SW moduly od conrada
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

3.9.2005, 12:27
Nevíte někdo v jaký třídě je stavěný zesilovací modul od conrada? (ten nejsilnější, typ 540W) Díky všem odpovídajícím.

naposledy upravil iMartin dne 13.9.2005, 9:06
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

11.9.2005, 10:26
Mám ho doma a je v pohodě. Nevím v jakém je zapojení.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

13.9.2005, 9:10
JJ, vim že máš, nedávno tady byly (trochu ostrý) řeči o tom. Právě by mě zajímalo v jaký třídě je abych moh podle učinnosti zjistit jestli fakt dává 300 W do 4ohmů, když spotřebu má asi kolem 440 W, btw. co znamená to vypínací zdržení 540W??
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

20.9.2005, 17:20
V papírech se mi zdá, že nic o vypínacím zdržení nic není.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

20.9.2005, 19:55
Vypínací zdržení je něčí debilní překlad, který původně možná vůbec nesouvisí s cifrou 540W... je to vidět například u dalších "parametrů"

S/N poměr: 20 kOhm
Změna frekvence: 77 dB

Možná, že to původně nějak souviselo s faktem, že modul má přepínatelné napájení pro provoz v 230 i 110V sítích, a jedná se o příkon.

Edit : Projděte si trochu nabídku Conradu, a zjistíte, že ten kdo je zodpovědný za překlad popisků zboží do češtiny je buď úplný debil, nebo umí anglicky leda prd a protáhnul to translatorem.

Př :

Subwoofer Raveland X 1150
Tento bassreflexový Subwoofer s 250 mm Wooferem s dvojitou cívkou pohybuje vzduchem bez konce. ( Co tohle zanmená fakt nevím) Very Happy
frekvenční rozsah 25, 200 000 Hz Shocked (Nula sem nula tam, ale hned tři ?)

Souprava CA 206
Basreflexové zařízení pro zvýraznění hlubokých tónů zajišťuje přenos basů. Dva satelity pečují o obroušení hran zvukového projevu.

HTS-1300 S
Speciální 2-pásmový satelitní reproduktor s basreflexovým systémem pro řešení problémů. (Moc by mě zajímalo jakých...)

GTC16/40/1, 4 Ohm
Velmi kvalitní hloubkový reproduktor s polypropylénovou membránou agumovým žlábkem. (Ten gumovej žlábek je skvělej Very Happy )

Je fakt jedno, na co se podíváte, takovýchhle hlodů je to plné.
LuKyss
uživatel


Příspěvků: 289
Z: Pardubický kraj - Choceň

20.9.2005, 20:26
To by snad ani nemělo přijít na trh, když člověk ani neví co si kupuje. Ty překlady jsou teda hustý. Twisted Evil
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

20.9.2005, 20:27
A je to docela škoda, protože Conrad neprodává jen šmejdy. Na spotřebku je to v pohodě a když se nenecháš zlákat "maximálním objemem basů, který vám rozhýbe vzduch" a víš co chceš, dostaneš to za rozumný peníz. Pokud se podívám na zboží, které není určeno pro frikulíny, najdu relativně solidní technický popis, na hony vzdálen tomu "Pokud umístíte náš nový sw raveland do kufru, získáte neopakovatelný basový zážitek"...
Na Conradu je skvělé to, kde se nachází prodejna v DE. Není od věci se tam stavit... Smile

PS: Stejný bordel v tech parametrech mají i v německé verzi katalogu.
Frequenzbereich: 89db a podobné
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

21.9.2005, 7:23
Páni to je skvělý hlavně ten BR systém co řeší ty problémy Smile
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

21.9.2005, 12:09
Pravděpodobně sexuální. Užij si to s basreflexem. Dosud jsem netušil, že Conrad prodává erotické pomůcky.
A pro holky by něco nebylo. Nějaký basmasturbátor.
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

