typ basového reproduktoru
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 11:28
Dobrý den...doufam,že su správně

mám tu na vás experty malej dotázek Very Happy ..snad pomůžete rozhodnout...už před lety jsem vykonstruoval 2,5pásmo s repro Tonsil...vzhledem k tomu že jsem se stěhoval můsí bedny z domů Sad .našel jsem kupce a prodal Sad ...jelikoš jsem si už ale zvykl na "kvalitnější" reprodukci rozhodl jsem postavit něco jinýho a menšího ale možná i lepšího...otázkou doposud pro mě je co a jak..objíždím v součastný době bazary a poslouchám soustavy menších rozměrů..(bavíme se o objemu do 30l)a zjišťuju že pořád to není nějak vono...zrovna včera sem slyšel 2pásmo od magnátu ...přednes středního pásma byl svělej..vysoké tóny vamozní..slušně prostorové..ale ty basy...prostě nějak jsem odcházel s pocitem,že tohle pásmo tam nějak chybí (2repra 12cm zapojeny asi do serie)..prostě nic moc za 14tis...no a teď konečně k věci Laughing ...mám tedy v plánu konstruovat sloupové dvoupásmo menšího rozměru s repro průměru 12-15cm...prvně jsem se rozhodl pouřít teslu 188-7,4..4ohm a zapojit do serie na objem 30l...pak jsem ,ale tyhle repra slyšel a bas byl pěkný,ale ty středy..teď uvažuji o repru Tonsil GDN13/40/2,4...taky do serie,ale s ním zkušenost nemám nikde ho není možno slyšet..tak mám strach jestli už taky průměr není moc malej a nebude to spíš středobas a basy se vytratí...pak jsem taky slyšel názor že je lépe tento typ zapojit paralerně 8ohm..stímhle zkušenost nemám vůbec...proto bych rád slyšel váš názor a prípadnou rady...cíl je asi tenhle chtěl bych 2-pásmo který bude reprodukovat bas natolik slušně abych nemusel použít sub.do max objemu 30L.o víšky strach nemám..tam mám jasno..doufám,že jsem vás nevyčerpal..děkuji moc
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

