zvukovka do 4000Kč
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

16.8.2006, 11:25
Ahojte vim ze se to tu jednou probiralo ale financni limit byl trosku jiny.

Chci aby to nesumelo a nebyl slyset kdejakej bordel z PC to je snad to jediny co od toho chci. Nemam AV receiver takze digitalne to propojit zatim nemuzu...takze potrebuju neco co mi da kvalitni analogove stereo. Idealni bude kdyz to bude externi zarizeni(da se predpokladat ze tam bude min ruseni)
momentalne mam sb live5.1 doted to stacilo pac sem nemel tak kvalitni ostatni zarizeni v retezci.Nyni ale mam(a uz brzo se pochlubim) a tohle je muj nejslabsi clanek.

jinak to reseni nemusi byt nutne za 4k jen sem nechtel ten vyber moc omezovat...pokud to za ty prachy bude stat tak klidne, ale pres 4k bych uz moc jit nechtel.
MethMan
uživatel


Příspěvků: 151
Z: Pérk

16.8.2006, 13:15
M-Audio Transit USB 2,8K nová. Sám mám TASCAM 122-USB jetou za 3K. www.disk.cz přehršle.
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

16.8.2006, 17:18
dik za tip, ale panove cekal jsem bourlivou debatu a ono nic... Tak zacnu nadhazovat moznosti... SB x-fi, M-audio revolution nebo neco takovyho, juli, maya ex5 nebo ex7, prodigy 7.1, audiophile 192 treba do zacatku(+to nahore) nazory?treba proc ta ci ona karta ano/ne odkazy na nejake seriozni tesy atd.
Lamicz
uživatel

Příspěvků: 77

16.8.2006, 17:28
No IMHO jde o to, ze tady lidi moc na PC hudbu neposlouhaji, maji aspon CD prehravac nebo profi paskace a gramce Smile Ja se taky snazim PC vyhybat, protoze to nikdy nebude dobry a je to relativne drahy v pomeru cena vs. vykon. Proto mam v kompu CMIcko z bazacu - na ty mp3 to bohate staci a na CD mam prehravac a sehnal jsem z bazaru Supraphon gramec - HC410. Druha vec je ta, ze tady se diskutuje hlavne o klasickem stereu, vicekanalove systemy tu moc lidi nema, protoze aby byly kvalitni a cenove dostupny, tak se musi postavit, coz predchazi teorii a pak samotna realizace dost dlouho trva. Hotove systemy jsou strasne drahy a kvalita tomu ani mnohdy neodpovida. Tot muj nazor.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

16.8.2006, 17:55
Pěti, šesti a vícekanály od NADu jsou slušný...
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

16.8.2006, 18:04
nedávno jsem to vyřešil k plné spokojenosti: m-audio revolution5.1. Požívám analogovej výstup a spokojenost. Jinak jestli máš love ber Julii nebo E-MU nebo Audiophile 192 - budou o něco lepší. Na ocguru4um to nedávno řešili (v sekci zvuk) místní odborníci, ale je to smazaný. Skus najít historii toho fóra, bylo tam i pořadí zvukovek podle kvality zvuku, kterýmu můžežeš věřit... Jinak Julie přes analog out hraje údajně jako CDP střední třídy... nevím, naslyšel... ale revolution 5.1 má stejnej DAC Wink

edit
přehlídl jsem, podmínku externího zařízení Embarassed
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

16.8.2006, 19:21
Mám SB Audigy 2 NX, která je asi za dvojku, je to starší věc a dost kritizovaná. Nicméně zvukově se defakto vyrovná mýmu CD přehrávači Grundig CD-3 (kterej je teda 10 let starej a ve kterým jsem měnil OZ z NE5532 na OPA2604) - a to je chudinka připojená k preampu 2x10 metrama koaxu RG-58...

Juli@ jsem slyšel u Matese AN a je to docela nářez...
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

16.8.2006, 20:42
hm tak porad nevim...je mi jasne ze juli bude asi maso ale je to taky reseni za celych 4k. Nadruhou stranu od pc k zesu je to daleko=10m tudis to taky neco pochyta pak je otazka jestli by se to vubec vyplatilo...(mozna lepsi kabely nez obyc stinena dvojlinka by taky pomohly. poradte...)

jeste me napada par dalsich reseni treba maya 44new ta je o neco levnejsi nebo treba od audiotraku prodigy7.1LP To M-audio asi nebude spatne ale odhadem si myslim ze se u nej dost plati za znacku...tak si skoro rikam jestli u audiotraku bych nedostal to samy...

