Eminence delta 15 LF
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

15.7.2006, 16:19
Ted me napadlo, muzika se bude pouštět přes notebook kde je Windows media player. Co takhle stáhnout v ekvalizéru první páčku zleva( 30 Hz - 14 dB) ?? Ted jsem to zkoušel a nízkých kmitočtů ubylo, repru se odlehčilo a muzika se stala zřetelnější. Ale asi bude háček v tom, že to ubrání hlasitosti bude asi jen okolo toho jednoho kmitočtu a né pod ním.. Confused



jo a ta výhybka by ze součástek z dexonu vyšla na 250 Kč < 12 dB/oct 40 Hz 4 ohmy>
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

15.7.2006, 16:47
winamp je velmi dobry prehravac, ma velmi dobry dekoder a v spojeni napr. s audigy ma vynikajuci zvuk (na mp3..) ale co v om fakt stoji za prd tak to je EQ, na repraky nad 1000 SK by som si nedovolil ho nechat zapnuty
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

15.7.2006, 16:52
250kč. A cos tam dal za součástky? Kterou cívku a a který kondenzátor? Ta cívka bude mít minimálně 1ohm odpor, ne?
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

15.7.2006, 18:11
Hraj přes foobar2000 a najdi si nějakej plug-in, kterým ten subsonic realizuješ... a máš to zadarmo. Dawsoo tu o něčem takovém už mluvil. Jinak aktivní subsonik se strmostí 24dB/Oct jako krabička by vyšel na pár stovek... stačí bejt trošku šikovnej. Není problém to udělat přepínatelné v několika krocích. Řešení nesrovnatelně kvalitnější a elegantnější než cpát k repráku šílené cívky a kondenzátory, které stejně nevytvoří strmost, která by za něco stála.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.7.2006, 18:26
Pasivní subsonik je naprostej nesmysl a v něm obsažené sériové kondenzátory zhorší chování reproduktoru v jakékoli ozvučnici natolik, že to bude horší, než bez takového "subsoniku". Kondenzátory by navíc musely být sakra výkonové, zcela bezpečně žádné bipoláry, které od pár desítek wattů přenášeného výkonu explodují.
Jen kapacita stovek uF na napětí 250V, poskládaná z dobrých MKP kondů by teoreticky vyšla daleko dráž, než celý Junior i s pomocným zdrojem +/-15V, krabičkou a síťovou šňůrou...
A "limitace" pro podobné účely jako ochrana před jarinama se dá naprosto elegantně řešit dvěma odpory a sudým počtem libovolných křemíkových diod, vše vestavěno v XLR konektoru...
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

15.7.2006, 19:42
Tak pasivně je to asi nesmysl.. stahnul jsem si ten foobar 2000, akorat nevim co to je ten plug-in Embarassed Přemýšlel jsem i o tom juniorovi, sice je to jen na jednu akci ale určitě by se doma neztratil< jeste uvidim a promyslim to > Na kolik by ten junior sinclaire vyšel se zdrojem, trafem, oživený a ve škatulce? Kolik si ůčtuješ zhruba za tu škatulku? Byla by nějaká fota hotového výrobku ?
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

15.7.2006, 22:46
aldax dodava stavebnice, fotka TU, zvysok nie je problem zohnat v kazdom sebelepsom elektre, i ked mosno by sinclair za niaky poplatok pribalil aj neco naviac Twisted Evil sak nech sa on vyjadri
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.7.2006, 23:03
Ale není to problém, jednomu expertovi už takhle dávám do 1U kastle Seniora se zdrojem, aby to moh namontovat do racku nad QSCčkový koncák.
Junior v tak velké a navíc rackové kastli být samozřejmě nemusí, větší než Junior vychází DOBRÝ zdroj k němu. Stačí plastová kastle přiměřených rozměrů, aby tam vešly všecky potřebné komponenty, konektory a byly zachovaný bezpečný vzdálenosti. Junior ani Senior nejsou nijak citlivé na elmg pole, ale samozřejmě není možné naprat dosti sycený EI trafák 1cm od potenciometru hlasitosti...

