Mgf Tesla B73
Obsah fóra | CD/DVD přehrávačeStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

22.7.2006, 19:37
mate s touhle veci nekdo nejaky zkusenosti?ja ji zdedil po tatikovi a jevi se mi to jako docela slusna masina,ale pravdepodobne zapracoval zub casu a po nejakem case mi odesel i levy kanal(pravy jaksi odpalil pry kdysi i tatik...)no a tak se chci zeptat,jestli to ma cenu nechavat vubec opravovat a jestli nevite aspon kdo by se v tom mohl eventuelne povrtat...mam totiz jeste doma par raritnich pasku a je mi lito vyhodit tuhle masinu a shanet misto ni neco jineho...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

22.7.2006, 19:40
Můžeš mi to věnovat. Jestli budeš chtít, tak Ti za to přehraju ty starý pásky na CD, až budu mít pořádnej stroj Cool
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

22.7.2006, 19:41
no,ja mel puvodne v planu to pouzivat jako zesik...
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

22.7.2006, 20:47
jezismaria Twisted Evil
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

22.7.2006, 20:49
asi tak Omg
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

22.7.2006, 21:46
kamoš používal jednu dobu kotúčak ako konec, neskôr sa napichol na preamp a používal ho iba ako 24dB dvojpásmový korekčák...
jik
uživatel

Příspěvků: 17

11.8.2006, 11:42
Taky jsem ho měl, na svoji dobu velmi slušně proveden, vycházel z osvědčené sedmičkové mechaniky, na svoji dobu perfektně provedené korekce a koncový zesilovač. Možnost pro domácí natáčení (multiplayback ze stopy na stopu), možnost vypnutí motoru a využití jako kvalitní zesilovač. Dále odposlech "za páskem". Tvrdím, že byl zdařilejší než B113 a B115. (tapedeck B116 ani neuvažuji)
Dnes? Překonaná a naprosto podprůměrná věc, která by jenom překážela.
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

11.8.2006, 12:15
no,toho jsem si vedom...vzdyt ho pouzivam jen v garazi jako zes,s kterym krmim nejake obstarozni tesly...ale kdyz je clovek v garazi jednou za uhersky rok a neco tam hraje,tak je mu jedno,jak,hlavne ze je nejakej hluk Laughing neeee,to zas neee ale ruku na srdce,kdo by si daval do garaze(dilny)neco lepsiho?a proc taky?nebo se mylim???
jik
uživatel

Příspěvků: 17

11.8.2006, 12:31
Jasně, tohle je jeho nejlepší využití. A naštěstí hraje velmi dobře. Když ta garáž svědčí jeho kontaktům, přece jenom u takovéto strojovny, než se zvuk dostane ze vstupního pětikolíku k výstupům pro repro, absolvuje hezkou řadu přepínačů (včetně REC/PLAY)a potenciometrů, tak proč ne. Když jsem ho rušil já, chtěl jsem z něho vypreparovat právě ten zesilovač s korekcemi. Je to ale takový monolit, že to bylo prakticky nemožné, nebo práce pro nějakého blázna. Loučil jsem se s ním s těžkým srdcem (s tím zesilovačem a korekcemi), ale jsem přesvědčen, že jeho kvalit dnes dosáhne hravě nějaká ze sáčkových stavebnic korekce + konec a zdroj ubastlit skoro zadarmo. Ať slouží co nejdéle.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.8.2006, 17:55
No právě ty konce byly u B73 jeden problém, hlavně pokud tomu dával někdo za ušiska, tedy používal hlavně jako zesilovač. 2x10W ani tehdy nebyla žádná sláva. Korekce naprosto standardní Baxandall, ale dobře byla udělaná fyziologie na potech hlasitosti, co byly navíc speciálně párované.
Ty sáčkové stavebnice bych zas tak nepřeceňoval..
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

11.8.2006, 18:02
nieje sáčo ako sáčok, tie polské stavebky nie sú zlé (najmä funkčnosť a DPS), len kvalita toho materiálu je prachmizerná...snáď horšie ako čína
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.8.2006, 19:30
Ufff...
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

