Který z nich?
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4
 
AutorZpráva
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

14.8.2006, 20:15
odkedy som dostal notebuk so sirokoulhym WXGA nechcem 4:3 ani vidieť Smile a na hry aspoň 21 Very Happy
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

14.8.2006, 20:16
No to fakt není moc dobrý přirovnání .. asi jako kdybysis chtěl koupit mobil Bosch protože dělá za dobrou cenu dobrý vrtačky .. Nahvu Lol? ...
Ale ten LG se mi líbí, takový rozlišení je akorát.
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

14.8.2006, 22:07
Ono je to jedno jestli LCD Hyundai nebo LG obojí se Oushit úplně stejně. Akorát Hyundai, má slušný servis, dělá to tady SIL Eastern Europe a umí to opravit rychle a po záruce i levně. S tou poruchovostí LCD je na tom nejhůř z mého pohledu Acer a ještě bez problému jejich servis přetahuje 30dnů pro reklamaci, tak že pokud jste firma co to prodala koncáčovi na 99,8% se nestihne dodržet 30dnů. Já sám mám již několik let CRT 19" Hyundai ImageQuest F910 provozovaný přes BNC, obraz jako víno kam se hrabe LCD. Jako velice slušný LCD shledávám značku Fujistu-Siemens a některé vybrané modely od Hewlett Packard, HP u dražších modelů dává onsite záruku, tak že když se to Oushit maximálně do 3dnů máte doma funkční LCD.
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

14.8.2006, 22:41
babakus, jaké atipické rozlišení,1440x900 je standard 16:10. A nové hry jako třeba Prey tohle rozlišení podporují Smile nekde na netu bylo i porovnání jak která hra vypadá v 4:3 a 16:10 a docela v poho.
babakus
uživatel


Příspěvků: 102
Z: Horní Slavkov-západní čechy

14.8.2006, 23:37
lotrpotr: dobrá přesvědčil si mě.Prey jsem ještě nehrál tak nevim. Ale i tak to bude chtít našlápnutou grafiku aby to utáhla na 1440x900 alespon na 30-40fps.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.8.2006, 3:20
Musím se zastat Acerů, co jsem měl tu čest v práci i doma s Acery LCD tak bez jakýchkoliv problémů. U Prestigia 17 mám jeden oranžový bod, humus. Ale to používáme na chatě jako TV. Smile
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

15.8.2006, 9:45
já používám už starší Philips LCD (už má rok a půl) a sem nad míru spokojen. Jednou za čas se mi tu objeví jeden červený vadný bod ale stačí trochu poťukat okolo (trochu drastické) a on zapadne. Jinak jiný formát než 4:3 už nabízí mnoho her, třeba Half-life 2, NFS MW a mnoho dalších
Jarous
uživatel


Příspěvků: 214
Z: Nupaky

15.8.2006, 12:15
To Michal: Já ti Michale nevím, už jsem na ně asi alergický, když se reklamuje 1-2ks z 10ti a pak ještě vracíš peníze, protože to díky skvělýmu servisu Aceru nestíháš opravit. Co ti opravdu nepřeji je, abys musel ten svůj někdy reklamovat/opravovat a s notebooky ACER je to to samé v bledě modrém Evil .
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

15.8.2006, 12:28
ACER to je lotéria...buď ako ja mám bezchybný notebook ktorí ide 200 dní do roka alebo niekto každý mesiac behá do servisu...záleží to kus od kusu a ako sa s tým robí.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.8.2006, 13:14
Mám Aspire 1962 tak snad. Smile Zatím drží, tak drž place.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

15.8.2006, 13:18
ja mám aspire 1363WLMi..tiež nič...iba sa mierne prehrieval ked boli horúčavy
check
uživatel

Příspěvků: 38
Z: Praha

16.8.2006, 23:18
ten LG s 2000:1 je obycejny TN panel, jen elektronika u tmavych scen tlumi podsviceni a u svetlych scen pridava podsviceni, je to dost pomalene, tzn napicu
pokud chcetekvalitni obraz (verne barvy), tak jedina panel: s- mva/pva/ips. TN ma pouze 256tis barev a chybeji barvy dohani preblikavanim mezi dvemi sousednimi.
treba:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33791
pravda stoji 12tisic, taky se to ale uz da srovnat s crt (barvy, odezva, pozorovaci uhly)
btw podsviceni lcd taky blika, ale na vyssi frekvenci Smile
KillerZero
uživatel

