Sinclairovy úpravy
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

3.7.2006, 20:58
4 Kritik: jak nakonec skončil ten tvůj Denon PMA-920 cos měl (máš?) Confused: Wink "Nedávno" jsi říkal, že momentálně nemáš žádnej zesilovač .. Confused: Idea
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

5.7.2006, 17:22
Denon nebyl můj, ale mojí sestry :!:
Chtěla ho prodat, jelikož jsem byl šikovný tak jsem ho poslal Sinclairovi na opravu Rolling Eyes
Zeptej se Sinclaira co vyměnil v zesu, že hrál podstatně lépe. Momentálně mám zálusk na Marantz SR 4600
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.7.2006, 20:18
K tomu Kritikovu Denonu PMA920: vpájením několika blokovacích kondenzátorů na různá místa získal zesilovač hodně na původně chatrné stabilitě, úpravou rozesraných obvodů řízení klidového proudu spadlo zkreslení na čtvrtinu původní velikosti /asi 0,12%/, další zásah se týkal nešikovných korekcí a loudnessu.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

5.7.2006, 20:22
Sinclair: díky za vysvětlení ...
LoL 32: spokojen Takco Very Happy
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 665
Z: Opava

5.7.2006, 20:25
2sinclair: to chceš říct že i v tak kvalitním produktu jako je zes od denonu je tolik nedostatku? Čemu má dneska člověk v obchodě věřit Rolling Eyes

k tomu pode mnou. Jo sem se přepsal Embarassed


naposledy upravil Koenigsegg dne 5.7.2006, 20:31
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.7.2006, 20:29
Nebyl to Dexon, ale Denon. To je, jako bys řekl piča místo prča...
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

5.7.2006, 20:30
mimochodem p.c. byla asi 16.000 Kč a r.v. tuším 1992.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1728
Z: Near Pardubice city

5.7.2006, 21:33
2 Kritik, Sinclair: Jasně, dík za vysvětlení, stačí Wink Twisted Evil Very Happy Very Happy ..
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

6.7.2006, 0:25
Jena zajímavost. Kamarád si kdysi, asi před pěti lety koupil DENON. Byla to nějaká vyšší řada, nevzpomenu si na číslo. Zesilovač a CD přehrávač staly dohromady bratru 30 000,-Kč. K tomu dvoupásmové sloupovky Mission s bílým "basákem". Byl jsem u něj doma, když to zapojoval. Bedny hezky na hroty, pod to dlaždici, aby se to nerylo do podlahy, kabely k bednám 2 x 4... Nehrálo to špatně, ale něco tomu pocitově chybělo. Mě, který v té době měl doma dva kinaře AKR 153 (15W) a k nim cívkový magnetofon B 115. K němu jsem měl tehdy kazeťák SM 261 a CD přehrávač Prosonic. Tak jsem k němu tenkrát přivezl zesilovač, kterého si dodnes moc cením. Jmenuje se Palladium micro line 2000A. Má 2 x 50W. Uvnitř je nádherně přehledný. Uprostřed je zdroj, po stranách dva monobloky a vzadu předzesilovač pro gramofon. Přidrátovali jsme ho na ty Missiony (Palladium má shodné konektory s Teslou-DINky a REPRO)takže jsme zkroutili ty čtyřky s 1,5 vedoucí z REPRO konektoru a s napětím očekávali výsledek. Byl strhující. Obrovský prostor, příjemné měkké basy, krásně čitelné středy a křšťálově čisté výšky. Poslouchalo se na obou přístrojích při zapnutém LOUDNESSu a nulových korekcích. Kamarád měl nutkání hodit ten DENON z okna a rval si vlasy, že utratil tolik peněz a na hovno. Když jsem to Palladium porovnával s monobloky STUDER 40W, nešel poznat rozdíl. Moc si toho zesilovače považuju.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

6.7.2006, 0:56
No jo, já to říkám pořád, ty starý stroje jsou nejlepší (a tolikrát jsem se o tom přesvědčil)... Wink

Edit:
Nikolas> Hele, nevýráběli to Palladium rusáci?
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

6.7.2006, 1:24
Nevím. Podle nápisů vzadu to spíš vypadá na skopčáky.
Jurin
uživatel

Příspěvků: 50
Z: Hustopeče

6.7.2006, 7:59
Palladium se vyrábělo v 80-tých letech někde v Koreji, nebo na Filipínách pro obchodní řetězec Quelle v Německu.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

6.7.2006, 9:00
To mě jen tak napadlo, jinak o té značce slyším asi podruhý v životě.
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

6.7.2006, 11:53
Tenhle kousek je z nějaké minivěže. Viděl jsem někde k tomu analogový tuner a kazeťák, do kterého se strkaly kazety jak do autorádia. Ty ostatní věci mě nijak nedojaly. Ale ten zesilovač jo.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

6.7.2006, 14:42
Mně se zdá, že to bylo pro Neckermanna, ale v podstatě je to jedno. Ještě dvě takové značky furt cestují dokola a to Universum a Schneider. Všechno pro skopčácký obchoďáky. Conrad měl zas jednu dobu řadu "WANGINE" a s tím jsem si teda užil srandy. Nejsilnější integrovaný zes měl 2x350W/4ohm, takže to čeští DJové automaticky používali začátkem 80.let jako konec k DJ mixu. A ouhamarné bylo varování nás, techniků, aby to nepoužívali na tyhle akce-bylo to 1.dělaný na doma a to hlavně po stránce chlazení, 2.nemělo to vůbec žádnou stabilizaci klid. proudu, takže se ten zes v podstatě sám odstřelil po ohřátí nad nějakých 60°C...no srandy kopec. Ale jinak to byly i tehdy slušný věci /na dnešní poměry a dnešní střední třídu až moc slušné/, nic nešumělo, nebrumělo a všechno fachčilo jak má-onehdá jsem v jednom tom Wanginu SA700 dělal řízení kliďáku a ani jeden poťák z pěti neškrtnul...
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

6.7.2006, 16:36
universum z quelle je kapitola sama o sebe, doslovne co si clowek zaplati to ma, te najdrahsie veci po ponukali celko vydrzia zato(DVD kombajn), co sa o 400 korunovom discmane po 2 rokoch povedat nedalo Wink
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)