brum
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.8.2006, 21:58
Pokud ty konce bručí od začátku, co to postavili, je zrada prostě někde v zemnicím systému. Když odpojíš výstup korekcí /včetně země/ a zkratuješ vstup konců, tak to zmlkne, nebo brumí dál?
Ze vstupní země takovýchto konců nesmíš odebírat žádný proud /nesmí to být společná napájecí i signálová zem pro korekce a předek/, jinak si do vstupního a nfb děliče zatáhneš zvlnění, které jinak bude končit u emitoru dolního koncového tranzistoru.
Víš, proč to upekli na té domácí párty, opraváři?
Jaa
uživatel


Příspěvků: 35

8.8.2006, 22:06
Upekli to, protoze tam bylo trafo s vetsim napetim srazeny pres tranzistor. Tohle melo malej chladic a ten tranzistor shorel a konce dostali plny napeti. Tak jsem to aspon slysel a konce uz jsem dostal opraveny. Na korekcich byla upadla jedna zem a nejaky studenak.
Ted lezi korekce v krabici pod posteli, obe desky se zesakem a zdroj mam na stole=napajim jenom konce. Brumi to i kdyz zkratuju vstupy.
toho opravare myslis hoooooooooooooodne ironicky, vid Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.8.2006, 22:15
Jo, protože za pomoci milivoltmetru, kusu tlustého drátu, páječky a pár součástek už to mohlo být dávno spravený a Ty místo toho vykecáváš tady:-))
A řekni mi-je T3 na chladiči s koncákama?
A víš, proč to napájeli přes násobič kapacity a ten odešel? Hovno, a ne kvůli vyššímu napětí trafa. Tyhle konce na zvlnění v napájení citlivé sice jsou, ale tolik zase ne.
Zkus propojit kusem 2,5mm2 plného Cu drátu mínus elytu 20u ve vstupním děliči a mínus hlavního filtračního kondu, případně mínus výstupních kýblů a sleduj, jak se to bude měnit. Pokud to ztichne úplně nebo aspoň hodně spadne, pachatel nalezen. Pokud ne, bude tam "chytřejší" závada, ke které potřebuješ škopek a proudovou sondu.
Jaa
uživatel


Příspěvků: 35

8.8.2006, 22:34
Na chladici jsou jenom 607. Kdyz jsem propojil zeme tak, jak jsi to napsal, trochu se to zlepsilo, uz to brumi celkem potichu. Diky.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

8.8.2006, 23:06
Čistě teoreticky by měla být zem vstupního děliče, zem děliče nfb a blokovací kondíky tažené samostatným drátem do hlavní gnd hvězdice, jako je to u originálu. Starej Sinclair nebyl žádný pablb Smile))Ještě zkus zapojit studený konec Boucherotu sam. silnějším drátem ne proti středu výst. kýblů, ale proti mínusu hlavního filtračního kondu.
Za mých mladých let se tyhle zesilovače stavěly jako na páse. Základní odstup je kolem -80dB při slušně vedených zemích, komu to nestačilo, musel to napájet buď ze stabilizovaného zdroje, nebo aspoň přes dobře dimenzovaný násobič kapacity. Někteří šli i cestou filtrace kladného napětí 5G/5OV - filtrační tlumivka - 5G/50V. Filtrační tlumivka byla tuším na jádře EI25x25, cívka plná drátem 1,25mm a vzduch. mezera E-I myslím 0,5mm. Já jsem se k podobným úchylnostem nikdy nesnížil:-))
Takový Pavel Vám o tom napíše ještě 155x víc, když nebude línýSmile))

Apropos-T3 natáhni drátem na chladič. Neproděláš na tom, spíš naopak:-)))
Obsah fóra | Zesilovače, receiveryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)