21.9.2005, 12:23
taky jsem byl mladej a hloupej, objednal jsem si od nich dva 15" repro, poslali jeden a já platil dva. poté co jsem ho osadil do již připravené bedny podle vypočtených parametrů, musel jsem se jít podívat do katalogu kde psaly o mohutných basech a robustním provedení což zajišťuje vyslednou kvalitu. po 5 minutách produkce na polovině RMS udávaného výkonu, začala membrána lítat sem a tam, repro začal drnčet. po vypmutí a vyjmutí repro z bedy (BR) jsem nemohl udržet ruku na magnetu, byl docela teplej... a ještě zvuk byl na půl výkonu nesnesitelný.

poté co jsem jim reklamoval to že jsem platil dva, mi bylo sděleno že v parametrech od repro byla zřejmě chyba
Vše mi po asi 9 měsících vyřešil přítel který je právník(vrácení peněz)... toť má zkušenost s Conradem
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

24.9.2005, 0:35
Asi máte pravdu.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

11.10.2005, 23:25
Je tam těch hlodů jka už říkal Boramyr mrtě, nepochopil sem třeba: U

Eminence Kappa 15:
Frek. Rozsah 30-2500 Hz to ještě jde.
Hlasitost: 103 dB (asi citlivost, ale j to divný)
!!!Kmitačka průměr: 3"
Celkový kvalita Qts:
Mechnaická kvalita Qms:
El. kvalita Qes:
!!! Ekviv. kvalita Vas: 278 l (tak to je moc, ekvivalentní kvalita)
Koš průměr: 384,9 mm
Zvukový otvor: 349,6 mm (zvukový otvory jsou možná vzadu v koši ale takle velký?)


nebo:


Popis: Frekvenční pásmo to je opravdu super! Silné tlakové 25 cm reproduktory případně 30 cm basové reproduktory s vysoce výkonnou kmitací cívkou 50 mm a se zpevněným hliníkovým košem. U tohoto subbwooferu opravdu můžete bez obav dát zvuku „plný plyn“! Pozlacené propojovací prvky, modré vnitřní osvětlení a zrcadla obklopují pravou optiku tohoto hodnotného subwooferu.

Tabulkové hodnoty:
Princip: 10” Single Bandpass
Zatíž. sinus/hudba: 250/500 W
Frekv. rozsah: 20 - 150 Hz
Impedance: 4 W
Citlivost: 97 dB
Rozměry (mm): 525x375 x385
Hmotnost (kg): 18,5

Nevim proč ale nějak mi nejde do hlavy čim je freq. pásmo super. Tlakový 25 cm repráky, no nevim. Subbwoofer bych ještě toleroval, ale plný plyn už ne. Připojovací prvky, nevim kde to vyhrabali. Zrcadla obklopují pravou optiku subwooferu - teda to sem nevěděl že se subwoofery vyrábí i s optikou, ale budiž.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

11.10.2005, 23:41
Optika nutná... to aby ty modrý LEDky lépe a efektněji svítily, když už to neumí efektně hrát. Jsme my to ale barbaři, když nemáme v subech optiku. BTW Včera jsem byl v M+H koupit média a nějaký maník si tam kupoval "stroboskopy" do světel... a světe div se byly to LEDky ! já bláhovej si pod pojmem stroboskop vždy vybavil zařízení s výbojkou... no ale hlavně že to stálo tři stovky...
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

11.10.2005, 23:42
Pokud byste si někdo chtěl kupovat sluchátka u Conradu Sennheisery PXC-250 NoiseGard, tak to nedělejte, proděláte majlant. Normálně stojí asi tak 3200, tady 5700, navíc info o nich na Conradu je asi takhle:

stejné jako PX-200 a¨le s připojitelným aktivním tlumením okolkního hluku, takže teda nevim jak si mám zjišťovat jaký jsou PX-200 když je tam nemaj (samozřejmě že vim kde hledat, ale ne každej kdo se tam podívá to ví taky), a navíc - připojitelnej NoiseGard - co není odpojitelný to nemůže bejt ani připojitelný.

Skoro nic tam o nich nenapsali, a když už něco tak samý chujoviny. A ještě je maj předražený jako sviň.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)