Sortiment Aldaxu se nejspíš rozšíří o onen kvalitní stab. zdroj +/-15V /20VA pro napájení podobných srandiček ze sítě, určitě bude jako stavebnice. Těch 20VA se možná zdá zbytečných, ale cenový rozdíl mezi průměrným 20VA EI trafem a 20VA toroidem /menší nikdo nechce za rozumný peníz udělat/ je už skoro zanedbatelný.
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

15.7.2006, 23:13
2sinclair: ja si myslím že aldaxu hlavně chybí stereo korekční předzesilovače pro hi-fi použití Smile
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.7.2006, 23:22
Měl by být, ovšem nečekat prosím skutečný highend, ten bys třeba konkrétně Ty, Zerro, nezaplatil. Očekávat lze velmi dobré parametry, variabilitu uspořádání, kvalitu materiálu, spolehlivost. Při únosné ceně.
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

15.7.2006, 23:27
asi takhle. Kdo chce hi-end a může si ho dovolit, ten si nekoupí stavebnici aby si ji mohl doma na koleni poskládat. Ten si koupí hotovej výrobek v nějakým e-shopu. Takže to od Vás asi nikdo očekávat nebude Wink
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

15.7.2006, 23:34
To by ses právě divil, co všecko už po nás lidi chtěli...
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

16.7.2006, 0:38
2sinclair: Na kolik přibližně výde ten stabilizovanej zdroj pro Juniora a kdy by jste ho mohli začít prodávat? Jestli si mám počkat nebo zbastlit něco doma.
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

16.7.2006, 9:23
to redyuri: O tomhle obrazku co jsi mi ukazoval vim, chtěl jsem spíš vidět hotový výrobek ve škatulce se vším všudy. Sinclair mam zato už je to nějaký čas někomu nabízel buď junior či senior právě takto udělaný.

to sinclair: Jde mi hlavně o výslednou cenu, páč mi to nikdo neproplatí a musel bych si na to pujčit. Proto se ptam kolik by to stalo celé udělané tj. jen zapojit a hrát.. Zrouna jsem časově vytížen, takže nemám moc času shánět právě zdroj, trafo atd.. Embarassed
Nops
uživatel

Příspěvků: 70

16.7.2006, 18:57
Ve tvým případě bych to zkusil řešit softwarově...Za předpokladu že máš alespoň SB Live!Tak si stáhni KX Drivers a tam si můžeš naházet filtrů co hrdlo ráčí.Už se to tu na fóru řešilo a já jsem to taky tak používal.
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

16.7.2006, 19:28
Jen mít jeste SB live .. A co ma delat s tim foorbarem 2000? nevim co to je plug in Embarassed nemůžete mi to někdo popsat a kde bych to sehnal??
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

16.7.2006, 20:17
v SB live je taková fumkce když třeba dáš 5,1 režim a budeš provozovat jen stereo režim(nezapojíš jinej výstup)tak můžeš nastavit dělící frekvenci mezi SW a satelitama a já to tak mám a ta dělící frekvence mi slouží jako subsonický filtr a mám ho nastavenej tak na 40Hz Wink takže nějaký subjunior nebo pasivní vyhybka netřeba jen na ořez zezhora.to už je zvukovka na todle blbá.
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

16.7.2006, 20:47
Plug-in je knihovna která nějak rozšiřuje funkce samotného programu... mohlo by to být tohle : http://sourceforge.net/projects/xover/
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

16.7.2006, 21:11
Díky borymyre,mam staženo, ale co ted s tím? Jak to uvést do provozu? Předem říkám ,že si s PC moc netykám Embarassed
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

16.7.2006, 21:57
Jednoduchý... nahraješ ten stažený .dll soubor tam co máš nainstalovaný foobar pod složku "components".

V preferencích foobaru se pod "Playback" a "DSP Manager" objeví v seznamu položka "Crossover" tu přehodíš do levého sloupce aby byla aktivní a tím tlačítkem "Configure Selected" můžeš přímo nastavit plug-in. Dá se tam nastavit jaké pásmo se má posílat na jaké kanály zvukovky atd... vyzkoušej to, přijdeš na to, kdyžtak poradím konkrétněji.

Například takto nastavené to pouští do předních kanálů vše od 40Hz nahoru :
KillerZero
uživatel

Příspěvků: 136

16.7.2006, 22:54
Ještě se to dá řešit pomocí ffdshow, je tam FIR filter.

sperman napsal:
v SB live je taková fumkce když třeba dáš 5,1 režim a budeš provozovat jen stereo režim(nezapojíš jinej výstup)tak můžeš nastavit dělící frekvenci mezi SW a satelitama a já to tak mám a ta dělící frekvence mi slouží jako subsonický filtr a mám ho nastavenej tak na 40Hz Wink takže nějaký subjunior nebo pasivní vyhybka netřeba jen na ořez zezhora.to už je zvukovka na todle blbá.

No tak jestli za posledních pár let v Creatve nějak brutálně nevylepšili ovladače, tak je to úplná píčovina.
Obsah fóra | SubwooferyStránka Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)