vyhybka 226+104
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

27.7.2006, 22:37
Já mám osobní a velmi zaujatý pocit, že k 226 a spol. ve dvoupásmu je nejlepší vyhybka typu Monolog a ostatní je snad i plýtvání časem a a energií Laughing
inOut
uživatel

Příspěvků: 22
Z: SM

27.7.2006, 23:20
vypada to teda na petku ..dik vsem co me s tim pomohli, jinak zaznelo tady ze GTC11/100 nejsou, tak uz jsou alespon v ostravske pobocce. Opampe uz jsem do vyhybky vrazil tolik casu a energie ze uz ji zaujate takhle udelam Smile Confused. Boramire nastaveni te roviny vyzarovani najdu tady ze http://student.fsid.cvut.cz/~hopp/dalsi/general.png
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

27.7.2006, 23:35
Vraž energii na brigádu a kup si "Repráky"...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

28.7.2006, 12:04


Má to ale háček... přesná hodnota je zjistitelná jen na základě měření a je frekvenčně závislá Very Happy Takže opět ti nezbývá než drzý odhad...
inOut
uživatel

Příspěvků: 22
Z: SM

28.7.2006, 15:15
jestli jsem to dobre pochopil tak nastavuju dz u vyskoveho a stredobass necham jako referencni bod 0 Confused
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

28.7.2006, 19:30
Jde o to, že LspCAD se chová, jakoby byl reprák bodový zdroj zvuku na daných pozicích. Problém je, že když dáš do rovné desky basák a výškáč, bude výškáč vyzařovat jakoby víc zepředu... zvuková vlna stejné frekvence vyzářená z výškáče bude mít pár centimetrů náskok... těch pár cm znamená pro frekvence v řádu kHz ohromné posuvy fáze, takže se lehce stane, že třeba 3kHz ač jdou z výhybky soufázově se jako akustické vlny setkají v protifázi... hned máš v ose místo rovné charky díru jako hrom. Proto se musí tohle zkorigovat a buď výškáč v bedně o těch pár cm zapustit, nebo při návrhu výhybky počítat, jakoby byl o pár cm vpředu. Potíž je v tom, že nevíš o kolik přesně...
inOut
uživatel

Příspěvků: 22
Z: SM

28.7.2006, 22:30
diky tohle je dobre vedet a myslim ze nejen pro me ale i pro dalsi novacky co po precteni starsich prispevku vas s tim nebudou otravovat Twisted Evil
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)