Příspěvků: 136

17.8.2006, 0:40
No tak zrovna jsem chtěl napsat to samý. Nekupujte LCD s technologií TN, to je ta technologie co vysloužila LCD pověst obrazovek se špatnýma barvama. Ještě tak před pár lety totiž nebylo možný vyrobit jinou technologií LCD s rozumnou odezvou, takže většina masově vyráběných LCD byla právě TN. IPS a PVA panely se dělaly jen pro grafiku. V dnešní době už mají i ips a pva panely dostatečnou rychlost, takže nic jinýho než pva (mva) nebo ips nebrat. Myslím si, že pokud vedle sebe postavíte kvalitní IPS LCD a jakýkoli CRT, tak to LCD bude mít navrch.

Cože? na to že podsvícení LCD bliká si přišel kde? Pokud vim tak tam je nějakej typ zářivky, a pokud do zářivky pošleš dostatečně vysokou frekvenci tak blikat nebude. (protože ty pulzy jsou tak často, že mezi nima nestačí zhasnout)
check
uživatel

Příspěvků: 38
Z: Praha

17.8.2006, 12:00
no ips, pva a mva sou silene pomaly, vyuziva se takoveho triku k nekolikanasobnemu zlepseni odezvy a v tom pripade je pred nazvem technologie predpona s-:s-mva,s-pva,s-ips. Puvodni nerychlene panely maji v nekterych barevnych skocich klidne i 130ms odezvu... Pro fajnsmekry je tu uz i podsviceni led diodamy, ktere je daleko rovnomernejsi a zere mene
z toho blikani sm si delal srandu, tam sou khz Smile
KillerZero
uživatel

Příspěvků: 136

17.8.2006, 12:06
No sakra vždyť to jsem psal, že donedávna byly strašně pomalý. Nahvu Ale už ti pár let neni pravda. Je to lepším napájením, při změně se tam na chviličku pošle vyšší napětí něž je normální pro danou barvu, tim se krystal rychlejš natočí.

Když do zářivky pošleš několik kHz, tak blikat nebude ani těma několik kHz, prostě bude vydávat stálý světlo.
check
uživatel

Příspěvků: 38
Z: Praha

17.8.2006, 12:37
no jo, ja si doprcic delal srandu !
no ty pomale se stale prodavaji, je to rekneme vetsina, overdrive podle pctuningu funguje jak rikas (ja si to donedavna taky myslel), podle zahranicnich sem to pochopil takto: misto toho, aby se treba z fialovy prechazelo rovnou na cervenou, tak se pouzije mezibarva, ktera ma soucet odezev mezi fialovou a cervenou mensi nez primocary prechod, vznika tak malo patrny sum.

k crt: zalezi jake mate oci (je to to samy jako s usima), nekomu nevadi 75hz, ale nekdo pozna rozdil mezi 85 a 100...
KillerZero
uživatel

Příspěvků: 136

17.8.2006, 12:45
NEvim jestli sis dělal srandu nebo ne, ale prostě nebliká.
Ono záleží taky jak kterej monitor, záleží jakej mají dosvit. Pokud ho mají delší, tak nemusí blikat ani 60Hz.
kyselym
uživatel

Příspěvků: 74

17.8.2006, 22:58
servisu acer notasu se musim taky (ac nerad) zastat...Kamarad ma taky nejakeho a praskl mu kryt...poslal to do servisu za 3 dny mu prisel notas zpatky sice s prasklym krytem ale novym diskem pac pry mel vadne sektory Smile (otom ani nevedel a nikomu noc nerikal...asi to nejak samy projely...)tak jim ho tam poslal zpatky a za dlasi 3 dny byl notas v novem kryte doma. Od te doby nic.
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

18.8.2006, 15:56
No tak já mám tento http://www.pcexpert.cz/lcd-monitory/fujitsu-siemens-scenicview-p19-2
a max. spokojenost Cool oproti mýmu old CRT 17 ce Targa o dost lepsi obraz, barvy, kontrast...a odezva taky dostacujici i na hraní her a na filmy... Cool
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)