Repro v subwooferu
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
Jara
uživatel

Příspěvků: 35

29.8.2005, 19:37
Opět k tématu umístění reproduktoru popř. basreflexu při konstrukci subusměrem k podlaze. Je to asi téma zahalené nedostatkem informací.V projektech je spousta subů ale všechny s reprem do prostoru ikdyž pak v diskuzích jsou zmínky o lepší orientaci proti zemi. Sám mám naplánovaný sub z 15" Monacorem basreflex s reprem i br do prostoru.čekám na repro abych mohl dle přesných rozměrů doladit bednu než ji nechám dělat a tak mi vrtá hlavou ještě ta orientace repra a basreflexu.Dal sem doromady několik aspektů okolo této problematiky jsou to moje úvahy spojené s informacemi zde s fóra tak jsou možná něco blbosti-dík za opravu nebo upřesnění:
1- Relativně schované repro proti poškození
2- Nejde více hluku do pohlahy?-před reprem je nejvědší SPL-pokud ano dát mezi repro a podlahu desku na hrotech?
3- Výška od podlahy?-nechová se to pak trochu jako bandpass laděný výškou mezery a tím vzniká zmiňovaný úbytek dunění -menší odstup mezi sub basy a basy
4- Obecně platí basová bedna má největší zisk na zemi v koutě a nebo nejlépe rohu, při repro dole je u země a když to někdo fikne ještě ke stěně nebo do kouta tak to může přispět opět k zdůraznění sub basů
5- A tady narážím na problém při ladění subu se nedoporučuje ladit moc nízko a dle bodu 3 a 4 mi vychází právě podpora nejnižších kmitočtů
6- Kam basreflex?- pokud dole musí být dostatečně velká základna
bedny (při 15" repro a jemu odp.nátrubku je to dost prostoru) a co vzdálenost překážky před nátrubkem?Pokud do prostoru tak co to udělá s výslednou char. subu vlna z repra je odrazem o podlahy a z BR jde přímo. Simulační programi uvažují br i repro v jedné stěně.
Asi záleží na daném prostoru, typu muziky, hlasitosti poslechu a vkusu posluchače. Jak to vidíte čemu dát přednost klasice nebo experimentům?dík
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

30.8.2005, 14:11
Já Ti k tomu povím akorát to že pokud máš sousedy tak bych to k zemi neotáčel...
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)