ARN 188 + 25 TFFC
Obsah fóra | Reprosoustavy
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

18.8.2006, 14:47
Tak jsme včera s Michalem simulovali výhybku pro tuhle kombinaci(nebo spíš on ji simuoval, teď už konečně vim jak se to dělá, ale ještě to neznamená že to umim Very Happy), ale dneska jsem se pokusil v LspCADu nasimulovat bednu pro ty ARNka, a přijde mi to, že ten program si ze mě dělá Prdel prdel.
Zadal jsem pevný parametry (teda aspoň bych chtěl aby byly pevný) objem, ladění, průměr basreflexu, tlumení atd.
Jenže tam je nějake flare radius a max. diametr, myslel jsem, že to má co dělat se zaoblenými konci, jenže píše mi to že poloměr !zaoblení?? nesmí bejt menší než průměr br (?!?!?????!!! Lebka) a ještě se k tomu přidal max.diametr, kterým nejde hýbat, určí se sám, nevim co s tim poraďte mi někdo pls.
Objem bych si představoval nějakejch 36 litrů, basreflex (dexon 81*170mm), tlumení nevim-kolik-asi 30%?
Jinak výhybka by měla bejt 12 dB/oct, dva středobasy ARN 188-03/4 v sérii, 25 TFFC,

Midbas: 1,5 mH, 10 uF, kompenzace 15 ohm + 15 uF
Výšky: 10 uF, 0,35 mH, tlumení sériově 3,3 ohm, paralelně 1,5 ohm.



Edit: Jo ještě jsem zapoměl dodat, že polarita výškáče je jako obvykle otočená .. ale to je vidět na schématu Net 2
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

18.8.2006, 16:11
Nikdo nevíte co dělat s tim flare radius a max diametr?
Zajímalo by mě jak to jde zrušit (zatim mi to nejde nijak).
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

18.8.2006, 16:13
ta simulace vypada obstojne.
s LspCADem ti neporadim, protoze pouzivam 6 a tam se po kratsim ci delsim hadani se s PC dostanu na to co chci.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

18.8.2006, 16:17
Určitě vypadá, ale se mnou všechny programy na světě nekomunikujou tak jak já bych chtěl, a teď nevim, jak to udělat s tim br, ve WinISD se mi to simulovat nechce, nebylo by to moc reálný ..
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

18.8.2006, 16:22
a vytvaris si schema sam, nebo pouzivas to tutorialovy(jestli ho nemas ti ho poslu)?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

18.8.2006, 16:25
Max a min průměr neřeš, ty jsou vždycky stejný. Nejspíš to měla bejt nějaká vlastnost, kterou pak Johannson neimplementoval. Na zaoblení kašlu, nátrubky stejně nebývají zaoblené tak výrazně aby to diametrálně změnilo jejich objem.

Edit : Všim jsem si, že spousta lidí v LspCADu používá simple mód, proč? Já hned od začátku používám advanced a nepřipadá mi složitější... spíš univerzálnější, můžu si ve výhybce vymyslet kdejakou kravinu.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

18.8.2006, 17:54
Však tohle je taky přes Advanced.
Jinak dík.
Snad to pude nějak normálně naladit.
Obsah fóra | Reprosoustavy
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)