P. Bačina: [TVM ARN 6618]
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 

Hodnocení projektu (známkujte jako ve škole)
1
37%
 37% [ 9 ]
2
54%
 54% [ 13 ]
3
8%
 8% [ 2 ]
4
0%
 0% [ 0 ]
5
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů: 24

AutorZpráva
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

9.8.2006, 8:23
tak si to postav kdyz myslis...akorat bych kdyz uz nevyhazoval prachy za 4 zesiky...
Mike.M
uživatel

Příspěvků: 12

9.8.2006, 8:44
luikas napsal:
tak si to postav kdyz myslis...akorat bych kdyz uz nevyhazoval prachy za 4 zesiky...

No naco 4 zesiky, staci 1. silnejsi a udelat spojeni seriovo-paralelne
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

9.8.2006, 9:02
Mates AN je tam planuje ctyri...
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 11:27
Jako by jste byli úplně dutý, nic ve zlim. 4 konce tam budou proto abych nemusel dělat seriovoparalelní řazení repro, A dá se říct že to nakonec vyjde levněji než jeden velkej zes. Počet kocáků zhruba stejný, zdrojový elyty na nižší napětí = nižší cena. Navíc ty věci na zdroj budu kupuvat v elektrobazaru, kde jsem koupil třebas nipony 47000uF/80V za 200Kč Laughing


Pro nechápavý: 4 konce tam budou proto že 226 potřebujou fakt dobrej zes, ostatně jako všechny ARN, a kdybych je píchnul do série, mohl bych k nim píchnout jakejkoli zes a bas by z toho lez vždy pomalej a rozblitej Lolja
Solomon
uživatel


Příspěvků: 59
Z: F-M city

9.8.2006, 11:50
2 Mates AN: Na kolik počítáš, že Tě to i se zesíkama vyjde? Nahvu
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 12:01
Mno počítam málo, jěště to nebudu říkat byl by to asi dost nepřesnej odhad. Ale všechno pak napíšu do projektu až to bude hotový, aspoň se můžete sázet jestli ušetřím, nebo jsem vůl Lolja
Mike.M
uživatel

Příspěvků: 12

9.8.2006, 12:06
Mates AN napsal:
Mno počítam málo, jěště to nebudu říkat byl by to asi dost nepřesnej odhad. Ale všechno pak napíšu do projektu až to bude hotový, aspoň se můžete sázet jestli ušetřím, nebo jsem vůl Lolja

Pocitam, ze pokud bys koupil 1 nejaky PA a na to tu 250W z aldaxu tak to vyjde lacineji nez stavet 4 zesy k tem tvym 4 x ARN 226, ikdyz je mas doma. Hrat to bude lepe s tim 1. ARN neni na sub dobry, jelikoz az 07 muze byt s BR. Ale nebudu ti to vymlouvat. Projekt to muze byt dobry. No a kdyz ma 226 citlivost 85dB ale ne na frekv od 30Hz-150hz tam pocitam 75db a to s bidou kdyz das 4 tak budes mit vlastne narust o 6dB coz se ti vysplha na 80dB. Takze popremyslej jeste.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 12:16
Jakej nárůst když dám 4 repra? Co je to za píčoviny? Charakteristická citlivost je přeci dost jasně definovaná: platí pro příkon 1W do soustavy, 1m od ní a v ose. Důležitej je ten příkon, když do soustavy 4 repro jakkoli spojenejch pustíš 1W, jakej příkon má každy? =0,25W, z toho už snad vyplývá že citlivost se nezmění, zvýší se puze příkon a max akustický tlak O 6dB! A ještě, jeden nějaký PA reprák by u mě byl minimálně Emi Kappa 15LF PRO, a ten ani SPD 250 neutahá. Tak co, jsem takovej vůl? Hodim vám sem simulaci.
Mike.M
uživatel