16.8.2006, 12:17
Jdi výš. Zkus třeba Beymu 6B30+T2030 nebo Pokud to má za něco stát tak se nech inspirovat nějakým projektem odsud z amplionu. Na SEASech, beymách i TVM tu toho je dost.
Mezi TVM a Tonsilem je pramalý rozdíl, dokonce z důvodu nejisté budoucnosti Tonsilu upřednostňoval TVM.
Poslechl sis taky originální bedny TVM?
Za 14 tis, co jsi skoro vyplázl za ty magnáty si můžeš postavit dvoupásmo na SEAS 18cm+výškáč naprosto bez kompromisů. Je jasné, že jeden 18cm basáček nebude reprodukovat dupání dinosaurů v plné dynamice, ale věř, že ti basy nebudou chybět. S objeme nebude problém 18cm SEAS se většinou vlezou do 20 a méně litrů. To samé s Beymami.
Výběr by byl větší, ale pokud už zůstaneš u TVM ARV104ce se vyhni. Stojí za prd.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 12:20
nejdriv pises ze jsi uvazoval o bedynkach za 14 tisic a vzapeti navrhnes variantu za 5.pokud jsi ochotny investovat skutecne tech 14k, budou to docela solidni bedny.
nejdriv ale musis specifikovat svoje pozadavky, predstavy(hlasitost, citlivost, cena, rozmery,...) a zvazit svoje schpnosti co se tyce navrhu a odladeni tech beden.
existuji desitky, mozna stovky vyrobcu reproduktoru, nikoli jen Tesla a Tonsil. u nas se da celkem dobre krom zminenych sehnat napr. SEAS,Beyma, Hi-vi, SS,Vifa, Peerles, Visaton a spoustu dalsich.projed si nabidku tech vyrobcu, urcite te neco zaujme. vetsinou najdes i nejakej overenej navod, alespon na podobnou bedynku, jako chces ty.
Edit:byl jsi rychlejsi, ja nez neco napisu... Very Happy
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 12:43
díky díky...s těma magnátama sem to asi špatně popsal...neměl jsem v úmyslu investovat tolik peněz..šlo mi jen o to že za ty love prostě nic moc..hodně jsem se na to těšil a pak jsem byl celkem zklamán...jenom jsem si chtěl poslechnout něco o čem sem myslel že bude hódně dobrý...typ ozvučnice sem namyslel B-V-B...jako výčkáč třeba GDWK 10/80 T s tím mám zkušenost,zaujala mě i Beyma T2010 kvůli dělící frekvenci ale nikdy sem ji neslyšel...proč furt TVM nebo Tonsil..to je jednoduchý mám s nimy zkušenosti..ostatní značky neznám...mimo jiné 14tis to asi ee...to už je příliš na mě...bednu budu dělat z masivu asi to vypadá že z jedle...šlo mě spíš o to jestli 2 repráčky zapojený do serie mohou při správným zapojení a návrhu dát taky dostatek basů..nejde mi do dusot slonů,ale spíš takový ty pěkný týhlý basy hodně od spoda...možná nakonec bude asi nej použít tesly a udělat něco podobnýho jako nabízí TVM...i když
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 13:03
napada me treba appolito s ARN150/04+nejakej lepsi vejskac, alespon GTC 11/100/8, nebo T-2030, nebo SEAS, Hi-vi, klidne i z druhy ruky.
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 13:15
no abych řekl pravdu taky sem uvažoval o těch 150kách ale pak zase si říkám proč už nepoužít rovnou 180/7 4ohm appolito..tak jak to staví TVM ve svých soustavách...slyšel jsem u kamoše i ty GDN13/40/8,8..bylo to celkem dobrý..bysy tam sice byly ale slabý..možná i u nich kdyby se použilo appolito,ale bohužel se nedělaj v 4ohm...a trochu upravil objem..asi byl moc velkej...jinak bavíme se o zapojení do serie,ale co to zkusit v 8oh zapojit paralerně Confused
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 13:22
no ja nevim co mas za zesilovac, jestli zvladne 4 ohmy, tak bych se tomu nebranil. ty 188 budou chtit spis tak 35l, tzn. ta 40l cistyho objemu ozvucnice(napr.25*76*33cm vnejsich rozmeru pri 25mm stenach)
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 13:38
no zesilovač...mám resiver 5.1 Sony STR/DB 780 8ohm 4om je jedno...teď mě ještě prosivtě objasni to zapojování seriově paralerně..ohmy sou mě jasný ale co čím se dosáhne ..tzn..co je výhodou serie a co paralerně...jinak našel jsem taky repro menšího průměru je teda 8hm citlivost 88db Fs 53Hz ots 0,46 Vas je 11...dokáže mi z tohodle říct co by to mohlo bejt čas případně jaká ozvučnice..já těm prográmkům moc nerozumím ..spíš je používám orientačně...řekněme že bych ho použil v tom zapojení appolido
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 664
Z: Opava

16.8.2006, 14:24
hele psal si že chceš menší bedny tak do 30 litrů. To ale podle mě bude na dvě 188, málo. Vždyt jedné sluší kolem 20l uzavřené, pokud budeš chtít basreflex tak to bude ještě o chlup víc. A kolik peněz na to vlastně máš?
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 14:50
hm zajímavý já myslel že když basreflex tak právě menší ozvučnice...no pak už zbývá jen ten GDN13/40/10,8..jinej už se nedělá Crying Crying ...jenže má 8ohm...tzn že při zapojení seriově 16ohm...a nebo třeba ty ARN 150 nebo 165...koukal jsem na ten typ ARN150-05/4 nevypadá to zle..ale jakej na něj objem ...ozvučnici už mám bez děr čistý objem je 31,5L z masivu zmenšit to de bez problémů zvědšit nikoliv...za repro a vyhybky sem počítal dát kolem 5000,-
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

