Pamatujete si na TEXANA?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 21:35
Zdravím všechny zesíkový guru a konstruktéry,nezkoušel jste někdo postavit něco jednoduchýho 50-70W na způsob legendárního texana? Ale s moderníma součástkama? myslím že s takovým OPAxxx,ADxxx,LTxxx místo 748 a rychlejma moderníma japonskejma tranzistorama na konci místo megahertzovejch KD607/617 by to nemuselo bejt tak špatný,třeba i lepší než různé variace na koncáky s IO. případně jestli nevíte o nějakém projektu takto řešenýho.
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

30.6.2006, 21:38
Na Texan radši zapomeň, byla to děsná sračka... Cool
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 22:13
Vím že ano ale myslel jsem že právě hlavně kuli 748 asi je i z principu problém se stabilitou kvůli omzenýmu napájecímu +-18V Opampů a nutnýmu zisku pomalejšího přidanýho stupně s budičem a koncem s A větším než 10. Pokud to říkáš že je to passé tak ti věřím.

Je to spíš taková nostalgie ...Chci si zas něco postavit pro radost po dlouhý době. Stavěl jsem Texana jako malej kluk v 84-85 roce jako můj první výkonnější konec a proti MBA810 pak MDA2020 a A2030 který jsem si postavil předtím to vcelku hrálo a dělalo na ARS845 docela "kotel" 35-40W Smile) Pak jsem postavil x jinejch 100W s KD4348 a 3773 a nakonec tvou DPA280 z modrýho AR a bylo jasný že je to zvukově absolutně jinde... doteď hraje u kamaráda a obdivuju co se dalo vymlátit ze starých TESLA 607/617 tranďáků.

Zkusim postavit symasym 5.3 a na tohle teda zapomenu.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

30.6.2006, 22:19
Symasys je v poho, dá se na něm dost naučit a je tam spousta možností jak se seberealizovat(tede pokud máš aspoň generátor a osciloskop).
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

30.6.2006, 22:28
Mám snad všecko potřebný osciloskop,generátor do 2MHz i PC based měření 24/192 SpectraLab -Smile takže i SNR a THD,IMD zkreslení nahrubo kolem 0,005% do 50khz.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

30.6.2006, 22:34
Nemohl bys mi ten spectra lab poslat? Very Happy
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.7.2006, 1:30
Ale prdlajs-Texan neztroskotal vůbec na 748, tu dokonce ani není nutný měnit za něco lepšího, i tak ten konec má přes 30V/us. Texan byl špatný hlavně kvůli blbé desce, hlavně zemím a tahání živých spojů. Byly na to myslím tři nebo čtyři updaty včetně úprav desek a nic kloudného z toho nevzniklo. Samozřejmě, předek s MAA74x je sám pro sebe kapitola s plechovým zvukem, ale výměnou se hlavní problém neřeší. Jinak ten konec-na to, jak byl jednoduchý-chodil a držel dobře, vídával jsem to i ve verzích kolem stovky wattů.
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.7.2006, 10:02
A co by jste mi chlapi doporučili za slušnější konstrukci koukal jsem na net je tam toho milion vypouštim zapojení s Fety IRF na konci.

Podobný texanu jsem našel na TNT HDOA od Dejana veselionoviče s OZ ,pak bittnerův symasym 5.3,kterej budu stavět Podle Pavla Macury s 2SC5200/2SA1943 (objednána výroba DPS u Kohouta)a chtěl bych ještě něco jinýho s větším SR tak 50V/us ,napájení tak +-45V ale jak se řiká nechci se pouštět do žádnejch větších samostatnejch akcí typu DPA380 apod. Aldax nevypadá špatně ale neměl jsem možnost ho slyšet.Nejde mi ani tak o gigantickej výkon 100W/8Ohm stačí.Průser je vždy s DPS protože mi je jasný ze skušenosti že je to min 50% úspěchu.Takže buď něco jednoduššího kde si desku spíchnu sám nebo nějakou slušnou ověřenou konstrukci s DPS.

díky David
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.7.2006, 14:35
Tak hledej, šmudlo:-)))Desku na Něco jednoduššího s 50V/us si sice možná spíchneš sám, ale budeš ji stejně nejmíň třikrát předělávat, což Tě vyjde časem a penězi zcela nastejno, jako kdyby sis postavil onu samostatnou 380tku...mimochodem, co Ti na tom připadá větší?
Je to sice už "dospělý" zesilovač, ale pro 99% normálních bělochů je to konečná stanice..
Fakt myslíš, že třeba z pěti tranzistorů a pár dalších součástek dostaneš poslechově uspokojivých 100W/8ohm? Mimochodem-100W do 8ohm už není zas taková sranda a +/-45V Ti k tomu stačit nebude:-))
dawsoo
uživatel


Příspěvků: 72
Z: Praha

1.7.2006, 15:46
To rozhodně ne to si nemyslím že věci ala pass je spasení pro mne ...jde mi jen o to že např. DPA380 je vázaná vším = DPS na P.D. který jak jsem pochopil už se tím nezabejvá a jde dál... spíš jsem chtěl zkusit něco nekonvenčního novější konstrukci kterou praxe prověřila že je funkční... Například by mě zajímaly třeba i moduly UCD180 a UCD400 z holandska v Déčku,je spíš problém že u nás nikdo nic moc svých zkušeností a referencí nepublikuje asi v obavě že by ho nějakej šikula zdrbnul že slyší kulový nebo naopak že dělá promo.

Např. tvý moduly ALDAX vypadaj poctivě a pěkně zpracovaný a jsou i za velmi slušný peníze,ale pokud je neuslyším v dobrý konstrukci zapojený a neporovnám s něčím co znám tak nemůžu říct ano nebo ne.

O peníze tolik nejde nic ve špatnym,jen nerad kupuju věci tzv naslepo/nahlucho jestli mě chápeš co tím myslím. A vzhledem k tomu že jsem dlouho nebastlil (nebyl čas) a mam doma šílený množství šuplíkovejch součástek chci něco relativně jednoduššího na začátek. Smile a pak teprv až osvěžim zkušenosti udělat něco míň kompromisního.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)