Další neuvěřitelně divný nápad ..
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 16:21
Tak mě napadlo, jestli někdo zkoušel vyrobit reproduktor, kde by nekmitala cívka v magnetu, ale magnetickej prstenec (z neodymu, o rozměrech normální cívky) v elektromagnetickým poli cívky. Víte všichni jak to myslím ? Confused:

Výhody:
:arrow: Eliminovalo by se zkreslení zbůsobené kmitajícími přívody cívky
:arrow: cívky by mohla být neuvěřitelně dimenzovaná, takže by byla strašně moc zatížitelná
:arrow: Reproduktor by se pak opravdu choval jako píst neomezovyný žádnými vnějšími vlivy, byl by rovnoměrně zatíženej

Nevýhody:
:arrow: Cívka by se nepohybovala, takže by se mohla přehřívat, což by ale šlo vyřešit malým odporem drátu, kterej by nedělal problémy kmitacímu systému, případně by se na ni přimontoval chladič, a kdyžtak by se použil bassreflex (pokud by to šlo a mělo chladící efekt)
:arrow: Magnetickej prstenec by asi vážil víc, než cívka (ale z neodymu by zas tak těžkej bejt nemusel)

Dotazy:
:arrow: Fungovalo by to?
:arrow: Nebyl by to krok vedle?

PS: Nic jsem nehulil Mrgreen, jen mám poslední dobou samý zajímavý nápady Very Happy Very Happy ..
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

7.7.2006, 16:39
skus to nakreslit.
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

7.7.2006, 16:41
jestli se nepletu tak nejsilnejsi neodmiovej magnet ma pomer vuci "normalnimu" cca 40(nevim jestli vzhledem k hmotnosti, nebo objemu), takze i u subbasu by vazil vic nez normalni membrana i s civkou...mozna by se to dalo pouzit na ponekud specificky hifi subwoofery, jinde(vejsky, stredy, PA obecne...) ne
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 16:54
Však tak jsem to taky myslel. Jen na basový repráky. Nakreslim.
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

7.7.2006, 16:57
Very Happy to jsem teda zvedavej... Twisted Evil
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 17:01
dobrej nápad chlape. ALe asi nebude mít uplatnění. Jinak cívka by mohla být hoooooodně velká a z hooooooodně tlustýho drátu takže problém se zahříváním odpadá. A ten magnet by potom taky nemusel bejt velkej. Možná by to bylo lehčí než normální cívky.

ale myslím že by to našlo uplatnění leda u hiend. Bo toho materiálu na tu cívku...

já měl taky jeden šílenej nápad. Nic by se tam nepohybovalo, zvuk by vznikal "přeskakováním jisker" z katody na anodu. Víte přece že když udeří blesk jakou to vydá zvukovou vlnu, no tak tady by souhrou takových malých blesků vznikala hudba. Ale to je asi moc šílenej nápad Embarassed
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

7.7.2006, 17:23
Muhehe hmm zajímavý nápad...kam na to chodíte Mrgreen
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 17:56
2 McZerro: a nefunguje takhle náhodou piezo ? Very Happy Very Happy ..

Takhle by měl vypadat ten můj reprák:


Jinak pokud se vám to blbě čte ...

Středící membrána
Měděný drát
Neodym. magnetický prstenec
Hliník (koš, chladicí žebra)
Papírová membrána / horní závěs


naposledy upravil iMartin dne 7.7.2006, 18:02
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

7.7.2006, 18:00
jasný...no skus to vyrobit...hodně štěstí Lolja
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 18:03
Nemáte někdo zbytečnej koš (tak 15" a větší) a neodym? Very Happy
sperman
uživatel


Příspěvků: 309
Z: krupka na severu Čech

7.7.2006, 18:29
Laughing
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 18:47
2lol: to co sem popsal tak rozhodně piezo nefunguje
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 19:00
No to je jedno .. jen to tak trochu zní .. však piezoelektrickej zapalovač taky hází jiskry .. ale to je jedno, tahle souvislost asi neplati ..
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 19:23
zapalovač taky nehraje. Nevím jestli to popíšu dobře kdyštak mě opravte. Piezo reprák hraje protože tam je piezoelektrický kristal který se vlivem signálu roztahuje a smšťuje. Je na něj nalepená membrána která spolu s hornou hraje. Tak nějak by to mělo být
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 19:26
Asi jo ..

Omlouvám se za ty nesmysly, poslední dobou je opravdu vedro Twisted Evil Twisted Evil ale ten reprák mi zatim nikdo nevyvrátil Twisted Evil Very Happy
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 19:28
a doufám že ani nevyvrátí!! chlape to si nech patentovat
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 19:29
Very Happy Very Happy no jestli to vyjde a bude to hrál líp, proč ne ? Very Happy
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

7.7.2006, 21:20
Mno, vypadá to zajímavě to se musí nechat Cool, jen jestli to v praxi bude vůbec fungovat Very Happy
Jj vedro je jinak fakt pekny, zrovna před asi hodkou jsem se vrátil z projíždky na kole a teklo ze mně pěkně...ještě že jsem se po návratu moch pěkně osprchnout studenou vodou a zapít to pivkem Wink
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 21:37
fungovat to bude určitě. A proč v takem vedru jezdite na kole Mrgreen
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

7.7.2006, 21:42
To víš musel jsem se trochu protáhnout a rozhejbat kostru páč mně nebaví celej den sedět u kompu Wink ale je fakt že mně to dneska nějak zmohlo a to jsem ujel jen 35 km ale zase samej kopec holt Liberec to není jak v Praze Cool
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 21:45
jo pražáci maj všechno Evil jinak já dneska jel do malejch hoštic což je pět kiláků a taky sem se potil jak prase Mrgreen
Obsah fóra | ReproduktoryStránka 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)