Který z nich?
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

12.8.2006, 19:44
1:1 ? Shocked na to si byl kde? Každý LCD má 4:3 a už pěknou dobu se vyráběj i v 16:9. A když nemám na televizi s FullHDready coby LCD tak mě přece nebude srát cena plazmy se stejným rozlišením he?
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

12.8.2006, 19:56
Nevim o čem mluvíš, ale plazma s rozlišením 1366x768 stojí asi 150 000 Kč, kdežto LCD asi 35 000 Kč, akorát budou mít menší úhlopříčku, ikdyž už jsou i 42" LCD .. ale většinou jsou LCD tak 32" ..
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

12.8.2006, 19:59
1366x768 neni fullHD... to je ale detail. A 35000 nemam
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

12.8.2006, 20:04
Nezanedbatelná výhoda je taky necitlivost na magnetické pole. Zrovna vám budu povídat, jak mizernej je výběr ze stíněnejch repráků Very Happy Blikání CRT považuju za velkou nevýhodu... ještě že ten můj zvládá 100Hz, "ergonomických" 75Hz bych asi nerozdejchal.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

12.8.2006, 20:20
Vyhnite sa hyundai jak čert krížu Evil. Všetka elektronika hyundai je poruchový shit. Sinclair by mohol poreferovať možno Confused
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

12.8.2006, 21:01
já mám 17" 1600x1200 a 75Hz a nějak mi to neva..jedině mámě to vadí když chce něco číst a neumí si to přiblížit! Twisted Evil
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

13.8.2006, 8:11
No, mě se to na mojí 17ctce, při hraní her přepne do 60Hz a taky nemám problém. Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

13.8.2006, 8:37
Hjundaj Very Happy naštěstí moc audia, co by se mi dostalo pod ruce /a stálo za to spravit/ nedělá, ale obecně jsou až na malé výjimky korejské výrobky snad ještě poruchovější a omrdanější, než Čína. Semtam zavadím o nějaké LG a to je tedy děs.
O jeden Hyundai jsem ale zavadil. Sousedka mě uprosila spravit přenosné CDmp3 rádio, takovou tu bachratou obludu, co zepředu vypadá jak nasraný sumo-zápasník. Je to ženská bez stálého zaměstnání, co obrátí korunu dvakrát, než ji utratí, samoživitelka s dospívající dcerou...takový člověk se těžko posílá do řiti a asi bych to ani nedokázal.
Na Vánoce dceři koupila při nějaké společné autobusové trestné výpravě v brněnském Makru za těžce ušetřené peníze tuhle ludru. V červenci to scíplo..Kdyby to měla jet do brněnského Makra reklamovat, tak to asi zrovna může hodit do popelnice, protože to stálo patnáct stovek..Takže prý serem na záruku a prosila mě, ať prý to spravím, holka že brečí, že to asi pokazila ona...
Takže ohmmetr na síťovou osmičku-jasně, primár v hajzlu, skoro typická závada těchhle sráčů. Rozpůlit to šlo jakžtakž, ovšem co jsem uviděl uvnitř, tak z toho by bývalého komisaře z EZÚ na místě trefil šlak. Kromě naprosto chaoticky vedených, navíc páječkou nebo tavnou pistolí popálených chumáčů drátů se v koutku zadní stěny, v takové vylisovaném ohraničeném chlívečku krčil síťový trafáček, bez armatury, doslova celý zalitý tavným lepidlem, se kterým ani na ostatních místech toho aparátu nešetřili. Zřejmě je tavné lepidlo levnější, než pár samořezných šroubů.
No co Vám budu povídat-to trafo jsem za střídavého opatrného nahřívání, fénování, páčení a kurvování dostával ven hodinu a něco.
Po šokujícím zjištění, že téměř stejný trafáček, ale jako univerzální ND od Koniga stojí skoro čtyři kila vyběhnout na půdu. Tam je totiž bedna s všelijakými vraky různých Internationalů, Daewoo, Samsungů a bůhví čeho ještě, kterou je mi líto z nejrůznějších důvodů vyhodit. Vydolovat podobný trafáček a další půlhodinu jej implantovávat dvěma šrouby a distančními trubičkami do opravovaného aparátu, protože další tepelné šoky při lepení by zadní stěna už asi bez deformace nepřežila. Při zkoušení jsem zjistil, že hlavní filtrační elyt má už také namále, protože při načítání, nebo skoku přes tracky se objevovalo v reproduktorech 100Hz. Elyt 2.200uF na celých 16V /přitom zdroj naprázdno 15V../ velikosti 10x20mm měl necelých 1000u...Tož ještě pracně vydolovat hlavní desku, přehodit elyt za slušnější.
Suma sumárum něco přes dvě a půl hodiny práce...a to se vyplatí!!! Twisted Evil
Sorry za story Twisted Evil
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

