej malej klidovej proud, kterej tam prostě trochu šumí. U Ačka to teče jako prase, a proto to nešumí.
Opravte mě!
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

5.9.2005, 20:15
jaký repra na tom hrají normálně ??
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

5.9.2005, 20:19
Opravím tě. Šum je otázka zejména tranzistorů samotných, hlavně v diferenciálním stupni zesilovače. S kliďákem souvisí leda přechodové zkreslení, jak by s ním měl souviset šum si neumím představit.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

5.9.2005, 20:27
OK, oprava se příjmá.
Ale potom by mě zajímaly výhody třídy A.
Myslel sem, že se jedná hlavně o šum.
Jestli teda jenom to př. zkreslení, nebo eště něco jinýho.
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

5.9.2005, 20:28
Do teď sem tam měl repra z věže philips, hráli v pohodě. A měl sem tam za tu dobu co ten zesík mam několik reprobeden a nikde nic. eště to teda pořádně otestuju a zkusim ty bedny připojit k jinejm zesíkům. Ale že je to v yamaze to nevěřim. Jako zdroj signálu mam CD přehrávač technics, tam bych taky problém neviděl.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

5.9.2005, 21:17
To Frank: Zasadnym rozdilom medzi triedou A a triedou B ja v skresleni signalu, a to v Tr.A pri malych hlasitostiach je veeelmi male a zvysuje sa so stupajucim vykonom a Tr.B ma skreslenie hlavne pri malych signaloch.
Dovolim si doplnit Boramyra zdrojom sumu su vsetky suciastky ktorymi prechadza prud, nielen tranzistory. Tranzistory maju najvacsi podiel na sume.
K problemu tejto temy nebolo nikde napisane ci sum je pcutelny ked je zosilnovac bez signalu alebo so sidnalom. V pripade, ze sa problem objavuje so signalom, je podla mna mozne, ze sum moze vznikat v repro.
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

6.9.2005, 7:37
šumí to jenom se signálem a se zvětšující se hlasitostí čím dál víc. Šum se taky zvětšuje když přidám na vejškách.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

6.9.2005, 7:48
Ked to sumi len so signalom asi to bude naozaj v repro, ze by nejaka rezonacia?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

6.9.2005, 12:16
Teorie : Pokud je ten reprák vadnej od výroby, nebo se s ním někdy pořádně praštilo, mohla by se trochu vystředit kmitačka, pokud by se jen lehce otírala o stěnu mag. mezery... snad by to mohlo připomínat šum ?

Edit : Dělají to výšky v obou bednách ? Je-li to mechanické poškození, zdá se mi nepravděpodobné, že by byly 2 kusy poškozené nachlup stejně.
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

6.9.2005, 13:05
mam 4 bedny a dělají to všechny v podstatě stejně...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

6.9.2005, 14:17
Mě je to jasné. Šumí to v oblasti, kde se ty druhé boxy nechytají. Vyzkoušej ještě nějaké jiné, nejlépe kvalitnější než GTC. Pakliže je ten šum třeba na 12khz a v těch druhých boxech není výškáč, je to jasné. Stačí třeba 3db útlum a nemusíš nic poznat. GTC je poctivé, nic nezkreje. Ale osobně si nedovedu představit, jak by repro samo od sebe šumělo. (tto by musel šumět i když nebude připojené k zesilovači) Dělá to i když je vypnutý přehrávač CD a dáš "ticho" na plný koule?
samuel
uživatel


Příspěvků: 18

6.9.2005, 14:46
Když dám ticho na plný jule tak nešuměj. S tim druhym boxem sem to nepochopil. Mam dva páry beden, který hraju nezávisle a ve všech je Tonsil a všechny šuměj. Je možný že to šumí protože mam dělící kmitočet moc nízko? asi ne co? Zdá se že to šumí víc při některejch frekvencích, nevim kolik ale třeba v jedný písničce se pískalo a tam to bylo hodně výrazný.
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

6.9.2005, 15:17
tak je docela jasný, že ti ten šum způsobuje ten CD přehrávač. jak říkal michal, prostě hrajou to co jinak nebylo nikdy slyšet, ale přecejen to tam bylo...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

6.9.2005, 15:21
CD přehrávačem to být nemůže, dyť psal, že se to projevuje až při zvýšené hlasitosti, takže každopádně zesilovač, s reprákama, si myslím, to nemá co dělat...
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

6.9.2005, 15:23
tak teď v tom mam guláš...
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

6.9.2005, 15:29
psal že se zvyšováním hlasitosti se šum taky zvyšuje a že naprázdno to nedělá ani na plný koule. podle mne má přehrávač v háji nebo jen špatně vypálený cd, každopádně tyhle repro můžou mít fr. char. širší a proto je to slyšet jen na nich. podle mne je to takhle a je to i logický
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)