Na čem jste začínali?
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

3.7.2006, 13:13
he?
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

3.7.2006, 13:31
Takco Mrgreen
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

3.7.2006, 13:36
Kulet Oushit = BlackRider = Nahvu Laughing
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

3.7.2006, 17:35
"repase" otcových 3pásem Tesla. A pak MEGA bedny 2x30cm z Bausatz III Conrad. Smile
luikas
uživatel


Příspěvků: 700
Z: pardubice

3.7.2006, 17:39
no, muj prvni vetsi projekt dostal do vinku DRB15"Smile hrozne jsem tenkrat touzil po subu(asi je to nejakej novackovskej syndrom) Twisted Evil a hralo to fakt tragicky...
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

3.7.2006, 17:41
ruskej reprák vymontovanej ze starýho dětskýho piána, udělal jsem mu malou bedýnku (slepený sololit), hrálo to o dost líp než rádio JVC Laughing mohlo mi být tak 12...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

3.7.2006, 18:11
Našel jsem svoji první reprobednu Mrgreen Někdy sem hodim foto.
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

3.7.2006, 18:24
prva reprobedna, asi 5litrove dvojpasmo s kondou na vyske, velky reprak (noovazim sa to nazvat stredobass..) je niak eliptak z telky zo smetiska, maly reprak je piskatko z niakej ustredne. to mam ako lavy kanal
druhy vytvrot, pravy kanal mam arn6604 v 30L closed bedne z 40mm duboveho dreva...a na vyske umiernene piezo Wink

EDIT:jezisi, skoro som zabudol, prve ,,projekty" co som robil boli 4 velke bedne, kabinet 16X niake 6 palce ci 8 palce (ach ta pamat.. .) ), to si uz nepamatam, ale hnane to bolo zosikom 4X200W, a zvucilo sa tym disco na sidlisku. closed, objem OD_OKA. no a co, mal som 13
Glatz
uživatel


Příspěvků: 486
Z: Ostrava

4.7.2006, 10:44
První takovýto spotřebič u nás doma byl Telefunken s rádiem a dvojčetovým MCčkem. Časem se stalo že byl můj a já si ho užil po svém. Rozmontoval jsem ho. Embarassed Muhehe Po něm dlouho pauza a pak jsem si koupil tu hi-finku Sony co má teď Přemek v práci a teď ty DIY sloupové bedny co všichni jistě znáte s receiverem Pioneer. Během celého toho období u našich doma zvučí DIY zesilovač + DIY bedny co si taťka udělal ještě jako študák na Báňské. Ale jaksik mi nedovoloval na něj nějak výrazně šáhnout. Asi tušil že by to byla jeho skáza. Twisted Evil
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

4.7.2006, 10:57
Frank> Hele, ty neoholená obludo, moc mě neser... :brovka: Neutral => :hahiha: Lebka Potsk
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

4.7.2006, 11:04
Kulet Blabla
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

4.7.2006, 11:10
Muhehe
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

4.7.2006, 11:53
luikas napsal:
do vinku DRB15"Smile hrozne jsem tenkrat touzil po subu(asi je to nejakej novackovskej syndrom) ...

jo to je. Ja hned taky stavěl sub Mrgreen z mcfuna ale ten teď leží ve skříni
Jaa
uživatel


Příspěvků: 35

4.7.2006, 11:54
ja zdedil po brachovi ARE567 v cca 8l ozvucnici z pertinaxu, postavil jsem k tomu MBA810, jako zdroj slouzil sitovy adapter puvodne pouzivany pro kalkulacku a opravdu se mi ten zvuk libil...(predtim jsem hral na 0.5W 8R napojenych naprimo).
nedavno jsem si to pustil (malovalo se u me v pokoji a nechtelo se mi tahat s vetsima bednama a zesem) a dneska bych potom asi uz ani nestekl.
skrus
uživatel

Příspěvků: 90

4.7.2006, 14:08
2 McZero : Měl jsem taky dočinění s něčim podobnym. Mělo to stříbrnej plechovej koš a na samolepce 650 w 8 ohm firma Laudmann Very Happy Very Happy kamos je ma doted v autě a už mu odpadly magnety Very Happy Nastestí se mi je podarilo prodat..
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

4.7.2006, 15:09
tak to čo ja som spáchal ako prvé bolo pre moje vtedajšie chápanie normalne, teraz už ani zďaleka - bol to nejaky ruský repráčik + ARE3xxx (elipťák 3W 8 Ohm) + 2 take tie male repraciky (som si myslel že to bude hrat vysky) ... pozapájal som to asi paralelne (akurat tie dva "výškace" boli v sérii). Umiestnené to bolo v kartónovej škatuli bez zadného dekľa. Zapojil som to na televízor (Tesla COLOR 419). Ten ruský reprák hral na prvé počutie divne (cievka narážala na nástavec, ale to som vtedy nevedel). Po nedlhej chvíli som si všimol že čosi smrdí a ruský reprák nejde Sad