13.8.2006, 10:18
to mě kamoška dala na správu něco podobnýho... klasika rádio/CD bez MP3/kazeta, ale tohle byl Philips, bylo to dva roky staré a fungovalo jí jen rádio, no a příčinou byl přepínač funkcí s upálenými kontakty. Naštěstí tam byla ještě jedna zcela stejná sekce nevyužitá(mohli je aspoň dát paralelně) tak sem doma vyškrábal dvě neidentifikovaná relátka a napravil to snad už navždy, dokud se neposere něco jiného Twisted Evil
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

13.8.2006, 14:01
súhlasím s Martinom, kebyže LCD monitor tak jedine tak na internet...
Ja používam svoje CRT na 70Hz a ani neslepnem a ani ma ma hlava nebolí ... a sedím pri ňom 8 hodín denne ... ale ten obraz sa mi oveľa viac páči ako ta kostrbatika na LCD ... môj názor.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

13.8.2006, 14:22
Taky mi ten LCD monitor nesedí. Mám doma LCD Microstar - Medion EZ17F asi 4 roky a obraz je podstatně lepší z CRT 21´´ a ten mám asi 7 let.
Určitě jsou dnes LCD lepší než před pár lety ...
Ale dnes bych ´´asi´´ koupil LCD


naposledy upravil Kritik dne 13.8.2006, 18:22
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

13.8.2006, 15:34
CRT 21 palců? to musíš mít hluboké tak metr ne? Smile No mě LCD v podstatě vyhovuje i proto že má menší hloubku než CRT. Mám teď patnáctku CRT Sampo starou už neuvěřitelných 10 let a pořád drží (když nepočítám časté samovolné vypínání a zapínání a jiné menší vady). taky nebliká, ale pokud mám požadavky na větší zobrazovací polochu, musím volit LCD. už to patnáctku při hloubce nějakých 40 cm musím mít v rohu stolu
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

13.8.2006, 15:35
Hodně chodím po sousedech a léčím počítače /jako lidový léčitel / a kolikrát nevěřím vlastním očím, na co se Ti lidé dokážou dívat i 8 hodin denně. To je už na návštěvu očního lékaře. Kdo tvrdí že staré CTR monitory jsou lepší než LCD nemá pravdu. Já tvrdím jedno, oči máme jen dvě a nikdo nám je nevymění pokud se nám pokazí, takže šetření není na místě. Sinc Sinc Sinc Lol? Shocked Shocked Shocked
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

13.8.2006, 15:37
LCD bude na kvalitativne dobrej úrovni tak o 7 rokov...si zoberte, akú dlhú históriu majú za sebou CRT a akú LCD...
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

13.8.2006, 15:39
potom CRTčka budou stejné archaizmy jako analogové (na film) foťáky proti digitálům dnes. sice když se to umí, i nejlepší digitál je pořád náhražka proti analogu, ale se zrcadlovkama dnes UMÍ už málokdo. Rolling Eyes všechno je to fotomontáž a jiné podvodné techniky.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

13.8.2006, 16:47
joinerNet ja som mal doma monitor z roku 95 a taký obraz nemá utčite žiadne bežné LCD. 17 palcový compaq čo na 60 Hz bral ešte 2048x1280. Nechcem ani vedieť akú vtedy musel mať cenu. Ale teraz jedine LCD ja mám 19 a zatiaľ mi stačí.
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

13.8.2006, 17:35
doufám že se nebudete smát ninějšímu dotazu, ale mají LCD a CRT stejný rozteč bodu (pixelu)?
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

13.8.2006, 18:21
No hluboké to je fest, jinak s těmi oči to je pravda.
Ale spíš u těch starých (ala PC 486) Smile
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

13.8.2006, 19:00
glatzi záleží na rozlišení a rozměrech displeje. LCD maj trochu "hrubší" obraz protože 17" LCD má asi o palec větší úhlopříčku než CRT u kterého výrobce taky píše 17".
babakus
uživatel


Příspěvků: 102
Z: Horní Slavkov-západní čechy

13.8.2006, 19:29
Výhody LCD oproti CRT: značně nižší spotřeba, malá hloubka, menší váha(17" LCD 4kg,17" CRT 16kg)žádně "blikání" tudíž neunavuje oči,stálost obrazu, větší uhlopříčka než u CRT(udávaná a pravdivá)17" LCD je větší než 17"CRT

Nevýhody LCD oproti CRT: nativní rozlišení(většinou 1280x1024), při menším rozlišení je obraz kostrbatý, kvalita barev(LCD se alespoň dnes nehodí na grafiku), starší LCD malá odezva(pod 8ms nepoznáte rozdíl mezi LCD a CRT), relativně "vysoká" cena, ale na kolik si ceníte svoje oči?Uši si taky netrápíte hroznýma reprákama! Já radši investuju cca 10000,- za opravdu kvalitní LCD než si níčit oči.[/b]
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

13.8.2006, 19:53
to isté čo som písal joinerovi. Nedá sa to brať na všetky monitory. Jednoducho monitory pre profesionálne použitie sú niekde inde. Ale aj cenou Sad. Kvalitné CRT (dnes už asi nedostupné) má obraz dostatočne statický, stačí mu dať aspoň 160 Hz
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)