co ty externi vecicky?naty nikdo nic?nema snima nekdo zkusenosti...(preci jen by se cesta k zesu dala dost zkratit...vetsi delka usb by vybec nevadila)

jako CD mam yamahu cdx-396 a ktomu zvuku bych se tak asi chtel priblizit pokud by to slo.

to sinclair: jasne ze NAD by bodl ale to je financne uplne jinde...taky by to vyresilo kino...ale tech penez...nato par let mit nebudu a natu dobu chci aspon trochu kvalitni zvuk z pc. (nebo NAD dela i zvukarny?)

to Lamicz: jasne taky mam Smile ale nemam zas tolik origos cd... spousta toho je v mp3 a taky pres to poustim filmy atd... je mi jasne ze kvalita mp3 je o necem jinem ale to co predvadi live 5.1 je dobre tak pro geniusacky chrastitka za 2k a ne na seas sloupy a kvalitni zes. Jeji basy a vysky jsou dost mizerny...trochu nadsazene by se dalo rict ze je to skoro na stejne kvalitativni urovni jako radio v mem receivru

ktomu co psal Hanzi trochu sem prohlidl ten archiv a zatim se teda nenasel to co si myslel ale objevil sem tam nejakeho typka co se chvasta tim jak si vytunil revo5.1 a jakej je to rozdil oproti live nebo audigy. Tak me napadlo co by se tam asi tak dalo vylepsit?
PePo
uživatel

Příspěvků: 12

16.8.2006, 21:24
U Creative si svymi predchozimi vytvory mezi audiofily moc slavy neziskali, ale interni zvukovky z jejich posledni rady X-Fi jsou IMHO uz normalne pouzitelne i na kvalitni stereo. Umi nativne pracovat se zdroji 44.1 kHz, maji na hudbu specialni rezim, ve kterem signal nijak dodatecne nekurvi (Bit-Matched playback) a prednes analogu z jejich D/A prevodniku je kultivovany, ruseni z PC zadne. Digital pres SPDIF funguje taky bez problemu, lze provozovat i paralelne s analogem bez prepinani a prehazovani dratu.

Ja tu asi patrim k te mensine, ktera si rozhodne nemysli, ze pouzivat hudbu z PC "nikdy nebude dobry". Mam na PC zalozena veskera multimedia vcetne HD projekce a jsem s tim co do kvality a komfortu hodne spokojeny. Na ozvuceni pouzivam prave SB X-Fi XM (cena kolem 3000,-), propojenou analogove (5.1 pres nf Taskery) i digitalne (75 Ohm koax) s receiverem Pioneer VSX-D812, stereo konec NAD C-272, predni repro Canton-LE109 + zbytek rady LE na 5.1. Poustim do toho pres foobar2000 (Kernel Streaming) bezeztratovy flac, mp3-jky jsem uz prakticky zrusil. Zadny CD/DVD prehravac bych ani nechtel - leda tak vyzkouset nejaky overeny externi DAC, ale proste k tomu nemam duvod, kvalita je OK. Ta pohoda vyberu z hromady roztridenych skladeb a filmu na HDD stiskem cudliku na dalkaci misto hledani a vymeny blbych placek je proste kouzelna. PC prehraje cokoliv jakkoliv vcetne HD filmu, neni treba se bat vibraci, poskrabani, unavy laseru, necitelnych ochran a podobnych radosti. Tolik k agitaci pro PC... Very Happy
Lamicz
uživatel

Příspěvků: 77

16.8.2006, 22:18
No, co se tyka DAC, zkoumal jsem kolem toho nejaky info - hlavne na diyaudio.com, kde jsem nasel schema pro TDA 1543, coz pry hraje slusne a vychazi jednoduche schema. Pak taky mam ulozene nejake USB DACy. Dam sem schema na ten TDA 1543 (doufam, ze by se z Diyaudio.com nezlobili)
http://lamicz.benghi.org/photos/Audio/nonoz3.jpg
http://lamicz.benghi.org/photos/Audio/11557593100.jpg
babakus
uživatel


Příspěvků: 102
Z: Horní Slavkov-západní čechy

17.8.2006, 10:29
Já bych zkusil toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36479#techparams
Je to sice interní ale podle toho co jsem měl tu čest jí slyšet tak říkám super zvukovka Very Happy
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

17.8.2006, 14:35
Jenže pak ti klekne disk a máš po zábavě. Co nemáš na plackách, o to jsi přišel. Smile
PePo
uživatel

Příspěvků: 12

17.8.2006, 16:07
A kdo rika, ze to nemam na plackach? Proste mam vsechny placky naripovane na HDD a nahazene ve skrini, to je vsechno... Wink
Hanzi
uživatel

