Kvalitni konec, kolem 50W
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

19.8.2006, 1:10
Zdravim,
shanim se po nejakym slusnym koncovym zesilovaci s vykonem kolem 50W (+/-) za prijatelnou cenu.
K subwooferu mam SPM250, s cimz jsem velmi spokojen. Pro predni satelity (2-pasmovy aktivy) bych chtel pouzit neco priblizne odpovidajiciho.
Zajimavej je SPS50, hlavne za dobrou cenu. Ale nevim jak je na tom zvukove, je to celkem novinka. Nemate uz s nim nekdo zkusenost?
Nebo treba pouzit napr. SPV100 a dat mu trochu nizsi napeti?
Pak me napada jeste DPA110, ale ten asi nebude za 500,- a hlavne v dnesni dobe uz asi nesehnatelnej.
Na netu jsem sice videl par schemat, ale nic k tomu, to je sazka do loterie, protoze kdyby tam bylo neco spatne, tak nejsem tak dobrej, abych to dokazal napravit.
Pro zadni kanaly a centr mam v umyslu pozit integrace (LM3886), ale pro ty predni by to chtelo neco lepsiho.

Predem diky za tipy.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

19.8.2006, 1:56
Jen takový podotek, nejsem přes zesilovače expert, takže do toho motat nebudu, jenom nedokážu pochopit jednu věc.
To ustavičné podceňování centeru v DK. Uvědomuju si, že pokuc někdo poslouchá hlavně stereo, tak je drahý centr luxus, ale mít excely na stereu na DPA a potom centr třeba z TVM na 3886... No nevím.
Satelity beru, tam leze celkem minimum signálu, ale ten centr mě drásá. Smile
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

19.8.2006, 3:52
Dal bych na všechny kanály SPS 50, jestli dá při daným napájení 60W/4R, je to asi stejně kolik daj běžný AV Receivery, ale zatim se mi nepodařilo objevit nějakej multikanálovej předzesilovač v nějaký normální cenový relaci (Parasound Halo C1 za 320 000 Kč pro mě není normální cenová relace).
Ještě jsem někde viděl nějakej Sherwood, ale nemám ponětí kolik může stát, vypadal ale dobře, měl i propojení s PC přes USB, což by se mohlo hodit.
Nedalo by se něco takovýho DIY zbastlit (aby to bylo možný připojit k PC třeba přes USB nebo RS 232 a mělo dálkovej ovládač a potřebný multikanálový dekodéry, třeba i 7.1, jako ten Sherwood nebo Parasound)? Very Happy Very Happy Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

19.8.2006, 4:43
Od Sherwoodů ruce pryč.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

19.8.2006, 9:01
jednou jsem videl nejakyho Marantze, zlevnenyho asi z 60 na 15 tis., ale jinak tohle zbozi v rozumnejch cenach moc neni. podle me je to skoda.tady jde spis o to o kolik kvalitnejsi by byla elektronika ve stejne drahym reciveru s koncema a bez nich...
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

19.8.2006, 9:26
Taky jsem se pídil po multichanel preampu-nic.Jediný řešení je jít do AV receiveru a nepoužívat jeho konce.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

19.8.2006, 13:18
Nebo ten Parasound Lol? Lol?
Sinclaire, šlo by něco takovýho vyrobit?
A kolik by to stálo v Aldaxním provedení? Very Happy Very Happy Very Happy

Edit: Že by zase ta samá píseň Uuu, jako "Sherwood byl ale není" ??
Proč se sakra skoro všechny značky takhle kurvěj ...
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

19.8.2006, 13:50
Proč se značky kurvěj ? Protože ve většině firem má hlavní slovo sales manager, kterýmu je jedno, jak je to kvalitní, jen když se to prodá...a blbové kupují a kupují...většina lidí bere jako postulát, že auto musí stát minimálně třista litrů, aby za něco stálo, ale v týhle branži takový minimum neexistuje, mnoho lidí si myslí, že zlevňovat při standardní kvalitě jde do nekonečna...
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

19.8.2006, 13:52
Já to celkem chápu, spíš jsem to říkal proto že mě to docela štve Blee
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

19.8.2006, 13:54
To je tvůj problém, na nejž oni serou... Muhehe
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

19.8.2006, 13:56
Já bych zase řek, že to není jen můj problém .. Omg
Mojmír Koval
uživatel

Příspěvků: 1

19.8.2006, 14:44
Rád bych se na tomto místě zeptal, jestli se vůbec dá najít kompromis mezi kvalitou audiořetězce a jeho schopností akceptovat i horší nahrávky (myšleno bez použití korekč. preampu). Nebo dá se najít preamp s korekcemi kvalitově blízký koncům typu DPA 380 a pod.?
Paolo.n
uživatel

Příspěvků: 19

19.8.2006, 15:22
Co se tyce tech preampu, neco dela Vincent a Rotel, ceny myslim nekde kolem 50k. Ale nevim jak na tom jsou kvalitou, jen vim ze to existuje. Nekde jsem videl i nejakej DIY, jestli to jeste najdu, dam kdyztak odkaz.

Zatim fakt na tom nejsem tak, ze bych mel cely kino postaveny na Excelech, to bych se tu neptal po zesilovacich za +/- 500,-. Z predchozich beden tu mam Beymy (T2030 a 5MP60N). Nevim jestli by se sehnaly repraky nejak vyrazne lepsi za prijatelnou cenu (tj. ne za 8k/kus), ale myslim ze to zatim postavim s timhle osazenim.

Nestavel jste uz nekdo tu SPS50, pripadne SPV 100? Jak jsou na tom zvukove? Mam pocit, ze nic jinyho asi stejne nesezenu. Budu ve finale potrebovat 7 koncu, stereo chci udelat jako biamp s aktivnima vyhybkama.

S tim kurvenim znacek je to bohuzel jenom o penezich, hlavni je kolik se na tom vydela. Nevim sice jak zesilovace, ale videl jsem fotky rozebranejch beden ruznejch vyrobcu v cenach i ve statisicich a takovou prasarnu, bych teda ani doma na kolene neudelal.
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

19.8.2006, 17:21
SPV100 mam doma. nevim jak ti mam popsat zvuk...uprime receno sem snim spokojenej ale myslim ze SPM100 nebo 250 bude hrat lip. Kazdopadne na tech TVM,Beymach nebo co ze to mas si myslim ze to asi nepoznas. SPV100 je podle me spickovej zesik kterej se co do vykonu a zvuku asi neda rovnat s komerci za 10k. SPS50 jsem neslysel ale typuju ze zvuk to samy jen mensi vykon kterej ti bude urcite stacit. ja osobne sem to kino chtel postavit na spv100 ale asi se nato vybodnu a koupim nad t753 myslim ze ve vysledku se s cenou dostanes mozna i dal...prinejhorsim doufam ze ta 753ka pujde u sinclaira vytunit Wink

mozna se ti zda moje hodnoceni ne moc nadseny...no mozna ze je malo nadseny ale to bude tim ze sem ted unesenej ze sinclairovy upravy yamahy RX-396 Smile
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)