Aku benu na DBR 12''
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
X-Factor_XXL.sk
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Drahovce

31.8.2005, 10:01
Caute, schel by som sa spytat ze aku bednu na DBR12", jeden chalan mi odporucil klasicky Bandpass z objemom Prvej komory 90litrov a 2 komory 60 litrov je to dobre??
ICEMAN
uživatel


Příspěvků: 23
Z: Praha

31.8.2005, 10:18
Co jsem slysel tak je nejlepší ho otočit magnetem dolů a postavit si ho na stůl, nasypat hlínu a zasadit canabis sativa (zasvěcení ví o co se jedná), a mam dojem že z něj takhle dostaneš největší užitek.
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

31.8.2005, 12:06
band-pass - ještě to tak, Lol? zbav se toho, hned!! DRB nejsou repráky, jsou to atrapy, něco jako McFun, optimální ozvučnici si můžeš vyčíst z předchozího příspěvku...
Jediná záchrana je pouze přetlumená uzavřená ozvučnice, i tak to asi nebude hrát...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

31.8.2005, 13:44
Už ti dost lidí řeklo, že drby jsou na prd... tak já ti to říkám taky. Líbí se ti, poněvadž jsou levný co ? Ten reprák má Qts 1,62 ! jestli ti to nic neříká, tak věz, že do BR se obvykle dávají repra s Qts tak 0,3 - 0,6. S vyšším Q se dávají do uzavřené, řekněme 0,7 - 0,9. Hodnota 1,62 znamená jedinou věc : ten malej magnet prostě tu velkou membránu nezvládne uřídit. Jediné co s tím můžeš udělat, je dát to do sakra hodně zatlumené uzavřené bedny. Vem to tak, že tenhle dvanáctipalec je šunt za 900,- přišetři si 500,- a máš 12BR70 která je do BR jak dělaná a kvalitativně se to naprosto nedá srovnat, i citlivost bude o 5 !! dB vyšší a to je sakra dost. Vážně ti to za to nestojí ? Já to vidím tak, že ten drb jsou vyhozené peníze i práce.
Já ty drby neslyšel, ale dovedu si představit, jak to bude hrát... bučení, hučení dunění, naprosto rozplizlý hnus, jak by se valila koule hnoje. Kdysi si nějaký Lukáš na dexon fóru nenechal poradit a spáchal cca. 200l bednu s 15" drbem, no pak se to dlouho marně snažil prodat... jak dopadl nevím, možná nějakou oběť našel, možná to rozštípal... Jen tak namátkou si zkus ve fórech hledat "prodám DRB" za ty roky je prodávala řada lidí, nikdy jsem neviděl, že by je někdo koupil...

Edit : Tak mi právě došlo, (z jiného threadu) že ty už ten DRB máš... tak to tě potěš pánbůh.
X-Factor_XXL.sk
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Drahovce

31.8.2005, 13:56
lenze hacik je v tom ze ja som repro kupoval tesne pred vianocami a vysiel ma skoro 2300sk tak ho nechem vyhodit. teraz je uz lacny aj svina takze to cchem este nejak vyuzit aj ked nie na basy tak by stacili aj stredobasy. A ted 12br70 mam uz v plane kupit prachy som zohnal a typ na bednu uz mam bud http://www.amplion.wz.cz/vase-dj-fuzzy1.htm tento alebo podpby ale z gulatym bassreflexom. A preto chcem vedet ze do akej bedne to mam dat a kolko mam mat bedna objem.dik
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

31.8.2005, 14:06
Pokud se chceš pokusit ještě něco udělat s tím DRBem, tak sám ing. Toman z Dexonu dopooručoval 60l uzavřenou. Až budeš mít tu Beymu, tak ji dej do 90l s BR laděným na 40Hz.
X-Factor_XXL.sk
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Drahovce

31.8.2005, 14:47
inac stale nechapem jak sa moze bassreflex starat o frekvenciu, ked dam iny rozmer tak bude hrat iba inu f alebo ako to funguje.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

31.8.2005, 15:20
Vcelku máš pravdu, BR je rezonátor jehož frekvenci udává poměr jeho objemu a objemu zbytku bedny, ladí se na takovou frekvenci, kde už samotnému reproduktoru "docházejí síly" a BR zdůrazní frekvence v okolí své rezonanční frekvence. Tím se docílí toho, že bedna hraje bez poklesu hlouběji, než by zahrál samotný reproduktor v uzavřené ozvučnici. Nejde o žádné perpetuum mobile, ale o to, že BR vyzáří v pásmu kolem svého ladění část energie vydávanou zadní stranou membrány reproduktoru, která by jinak v uzavřené bedně byla zcela zatlumena. Nutno dodat, že špatné naladění BR dokáže zvuk značně zkazit a také samotný reproduktor se musí do BR ozvučnice hodit.
X-Factor_XXL.sk
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Drahovce

31.8.2005, 15:43
a je rozdiel aj v tom ci je natrubok kruhovy alebo kockaty(obdlznikovy)??
a natrubok ma byt orientovany na tu istu stranu ako repro alebo na inu?? ze kde to lepsie znie(napriklad k pohlahe)
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

31.8.2005, 16:09
Boramyr: ta oběť sem já!! Mrgreen koupil jsem tu bednu za pětikilo. Původně to běla bejt bouda pro pejska Smile, ale už máme jepší, tak bude sloužit k 250l vědeckých experimentů Ing.Dr. Frank.enisteina Twisted Evil
X-Factor_XXL.sk
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Drahovce

2.9.2005, 13:28
inac taka asi dost blba otazka ale cim to mam vytlmit?? mam tam narvat vatu?? alebo koberec alebo nieco ine??
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)