nalakovaná membrána
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
Bubacek077
uživatel


Příspěvků: 31
Z: Praha

10.8.2006, 15:33
mám ARN5604 (starší ale dobrý, tyhle tesly jsou prostě good) a nalakoval jsem membránu naředěným herkulesem, dalo poměrně práci rovnoměrně rozprostřít lepidlo ale povedlo se a jsem s výsledkem velice spokojen!
membrána je tužší, na pohled pěknější (lehce se leskne a je tmavší)...na druhou stranu mě ale napadá, jestli nebude membrána i těžší a nebude docházet ke "zpoždění basů" (teď si prostě za boha nemůžu vzpomenout jak je ten výraz)
ale i na poslech se zdá velice příjemný, nižší frekvence hraje o trochu mohutněji, než jeho nenalakovaný kolega (předtím hráli stejně) a tak se vás ptám co si o tom myslíte?

P.S.: články o renovaci reproduktorů atd na Amplionu jsem četl Mrgreen
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

10.8.2006, 15:50
na lakovanie memdrán nie sú práve disperzné riedidlá najvhodnejšie, najvhodnejšie som na to zistil je modelársky vonkajší krycí lak (tiším c 1105), totiž iné laky a vodové lepidlá sa po uschnutí sťahujú a deformujú membránu...a to nechceme Wink
MethMan
uživatel


Příspěvků: 151
Z: Pérk

10.8.2006, 17:03
citace:
ale i na poslech se zdá velice příjemný, nižší frekvence hraje o trochu mohutněji, než jeho nenalakovaný kolega (předtím hráli stejně) a tak se vás ptám co si o tom myslíte?

Že přání je otcem myšlenky. Smile
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

10.8.2006, 17:14
No tak těžko říct Smile Nalakovaná membrána je o ten lak těžší - 1) rezonanční frekvence šla o chlup dolů. S ní šla o chlup dolů i 2) citlivost a 3) charka na vyšších středech. Z důvodů 1 a 3 by to mohlo mít "mohutnější basy" Laughing Zároveň ty basy budou mírně pomalejší, magnet má s těžší membránou víc práce (bejt to zes, řeknu že klesla rychlost přeběhu).

Tipuju posun fs o 1Hz a citlivosti o 0,5 dB Muhehe
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)