povrchová úprava
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.7.2006, 23:08
Než stavět z DTD a následně dělat povrchovku, tak to už je lepší to lamino... ale tím to tak končí.
vizir
uživatel

Příspěvků: 27

9.7.2006, 23:11
No ono se lamino docela drolí?No mě třeba napadlo stavět ze spárovky,protože na poklepání dobrej zvuk,ale odradila mě cena.Ostatně mě zajímá váš názor,jestli může být razantní rozdíl po acustické stránce mezi skutečnou dřevěnou deskou a OSB nebo DTD?
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

9.7.2006, 23:29
a co takhle oblý tvary z překližky nebo jinýho ohebnýho materiálu?
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

9.7.2006, 23:29
a to este studujem na ceskej vysokej...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

9.7.2006, 23:33
Když je to dost pevné a zatlumené, tak je to vcelku jedno... rozdíl mezi materiály je v tom, že některý se dost chvěje i při větší síle a výztuhách, jinému stačí menší tloušťka. Tvrdé materiály mají zase ostřejší vlastní rezonance. Jakmile začnou stěny vibrovat, je to průšvih... a ani to nemusí dojít do takového extrému, že by to vysloveně dělalo nějaké pazvuky. Problém je, že celá bedna se tak stává zdrojem zvuku který se bude sčítat se zvukem reproduktorů s různou a dost nekontrolovatelnou fází. Výsledkem je jakési rozmazání a znekonkrétnění zvuku, prostě zkažená lokalizace v nahrávce.
Tom
uživatel

Příspěvků: 77
Z: Benešov

10.7.2006, 7:48
Po létě bych měl dodělat bedny arn 188+GTC 11.
Bedna - DTD, podýhovaná, zkosený hrany. Takže kllasická konstrukce s dýhou. A lak - určitě. Dám asi vodouředitelný polyuretanový. Polyurex nebo Parketol. Jsou buď lesklý nebo polomatný. A tvrdý, odolný. Člověk si s bednama furt hraje tak aby něco snesly. Když se dýha nenalakuje, tak se časem zašpiní, upatlá, a to už se nevyčistí.
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

11.7.2006, 18:50
K tým povrchovkám. Som sa zakecal pri pivku s kamošom (dlhšie sme sa nevideli) a nakoniec prišla reč o dýhovaní. On to robí celý deň v robote! Povedal mi, že najjednoduchšie a výborným výsledkom je nacapať chemopren na bednu i na dýhu a postupne to nejakým hranolčekom "prižehľovať" na bednu. V prípade zafrezovanej alebo zkosenej hrany jemným brusným papierom brúsiť a postupne ohýbyť. Vraj to funguje vpohode a výsledok je výborný. Tak som zvedaví...
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

11.7.2006, 23:21
ještě lepší to je zažehlit žehličkou
Tom
uživatel

Příspěvků: 77
Z: Benešov

12.7.2006, 7:45
Teď jsem si představil, jak to patlám chemoprénem co mám doma tak půl roku načatej. Ten by mi tam nadělal pěkný cucky, to bych pak dýhu nevyhladil žádným hranolkem Mrgreen
Byl tu zmiňovanej nápad lepidlo zředit aby nebylo hustý. Na dýhu stačí velmi tenká vrstva lepidla, to starým chemoprénem moc nejde Shocked
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

12.7.2006, 13:19
Škoda, že není nějaká dřevotříska laminovaná jen z jedný strany .. Neutral. ale bylo by potřeba nelepit na tupo ale mít všechny hrany pod úhlem .. Very Happy
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

12.7.2006, 13:29
hele dokkene. ty jsi tady měl zatím nejlepší nápady jak dýhovat. ale u toho linku co jsi mi hodil v jiném tématu http://petrh.org/web/mascaif.aspx by mě zajímalo, jak dýhoval ten člověk ty zaoblené hrany. chystám se na něco podobného a nevím jak s těmi hranami.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

12.7.2006, 15:04
co nepoznate duvilax? Smile superlepidlo na drevo? je aj druh urceny specialne na dyhovanie, i ked neviem ci ho zozeniete Smile v principe staci zmiesat obycajny duvilax s vodou a doobre premiesat, nech tam nie su velke kusky. po uchnuti je spoj pevnejsi ako samotny material.
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

12.7.2006, 19:17
duvilax-herkules všechno je na stejný disperzní bázi
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

12.7.2006, 22:42
herkules je proti dobre uzitemu duvilaxu sracka
Boduard
uživatel


Příspěvků: 80
Z: Dačice

13.7.2006, 11:00
Redy to teda nevím proč. Když slepím dvě prkna na tupo Herkulem a stahnu, tak to v tom spoji nezlomíš! Nevím co by si chtěl víc.
Obě lepidla jsou kaseinový, takže velice podobný. Duvilax se používá taky při betonování jako "pevnostní most"
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

13.7.2006, 15:21
když už ste u těch lepidel které je podle vás nejlepší na lepení ozvučnice bez použití vrutů?
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

13.7.2006, 15:29
herkules je pevny, ale niekolkych zlych skusenostiach a jeho privysokej cene pouzivam len a len duvilax, ktory je vo vsetkych smeroch lepsi..Wink
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

13.7.2006, 15:34
a co říkáte na chepomprén (třeba extrém od henkelu) ? je sice drahý jako prase ale asi bude jo držet
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1726
Z: Near Pardubice city

13.7.2006, 16:22
Pattex Power Fix Very Happy Banan Very Happy
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

13.7.2006, 17:54
s chemoprenom treba vedet narabat...a je to skor univerzal ako lepidlo na drevo, tam su vhodnejsie disperzne lepidla
lada
uživatel


Příspěvků: 446
Z: Zlín a okolí

13.7.2006, 18:26
K lepení posledních beden jsem použil polyuretanové "konstrukční lepidlo" v kartuši (výrobce Den Braven, ale dělá to kdekdo), mírně expanduje, takže by mělo samo dotěsnit případné drobné škvíry. Docela dlouho tuhne a je poněkud dražší.
Obsah fóra | ReprosoustavyStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)