Příspěvků: 40
Z: Brno

17.8.2006, 18:07
to kyselym: tak jsem to našel... http://4um.ocguru.cz/archive/index.php/t-44063.html
dovolím si citovat

dawsoo napsal
01.06.2006, 02:08
Moje doporučení zní:

Nepoužitelné
jakékoliv CMI xxxx

Na plasťáky k PC a malý nároky onboard Audio
ALC822,880D,883 (Multichanel HD Audio Lowend)
AD1985 (Multichanel Lowend)

Hry
Creative Audigy 1,2,4 (Multichanel Consumer)
Creative X-FI (Multichanel Consumer)

Slušný Audio
ESI Juli@ (Stereo Consumer/Profi)
M-Audio Audiophile 192 (Stereo Consumer)
M-Audio Revolution 5.1/7.1 (Multichannel Consumer)
E-Mu 0404 (Stereo Profi)

Lepší Audio
E-Mu 1212(M) (Stereo Profi)
E-Mu 1820(M) (Multichanel Profi)

Best Audio
Lynx Two B (Multichanel Profi)

* Legenda
Stereo - Dva kanály
Multichanel - Více než 4 kanály dnes již běžně 5.1 až 7.1

Lowend - Základní použití pouze jako kontrola co je nahráno -Smile)
Consumer - Standartní optimalizováno pro použití v kombinaci se spotřební elektronikou
Profi - Profesionální použití HDR recording,mastering jiné napěťové úrovně a většinou symetrické XLR I/O stálé parametry a kvalitní součástky

Nějaké další dotazy? Cool
---------------------------------------------
podle diskuzí tomu dawsoo doost rozumí... pokládám to za definitivní hodnocení...

Jo a signálový kabel je myslím taky vyřešenej Cool
Tasker c-121 nízkokapacitní profi kabel - v prodance za pár korun...
kdysi mi ho tu poradil Sinclair, mám ho 5m k zesáku a velikáááá spokojenost.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

17.8.2006, 18:11
PePo: jak jsi spokojený s tou C272 ?
PePo
uživatel

Příspěvků: 12

17.8.2006, 22:04
2sinclair:
Celkem jo, ma to neco do sebe.
Vzal jsem ho kvuli zlepseni sterea - ten Pioneer je na kino v pohode, i jako predzes, ale jako konec pro stereo to nebylo nic moc (hlavne na basech). Ted to hraje paradne, je tam hodne znat vykonova rezerva i lepsi prostor. I v tom kinu se predky dost zlepsily. Ono tech 6x100W u Pioneera pri max prikonu kolem 250W je ponekud mimo, kdezto tomu NADu bych tech 2x150W snad i uveril. Urcite ho casem vyzkousim s lepsima prednima bednama...
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

17.8.2006, 22:14
hm tak porad premyslim Smile ale uz se to celkem vyjasnuje...e-mu1212M zni dobre ale ani jetou sem ji nevidel do 4k takze pokud se mi podari najit juli do 3k tak bych ji asi vzal jinak to vidim na revo5.1 a vymenu kabelu. Jeste zvazuju prodigy 7.1LP protoze bych ji mohl docela dost levne koupit, ale moc jsem nepochopil jak je natom ve srovnani s revem. Vypozoroval to nedko?nebo kdyz uz tak radsi to revo?

Jsem sam kdo si vsiml jedne veci? vsechny ty karty jsou razeny i podle cen...ale je tam jedna vyjimka a tou je juli a audiophile 192(ten totiz stoji 4970kc kdezto juli jen 3800kc)

edit:
2 sinclair:dneska jsem si dojednal nejakej job a videl jsem ze T753 stoji kolem 26k. Zacinam silne premyslet...pac do roka az dvou by nato mozna mohlo byt...
Lamicz
uživatel

Příspěvků: 77

17.8.2006, 22:27
No Julii mam doma, ale jeji zvuk se mi vubec nelibi...
Chtel bych ji otestovat u nekoho, kdo ma slusnou aparaturu Wink
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

17.8.2006, 22:29
klidne prijed Smile esi je ti moje aparatura dostacujici Smile bydlim v okrese prerov
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

18.8.2006, 12:42
jeste by me zajimala jedna vec. Jak je natom prodigy192 v porovnani s audiophile 192?mam monznost koupit tu prodigy za 2700Kc je to dobra koupe?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

18.8.2006, 13:22
A nějaký tip na na externí?
Podmínka: napájení z USB (ať to nepotřebuje trafo)
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)