11.8.2006, 19:49
no prave,je to poradna stara masina,ktera se v tech garazovejch podminkach jen tak nepodela no a i kdyby,tak porad lepsi se rozloucit s necim,co jsem zdedil,nez se loucit s necim,do ceho jsem vrazil svoje vlastni money...ono je to asi tak pet let zpatky,kdyz jsem se zacinal zajimat o hifi(takze vlastne jeste jako prcek) a tenkrat jsme meli doma,resp muj tatik(blazen do muziky,ktery ovsem skoncil u kazet a lepsim mediim nikdy neveril...sam si nekoupil za tech X let ani jediny cdcko:)njn,holt zustal uveznenej ve svym mladi:))mel B73,B70,B101,B730 a pasky se valely snad vsude..no a me se ty masinky proste libily...to byly STROJE to se o dnesnich tapedecich moc rict neda..no a dneska,kdyz jsem mu vsechno pretahal na ty jeho milovany(mnou nenavideny)kazety,tak mi tyhle stary sunky spadly do klina...zadny zazraky to nejsou ale bordel umej udelat taky..
dehisten
uživatel

Příspěvků: 3
Z: Petrůvles

11.8.2006, 22:17
Osobně bych na tuto a výše uvedené mašiny( hlavně B115)neměl takový víceméně zatracující názor.Jejich kvalita na svou dobu a v našich podmínkách nebyla zdaleka tak špatná.O jejich koncových zes. bych raději pomlčel,ale zbytek měl"relativně" dobré parametry a hlavně dalo se s nimi dál pracovat a snad je tím i vylepšovat.
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

11.8.2006, 22:37
no,šak řikam,že mam tyhle mašiny rád,ne? Lolja
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.8.2006, 5:48
Okolo B115 pro zajímavost jen tolik, že dobře seřízená na pásek Maxell UD25 či UD35 dokázala na rychlost 19,05cm/s nahrát bez větších potíží 26kHz. To mám ověřeno jednak já na svém, jednak jsem mnoha lidem řadu 113-115-116-CM130-CM160 opravoval a seřizoval. Naprosto perfektní stroje, ovšem musely být v pořádku. Odstup -62dB lineárně přes pásek, bez jakéhokoli kompandéru také mluví za vše.
Nicméně B73 byla svině, se kterou se člověk víc rejpal, jako hrál. Furt něco-brzdy, přivíjecí spojka, konce, řemínek na setrvák, hlučné a horké motory...dnes už je mi jasné, že na B73 se v Přelouči učili, jak se dělá dobrý stereofonní cívkový magnetofon Twisted Evil
Až se jim to nakonec podařilo, už bylo pozdě...
Zajímavé je, že prastará B43 stereo /o osmnáct let starší/ je až na mizerné bambusové koncové stupně velice dobrá, mám ji taky a vyrobili ji přitom ve stejné fabrice...
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

12.8.2006, 10:28
Páska až do 26 kHz? Tak to je nářez Very Happy Jsem si myslel tak do 16 - 17 kHz Muhehe
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

12.8.2006, 23:02
Kdyby těch 26 kHz nenapsal Sinclair, tak tomu ani nevěřím. Mám několik B 115 i cm 160 a něčeho podobného jsem se ještě nedobral. Ale veřím tomu. A700 to umí s přehledem na 16 cm/s.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

13.8.2006, 7:37
Přelaď na 130kHz a sešteluj oscilátor na přesnou symetrii výstupního signálu, dej nové, perfektně odmagnetované hlavy, perfektně odmagnetuj celou dráhu /hlavně hnací hřídel, vodítka a celý setrvák/, vpal do toho zachovalou UD25ku, natáhni záznamový proud na 0,7-0,85mA /na zkreslení 3H nejvýš 1-1,5%/ a pak nastav předmagnetizaci tak, aby to bylo při 19 rovné ještě na 20kHz. A pak jeď s generátorem dál...Smile))
Jo a do indikátorových zesilovačů je třeba přidat dva keramické kundíky, aby byly schopné trochu přesně měřit tak vysoko:-)))
Těch 26kHz to umí i s pásem BASF SPR50LHL, ale zase přeštelovat, navíc tenhle profipás už na 9cm/s použít nejde. Ta BASFka má proti komerčnímu 25um pásu tu výhodu, že se v podstatě člověk nemusí starat o záznamovou úroveň, snese to bez hnutí brvou +8dB...
Ale tohle všecko umí i stařičká A77..
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

13.8.2006, 12:40
Pásky do tých magnetofónov sa už kúpiť nedajú??? Ja mám tuším B73 a hralo to super. Ale tie staré pásky sú už v prdeli.
nosferatic
uživatel

Příspěvků: 73

13.8.2006, 14:09
no,s tou poruchovosti u B73 plne souhlasim...taky jsem si tam uz znacnou cast soucastekm musel menit...nejhorsi z nejhorsiho byly na tom mym brzdy...to bylo porad neco...ale je fakt,ze se na necem ucit museli Laughing
Obsah fóra | CD/DVD přehrávačeStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)