16.8.2006, 15:14
2 Koenigsegg: ty seš jeliman Omg http://amplion.wz.cz/tp-navrhy.htm
2 tauvec: asi bych přecijen zkusil dva 188-07/4, objem bude stačit, s bassreflexem to pojede bezproblémově, ale zkusil bych si je nechal udělat bez laku, totiž hraje to zřetelněji a hlavně živěji středy, lakem jsou potlačeny, nebo zkusit od Beymy 6B30P, viz Boramyr
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 15:55
2 antonio: a ty bejmy co uvádíš taky zapojit jako appolido? mimo jiné co když mají repra jen 8ohm a 4ky nedělaj jak se to potom zapojí?
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 15:59
pak dve 8 ohm repra tak abys mel 8 ohm nezapojis. leda jedno, nebo ctyri. ale beymy nastesti jsou sehnatelne i ve 4ohm(nekdy nektere i v 16ohm). s vyhybkou atd. ti poradi Boramyr, urcite ma 6B30P zmaknuty:-)
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 16:10
takže,abych to tak nějak zhrnul..pročítám to tady a dělám závěr...ARN188-7,4 by teda šla cena je slušná Tesla to má za nějakých 420,-.objem 30l stačí...pak sou tady ty ARN150-5,4 ..cena opět příznivá ,ale repro neznám..objem by byl pro dva kolem 24l...pak koukám na ten Tonsil GDN13/40/10,8..cena taky pěkná..tenhle repro znám hraje velmi slušně i nizký kmitočty..ale nedělá se v 4ohmu takže nevím jak to zapojit objem 24l...no a pak zbývá ta Beyma..neznám všichni o tom mluví hezky,ale nikdo neřekl cenu...navíc kde se dá koupit 4ohm..a pak kolik litrů pro 2ks...pořád se bavím o zapojení appolido...u všech příkladů...proč nedělaj jeden typ ..kvalitní ..kup a hotovo..vše by bylo vyřešený...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

16.8.2006, 16:19
150ky jsou citlivostně mizerné, do těch bych nešel, Tonsila neznám, 6B30 je dražší, koukni na elmaart.cz, o 4ohmech tam ale nic nepíšou...
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 16:29
vetsinou se nechaj prekecat:-) musej toho ale vzit tak 15-20kousku. u 5MP60N nebyl s premlouvanim problem(v dobe kdy ji jeste nemely standartne v nabidce). ale myslim ze 188 zahrajou vic basu nez ta Beyma, ackoliv jsem zatim 6B30 neslysel.
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 16:31
můžete mě teda prozradit jak zapojit 8hmy B-V-B...zapojit je teda paralerně?...abych dostal 4ohm..nebo 8ohm na 16ohm..seriově...rad bych ale to appolido...ale s 8ohm to asi nejde co?
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

16.8.2006, 16:39
co takhle malinko priplatit a dat tam appolito s Hi-vi S6,5-
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=41 (nebo SS6,5), jeden stoji cca 1050Kč, takze by ses asi nevesel do 5k, ale co. k tomu nejakej poradne citlivej vejskac(treba tu BEYMu T-2030).akorat k tomu asi nenajdes hotovou vyhybku. na druhou stranu by sis mohl rikat ze takovy bedynky nikdo jinej nema.
ja ta 6B30 stoji cca 700Kč/ks
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

16.8.2006, 16:42
ohmův zákon Rolling Eyes

4+4Ohm sériově => 8Ohm
4+4Ohm paralelně => 2Ohm
8+8Ohm sériově => 16Ohm
8+8Ohm paralelně => 4Ohm
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

16.8.2006, 16:44
Dvě 6B30P by potřebovaly poměrně velký objem, do těch 30-40l by se to nevešlo.
tauvec
uživatel

Příspěvků: 20
Z: Brno

16.8.2006, 16:55
ten ohmův zákon je mi úplně jasnej to chápu...ale jakej je rozdíl mezi zapojením do serie a paralerně..čím se co dosáhne ? ..to nevím...
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)