Pomoc s Vigasound 30-4364
Obsah fóra | Subwoofery
 
AutorZpráva
jouris.semba
uživatel

Příspěvků: 75

29.8.2005, 8:31
dobry potreboval bych poradit jak velkou mam mit ozvucnici pro reproduktor vigasound 30-4364 nebo alespon kde sehnat nejaky datasheet dekuji
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

29.8.2005, 9:14
Nó,myslím,že asi ani nemá cenu hledat nějaké informace,stejně žádné nenajdeš.Pokud ho ještě nemáš,tak nekupuj!!!Pokud jsi ho už koupil,tak ti zbývá postup: "pokus-omyl".Líp neporadím...
jouris.semba
uživatel

Příspěvků: 75

29.8.2005, 9:57
to je repro no name podle toho co ty pises...ale ja uz vigu slysel hrat proto sem do ni sel...bohuzel az pak sem to info hledal...
to jsou podle tebe az takovy sunky? ... s tim pokus omyl mam zkusenosti uz jsem to 1* zkousel a vyslo to docela dobre Smile
a alespon obecne? ... 10" cca 150W(rms) ... 330w hudebni
vim ze uz se mockrat rozebiralo ze se to podle tohohle da urcit hodne hodne obecne ale aspon neco...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

29.8.2005, 10:01
Filovi věř, ten to zná na vlastní kůži Smile
jouris.semba
uživatel

Příspěvků: 75

29.8.2005, 10:06
to ma taky vigu? Very Happy ... ja bych jen potreboval vedet nazor odborniku jak velkou mam udelat ozvucnici
a mam pocit ze pro ten reprak by byla vhodnejsi uzavrena ne?
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

29.8.2005, 11:04
No jasně,je hned na titulní straně!!! Very Happy Very Happy Very Happy Ten reproduktor jsem kupoval v době kdy jsem o DIY audio nevěděl vůbec nic a šel jsem jen po velikosti a příkonu.Dal jsem ho do 100l uzavřené a zvuk byl dost dunivý a membrána byla neovladatelná,teď ho mám v 65l uzavřené a membrána je o hodně klidnější a zvuk je takový přesnější...Na basreflex bych rychle a zběsile zapoměl na to je okolo těchto repro moc neznámých a byl by zázrak,kdyby jsi to trefil,nehledě na to,že nevíme jestli je vůbec do Br vhodný...Neříkám,že hraje zle,já jen nemám možnost srovnání s jinými(značkovými) reproduktory a proto ani nemohu říct,že hraje dobře...Napíšu to takhle:Vzhledem k tomu,že bydlím v paneláku a mám ho v pokoji 16m2 to i s mým(nejmenovaným a sračkovým)zesilovačem hraje dobře(podle mého netrénovaného ucha) a není problém,aby ho slyšeli sousedi.Víc se ke zvuku asi nemá cenu vyjadřovat(vzhledem k mým podmínkám).Jo a těm 150W nevěř,můj má psáno 175W a je jasné,že tolik nemá i když má chlazenou cívku...A na závěr jsem si dovolil zkopírovat pár řádků ze zdejší teorie,antonio jistě promine: Pro návrh objemu vycházíme buď z doporučení výrobce, nebo zhruba platí že vhodný objem pro reproduktory o průměru 17 cm bývá 10-20 l, pro průměr 20 cm je to 25-40 l, při průměru 25 cm je vhodný objem 40-70 l, pro 30 cm pak 60-90 l. Z mé zkušenosti mohu říci, že přidáme li nějaký ten litr navíc, rozhodně to neuškodí - basy drobek vyniknou. Ale nesmíme to zase přehnat, všeho s mírou!
jouris.semba
uživatel

Příspěvků: 75

29.8.2005, 13:20
dik moc Smile asi vyzkousim tech 65-70l ... a na repraku je psano 330w ... v obchode tvrdili ze je to hudebni a sinus je kolem 150w Smile ale stejne nemam takovej zesec abych to na to vybudil...ale co neni muze byt...Smile ...a taky brzy bude:-)
Obsah fóra | Subwoofery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)