Příspěvků: 12

9.8.2006, 12:24
jj oprava citlovost ee byl myslen akusticky tlak cele soustavy
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 13:15
Aspoň že tak, ty ses opravil, jenže spousta lidí tu hází citlivostma a dB jak je zrovna napadne aniž by to bylo jakkoli podložený. Evil
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.8.2006, 13:31
Jasně Matesi... Sýkora, Toman, autoři WinISD, LspCAD a LspLabu jsou nebetyční pitomci a hází citlivostma, jak je napadne...
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 13:42
Ne to rozhodně nejsou. Mě jen připadá naprosto nesmyslný aby citlivost stoupala s počtem reproduktorů, pakliže dodržíš podmínku příkonu 1W do této soustavy reproduktorů, jakkoli zapojené. Ten příkon se ti podělí mezi jednotlivý reproduktory a výsledek bude stejnej! Zvedne se max příkon, a maxSPL, to jo. Citlivost by se zvedla pouze když by jsi ten 1W pouštěl do každýho reproduktoru soustavy, jenže to už nemůžeš nazvat citlivostí. Jestli kecám a jeto nějak jinak, tak mě prosím opravte, rád se poučím.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

9.8.2006, 14:06
Tak na tohle jsem zvědav.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

9.8.2006, 14:06
Já taky!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Třeba tu ze sebe dělám úplnýho vola, aspoň mi někdo vysvětlí jak to páni odborníci mysleli, a nebo zas takovej vůl nejsem?! Lolja
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.8.2006, 14:40
Taky ale vzroste délka drátu v magnetickém poli protékaná proudem, a změní se několik dalších parametrů. Není to asi až tak přímočaře jednoduché a sám se o přesné zdůvodnění taky nepokusím, sic ze sebe toho vola udělám Very Happy Přesnou odpověď by snad dal někdo kovanější v teorii, snad Mano82.

Dle literatury a softwaru to funguje takhle : Vzhledem k příkonu se zdvojnásobením počtu reproduktorů zvedne citlivost o 3dB. Vzhledem k napětí v sériovém zapojení zůstává stejná. Vzhledem k napětí v paralelním zapojení roste o 6dB. Všechno to ale platí jen za předpokladu, že celek tvoří izotropní zářič, a to při spoustě repráků už přestává platit i pro nízké frekvence, takže to má své meze a perpetuum mobile s citlivostí přes 112dB/W tím samozřejmě nevytvoříme.

Dokud se někde nedopídím exaktního vysvětlení, beru to prostě jako fakt... Ohmovu zákonu taky věřím a přesto ho zatím z Maxwellek odvodit neumím...
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

11.8.2006, 17:09
A 15 lf bude just lepšia Banan a serem, stolicu mám pravidelnú Very Happy
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

12.8.2006, 12:12
Asi o něco lepší bude, ale ne o moc, alespoň podle simulace. Ale podle ceny lepší nebude Cool
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

12.8.2006, 16:18
podle simulace?ty hodnotis kvalitu basu jen podle ty krivky, ktera ti vyleze z WinISD?jeste ze jsem tu par dni nebyl...
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

12.8.2006, 16:22
Podle toho co vyleze ze simulace částečně dělám kisny, hodnotím ušima.
Beka
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Chodov u Domažlic

16.8.2006, 0:03
heeej! Matesi, mám doma dvě 226/05 - 8 a dva magnety z 5604 a mám rád zvuk bassreflexu Cool ... Podle toho co sem tu čet, stačí na 05ku přilepit magnet a máš 07ku i s parametry který by měla mít??? Vpoho Jestli jo, tak jakým pólem je mám nalepit k sobě? (selsky řečeno: aby se přitahovaly nebo odpuzovaly?) ...předem dík za každou odpověď Wink
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

16.8.2006, 1:17
asi těžko by jsi hledal lepidlo, který by je udrželo u sebe, kdyby nechtěly. Prostě je jen plácni ze zadu na repra, ani je nemusíš lepit, neupadnou.
Jo ale nemůžeš tam dát celej magnetickej obvod, ale to snad chápeš.
Obsah fóra | Diskuze k diy projektůmStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)