Chrastící potenciometr
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka 1, 2  Další
 
AutorZpráva
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.7.2006, 14:47
ahojte, někde jsem zaslechl, že se dá chrastící potenciometr promazat leštěnkou Diava. Co je na tom pravdy ? Laughing
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

3.7.2006, 14:49
tak leštěnku sem nezkoušel ale prolil jsem chrastícím potenťákem WD40tku a běhal jak novej
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.7.2006, 14:52
Co je " WD40tku "?
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

3.7.2006, 14:54
WD 40 je prostředek na čištění elektrických kontaktů a tak podobně.
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

3.7.2006, 15:12
Ten sajrajt si stříkám na kolo, je drahej jak prase Laughing Možná bude levnější si koupit poťák novej.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

3.7.2006, 15:16
vam jebe? WD40 je superuniverzalne mazadlo, na elektro je absolutne nevhodne koli mizernej elektrickej pevnosti, raz som to skusil dat na kontakty miesto kontoxu a to ste mali pri 100 V videt tu lambadu... kontox na dvere, topanky, setko NEelektricke co treba mazat a chranit pred vlhkom... na kontakty su cistaci a konzervacny kontox, a je o doooost lacnejsi ako WD40
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

3.7.2006, 15:24
ja ho taky použivam na kolo a na čištění foťaku po vyteklejch baterkach. Možná se na jemnou elektroniku nehodi ale v tom potenťaku se osvědčil
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

3.7.2006, 15:26
mno nehovorim ze to nepojde, ale slo by to aj lepse... potak plny prachu, vazeliny etc..pomoholo by rozobrat, vycistit, namazat.. Twisted Evil alebo novy, lepsi potak, ze
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.7.2006, 15:31
ale co tá Diava, dá se použít Confused
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

3.7.2006, 16:02
jo dá...ale pot je potřeba předtím rozdělat a pořádně vyčistit, pak malou kapičku diavy zacílit na dráhu a umně rozleštit, na čištění já osobně používám toluen, ještě mě to nic nesežralo, ikdyž lepší by asi byl isopropyl...ale na jednom fóru jsem čet že diava rozežírá napařené vodivé cesty k dráze, co na tom je nevím ale možné to je, ikdyž to bude asi po dlouhé době, jo a taky je dobrý očistit jezdec a ten sběrací kroužek od oxidů
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

3.7.2006, 16:25
sejny napsal:
... očistit jezdec a ten sběrací kroužek od oxidů

Gumou na gumovani...

Diava mi teda pripada uplne nahovno, je mastna. Myslim, ze krom sberace neni treba do drahy zasahovat, pokud to neni dratovy potak.
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

3.7.2006, 18:37
Já používám kontox, nbo novější kontaktol. WDčko je taky na odrezování. Mám tu kliku, že ho v práci bereme po kanystrech. Ale do poťáku bych ho nedal.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

3.7.2006, 18:42
mam tu knihu rady do domacnosti ci jak sa to vola, je to od readest digest, a su tam priklady na vyuzitie WD40 v domacnosti...by ste sa divili poniektori co to dokaze.. Wink a o elektrie ani slovo tam neni Twisted Evil
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.7.2006, 7:32
WD40ka pomaličku rozpouští dráhy zejména zahraničních /čínských/ poťáků, je agresivní jaxviňa. Krom toho obsahuje molybden a grafit a to všecko nemá v poťáku co dělat. Diava skutečně je schopna poťák napravit, je ale vhodné ještě před její jemnou aplikací prostříknout poťák tetrachlorem, trichlorem nebo v nouzi i Čikuli. Pak ho nechte chvilku vyschnout a na dráhu dejte jednu kapku Diavy. Uhlík /sběrač/ ani dráha nesmějí zůstat po čištění suché, jinak je pot za pár neděl vydřený.
Příčiny škrábání dnešních poťáků jsou jen dvě-buď není aspoň částečně prachotěsný a leze do něj bordel, nebo se uvnitř /s oblibou/ rozlezla vazelína z ložiska poťáku.
Případně obojí v kombinaci-vazelína v poťáku, smíchaná s vniklým prachem, co dokupy fachčí jako brusná pasta.
Přidáme-li k tomu šmejdovské oddělovací elyty se svodem, je neštěstí kompletní...
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

5.7.2006, 20:47
Díkes za odpověď Potsk Potsk Potsk
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

5.7.2006, 21:12
a sme tam kde sme boli, pouzime kontox Very Happy
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

6.7.2006, 1:15
kontox moc nee...je to na chvílu Confused ...toje lepší dat si tu práci, pot rozdělat a udělat to pořádně
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

6.7.2006, 7:17
samozrejme ze rozobrat Smile ten kontox je mysleny po chemickej stranke.
jik
uživatel

Příspěvků: 17

27.7.2006, 0:44
[Přece Kontoxu je víc druhů - např. čisticí, dále existuje omezeně čisticí a současně silně konzervační atd. Pokud není poškozená (sedřená)uhlíková vrstva až na podklad, tak mi na to funguje modrý i oranžový kontox. Tímto způsobem jsem opravil mnoha svým známým potenciometry i přepínače v kazeťácích a spolehlivě fungují dodnes. A to bez rozebírání potenciometrů nebo přepínačů. O Diavě jsem pouze slyšel, sám jsem ji pak jednou použil u starého RMG Toshiba na potenciometr a byl to začátek jeho konce. Na chvíli se to zlepšilo a potom definitivní smrt. WD 40 nevím, ale není vodivý, nedával bych to tam. Nevím, co říkají odpůrci kontoxu, ale mně to funguje.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

27.7.2006, 0:54
WD40 je mierne agresívny, hold daň za superuniverzálnosť
george
uživatel

Příspěvků: 110
Z: Uh. Brod

27.7.2006, 20:40
WD 40 k nám přišel z USA jako čistící a mazací prostředek na zbraně.Jeho alternativní použití je samozřejmě možné,ale jak píšete cena je děsná.
Obsah fóra | Ostatní elektronikaStránka 1, 2  Další
Strana 1 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)