Bassbox 4x10
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
Betaron
uživatel

Příspěvků: 7

11.7.2006, 11:37
Nevím zda-li se na těchto stránkách poptávám správně. Buhužel na baskytarových stránkách nejsou bastlíři.
Takže dotaz:
Jaké máte zkušenosti s Eminence Kappa 10 Pro, nebo Deltalite 2510, příp. Beyma 10G40 ?
Používám box 4x10 s Gamma 10. Není to tak úplně ono.
Pro větší podium používám navíc rozměrově stejný box s EV18. To už je jako celek zvukově OK a nenutí to tolik zesilovat. Mám rád správný tlak od spodku. Samotné desítky jsou na můj vkus ostré a směrové. Léta hrávám na 15-ti palcové repra, které mají jaksi to dunění kolem bedny a zvuk vnímám, řekněme nohama. Dvě komba Peavey TNT130 zvukově naprosto OK i na větším podiu.
Desítkovou bednu jsem pořídil proto, když skoro všichni, tak já taky! Je to otázka vkusu. Konec konců basových aparátů není nikdy dost, alespoň tři by měl každý basista vlastnit – pro větší podium, do hospody a pro cvičení na doma.
Víme, že především jde o dobrý pocit ze hry na podiu. Při dvou rockových kytarách se musí basista těžce probíjet mnoha obdélníky od kytaristů, což nutí desítkovou bednu namířit přímo na hlavu a to je docela nepříjemné.
Pepa
uživatel

Příspěvků: 39

11.7.2006, 21:27
Zkus stránky www.prodance.cz
Betaron
uživatel

Příspěvků: 7

12.7.2006, 9:20
Dík, ale takto jsem to nemyslel s tou zkušeností (odkaz na jinou stránku s měřením). T+S parametry mám všech možných reproduktorů, pro můj zvolelený model čtyřdesítkového boxu i v přehledné tabulce porovnávající T+S parametry desítkových repráků.
No nevadí, mám ještě jiný dotaz.
Ví někdo něco o reproduktoru AC10N - neodym? Cimbala mě odpověděl, že tato repra běžně používají v nástrojových aparátech a to s velkým úspěchem. Bohužel jsem o tomto nic nezaslechl.
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

12.7.2006, 19:10
Cimbalu nebrat. Evil
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)