Kterak jsem získal Electrocompaniet za Litr
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

12.7.2006, 19:32
Jde o sice starej kousek Ampliwire 65 z let 86-89 ale musím říct že mě docela hodně mile překvapil ,protože sem ho původně bral jen jako bednu na svůj budoucí symasym...je to první tranzistorák kterej jsem ochotnej akceptovat jako náhradu mýho lampovýho...zvuk je čistej přehlednej detailní a hlavně sakra nenápadnej v dobrým slova smyslu...středy a vejšky nejsou zprasený a odtržený což mi vadí snad nejvíc na neáčkovejch tranzistorákách... osazení je taky vcelku zajímavý předek až po rozkmit je osazenej japonskejma tranzistorama s fT nad 120-250Mhz a koncáky dvěma paralelně řazenýma 10A 100W ultrarychlejma komplementárama NEC fT=90Mhz! zapojení je topologie ze které vychází částečně i symasym (modif.Matti Otala)a zajímavostí je i napájení po budiče je cca +-50V stab. a koncáky maj +-37V.Těším se až konečně budu mít desku s na symasym a porovnám je oba.jedinnou vadou na kráse je že je malinko potlučený a jeden kanál má neorigo tranzistory takže mam co dělat restauruju ho do původního stavu a seženu k němu předek. Smile

naposledy upravil dawsoo dne 12.7.2006, 22:57
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

12.7.2006, 20:40
Hezoučkej konec Smile
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.7.2006, 20:45
Ultrarychlý komplementáry..zvlášť ty starší nebyly moc odolné proti sekundárnímu průrazu a to je možná důvod, proč už jsou měněné..
I Sanken pomaličku a nenápadně od 50-60MHz kousků ustupuje-a jsou naprané kdekudy, v kdejakém Denonu nebo Pioneeru. Speciálně v Denonech byly tyhle rychlé potvory dost poruchové a nedá se říct, že by i podle katalogových údajů i reálné SOA v přístroji byly poddimenzované, spíš vždycky naopak.
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

12.7.2006, 21:45
2sinclair: Máš recht ale tady je nízký napájecí a sou vždy ve dvojici paralelně což si myslim že pokud není člověk dobytek a nepouští sinus do 2ohm a sou nastavený rozumně kliďáky tak při normálním domácím hraní je to dimenzovaný v tomto případě dostatečně.Napadlo mě tam dát něco slušnějšího ale...kvůli těm blbejm SOT93 pouzdrům nacpanejm debilně u sebe na chladiči tam nic slušnějšího nedám (velikosti TO264 apod.) Objednal jsem náhrady sankeny 2SA1186/2SC2837... doproučeno přímo od norů z ECI. Původně jsem měl v plánu tam dát 2SA1943/2SC5200 ale nijak je neuchytim dva vedle sebe kuli dírám blízko... Sad utahuje se to dírama v PCB takže vyvrtat nový se závitem do chladiče víc od sebe nic neřeší... Jedinný co mě napadlo je tam dát kdyby to neklaplo Onsemi MJW1302/3281 nebo variantu 2SA1962/2SC5242 od Toshiby.

2 Nikolas: JJ je to mazel Very Happy Very Happy

Mam i service manual což je u takovýho exota supr,protože překreslovat schémata podle PCb je docela vopruz...
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)