Mal som 8 rokov Smile
Boduard
uživatel


Příspěvků: 80
Z: Dačice

4.7.2006, 15:57
Moje první bedýnka byla s tesláckým osmi palcem. Původně měla tři pásma, ale oválný střeďák byl na padrť, tak jsem ji zřízl, protože středák byl umístěn nejvejš, tak to bylo v pohodě. Měla i oválnej výškáč, k tomu se prnul kondík 4,7uF a bylo to Very Happy Objem měla asi 20l. Pak jsem zjistil, že taky existuje nějakej basreflex - no už tam byla roura z odpadu Twisted Evil Zesík byl vytrhnutej z nějakýho radia 2W-4R a u toho potík se kterým to nehorázně šumělo. Tohle se dělo všechno v dílně, doma jsem hudbu nějak nepotřeboval, tam jsem moc času netrávil.
Pak jsem nechal udělat ještě jednu stejně velkou a koupil jsem 6614 a samozřejmě BR. Zesík pak byl páskáč Tesla B-73 myslím, 10W-4R + výstupy na zadní reproduktory.
A na domov pak taky přecejenom došlo. Koupil jsem DIY s 738, středák měl 8" a s ním koaxiálně výškovej elipták. V těch byly taky samozřejmě BR a ve vnitř holý stěny - basy to mělo šílený. Pak jsem zjistil, že se dává do beden taky nějaký tlumení a že BR tam vždy být nemusí. Molitan ze starý matračky a do BR špalíčky. Objem měly asi 60l a honil to Transiwatt 140 studio - máh ho do dnes Wink Zdroj signálu bylo rádio Panasonic s cd a odpojenými reproduktory, kam byl připojen "konvertor úrovně" od Dexonu, aby z toho byla jako linka. Protože ze sluchátkovýho výstupu to nebylo ... Pak už se to dalo i docela poslouchat.
Teď poslouchám bedny viz profil 2x226+ARX150+ARV104 výhybka odsud Wink ,zes zůstal Transiwatt a teď sračkový dvd
Ale asi si postavím jiné, začínají mě srát ty 104-ky.

Pak když jsem narazil na tohle forum se mi vysvětlilo dosti otázek. Dříve to byl takovej pokus a omyl, někdy docela až brutus.

No jdu se asi vožrat. Takovouhle slohovku Shocked, když mám 3,5 úhozu za minutu.
Kdyby mi ty písmenka nekradli, tak bych jich možná zvládl i 5.
IMP
uživatel

Příspěvků: 186
Z: Liberec

4.7.2006, 16:10
Tak já jsem začínal asi před 9 lety na kazetáku zn. grundig Wink na svojí dobu celkem slušně vybavenej... mno a pak jsem přešel na pc chrchlátka zn. Boeder. A postupem času jsem se rozhodl po přečtení a nastudování literatury postavit svoje vlastní bedýnky s ARN 5604 a vejšky s ARV-078 ovšem ze začátku to byla chyba jsem je mněl jen s univerzální vyhybkou...takže zvuk nebyl kdoví jak super ale přesto jsem byl s nima celkem spokojenej...
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

6.7.2006, 3:34
Já měl progres takovejdle:
v pěti: Kufřík Gramec Supraphon s lampovým 2W koncem + Tesla B42 po taťkovi (mono)a celolampovej radiogramec u babičky VLTAVA.

v devíti krásnej Lampovej kotoučák Grundig Unitra číslo už nevim s magickým vokem mono + 1 bedna s obřím ARE667 a kulatým papírovym ARV Tesla vejškáčem (zpětně to mělo nádhernej zvuk)

ve 12 Unitra M1417? stereo + bedny Tonsil ZGC40? +Tesla ARS845 (2xARN668 a 2xARV168)
pak Unitra M2105 pak Tesla B115 a radio Tesla sextet a domadomo Texan.Období pásků 18cm Maxell a Basf v Máji a Kotvě s frontama. -Smile)

v 15ti první Deck Aiwa AD-F 220 dolby B,C a DIY Velkej zesík 2x90W z diskrétních trandů dle nějakýho AmáRa.Poslední období vejšek a basů na plno. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

v 18 až 24 stavby x různejch DIY beden s Teslama a Tonsilama a 3p Videotony DC3580? s 25cm basákem.A první DPA 280.

PS:pokud jsou tam někerý blbě tak se omlouvám je to už hrozně dlouho.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

6.7.2006, 9:39
Zvláštní. Taky máte vy přes 23-25let, že v té době se to nějak zlomilo, co se přístupu k DIY týče?
Josse
uživatel


Příspěvků: 381
Z: SR

6.7.2006, 15:20
Zaujímavé čítanie Smile
Moje 1. bedne som postavil niekedy na gymnáziu asi 2.roč. Vyzerali fakt hrozne ale vtedy sa mi veľmi páčili, pamätám na to akokeby to bolo dnes. A teraz sa držte osadenie: repro s autobusa s magnetom vpredu a namiesto výškača malý repráčik s tých plastových pidi bedničiek k walkmanu. Mrgreen Malo to ale i výhybku 6/6dB nejako som to počítal. Kvákalo to na celú záhradu a keď išli okolo cigáni tak ich chceli kúpiť. Laughing Ešte dnes mám niekde v podkroví tie budky, keď nezabudnem odfotím tiež aspoň sa pobavíte.
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)