Rezonanční kmitočet
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

1.9.2005, 19:22
Jak se vlastně chová repro pod rezonančním kmitočtem? říkáse že je jím omezena spodní přenášená frekvence,ale všiml jsem si že někteří výrobci udávají přenášený rozsah klidně i o 20Hz níže než je rezonance.
Dokonce sem slyšel o pod rezonančním použití repra. Může být rezonace BR níže než repra? Nemá repro pod rezonancí velké zkreslení?
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

2.9.2005, 7:49
Bassreflex může být naladěn níž než Fs a je to docela časté, není to ale dobré přehánět. Například nemůžeš po basáku s Fs 75Hz chtít aby hrál 35Hz. Jde Ti o nějaký konkrétní reproduktor nebo Tě to zajímá jen teoreticky.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.9.2005, 21:09
Poslyšte mám podobný problém, chci si koupit P.Audio BG - 12K, objevil sem ho v obchodě s hudebninama (Harmony music, Pardubice, pro detailisty na Palackého vedle domu služeb) který ho dovážej. 12", litý koš, kevlarová membrána, Fs 37 Hz, Qts 0,32, Vas 32 L, píšou že má rozsah při +-3dB 20-1000 Hz. Stojí 3450 ,-. Vypadá takhle: Co si o tom myslíte? Díky všem co mi odpoví. [/img]

naposledy upravil iMartin dne 3.9.2005, 20:53
Luboš
uživatel


Příspěvků: 39
Z: Europa

3.9.2005, 6:40
P.Audio je cinsky vyrobok.Deklarované udaje by som bral s velkou rezervou.Doporucujem ho dat premerat, alebo najlacnejsie riesenie pouzit reproduktor od renomovaneho vyrobcu s doveryhodnymi udajmi.
Co sa tyka pouzitia reproduktora pod Fs, je to mozne a v praxi pouzivane.Pokial sa Ti chce hladat zajdi si na forum zesilovace a nejak pred mesiacom ,dvoma tam bezala diskusia na toto tema.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

3.9.2005, 9:54
To snad ještě neznamená že je špatný, ne, když je vyroben v číně? V číně se vyrábí kde co, i kvalitní výrobky a taky si je lidi kupujou. Když se dá věřit parametrům ARN 312 který stojí asi 1500, proč by se nedalo veřit tomuhle když stojí skoro o 2000 víc? ( a to ještě ten obchod kde ho maj jsou dovozci takže tam je bezkonkurenčně nejlevnější)
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.9.2005, 11:43
To není otázka ceny. Klasický případ jsou třeba autohifi subwooferové měniče. Můžeš sehnat kus za tisíce, u kterého budou obrovské odchylky od paramterů.
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

7.9.2005, 19:30
to KarelXth jde mi o použití profesionálních repro kde Fs je kolem 40Hz v subwooferech třeba pro domácí kino jedná se mi o to spíše teoreticky.
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

7.9.2005, 21:03
No problem, mám sub s Deltou 15LF (Fs 41Hz) a experimentálně jsem z ní dostal 35Hz s takovou parou že bys koukal Laughing Výhoda profi basáků je v tom že jsou doma téměř nezničitelné i s podladěným bassreflexem a i když z nich nedostaneš řekněme 25Hz (proč taky?) tak svým rozdílným podáním kmitočtů nad cca 35Hz oproti reprákům s poddajným závěsem budí dojem (a to oprávněně) daleko větší preciznosti a "razantnosti". Až to uslyšíš tak už si gumák nekoupíš. Perfektně to popsal Sinclair na diskuzi na dexonu, je to dotaz od TNT hned na první stránce.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)