ARO 9XX, 9XXX
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

5.7.2006, 22:19
mno, od rodiny a zmanych, kerym to je na nic, alebo z dediny zo zruseneho kina, dedovi sa to vala na povale, da to vnucikovi... Smile
marango
uživatel


Příspěvků: 100
Z: Brno

5.7.2006, 23:08
Ten Reproduktor hraje velmi pěkně, bez zkreslení, reprobedna neobsahuje žádnou výplň (alespoň si na žádnou nepamatuji) je vysoká 1,02m široká 70,2cm a hluboká 39,8 cm, je osazena pouze ARO 932 přes který je nazazen kryt proti poškození kulatého tvaru se svislými tenkými šprušlemi. V těsné blízkosti reproduktoru (pod ním) se nachází bassreflexový otvor oddélníkového tvaru cca (zohýbat se mi nechtělo) 55*11cm

Reprobedna byla X-let v kině a pak ji daly do kroužku a následně po revoluci do kytarové školy umění, kde byla použita se zesilovačem MDA 2020 ( posléze po jeho výdechu MDA 2010 ) a transformátorem 25W. Jinými slovy. Po zdechnutí výškové sekce a koupení profesionální aparatury to leželo několik let ve sklepě s tím, že to nefunguje, přívod do reprobedny byl veden výstupem do výškové sekce.

30 Ohmový reprduktor který zatím nemám, je v amatérské reprobedně cca 40L s výškáčem ARV 16x a je to jako aktivní reprobedna s elektronkovým zesilovačem (nejsem si úplně jistý, ale domnívám se že použil koncový stupeň z televizoru 5-10W a dnes již to pochopitelně nefunguje) s tím že to hrálo mnoho let u jedné country - flekové - stánko - restauraci, kde mnoho let to hrálo trampům k pivu.

Jestli máte dojem, že jsem 16ti letý barbar, co chce něco kazit, nejsem. Taky miluji ten pocit, když to hraje až okna řinčí, stejně jako jsem měl největší radost když jsem si koupil za sociku ARN 8604 a protože jsem neměl bednu otec rozdělal bednu s ARN 73X a položili jsme ho do díry (vyčníval) dlaněmi jsme bránili zkratu ale jak 8604 hrála, otcovi tekly slzy... okna se třepetali a to byl pazvuk který mě dělal radost největší..., protože basy byli basy a úplně nejhloub ... proti jeho vychvalované ARN 73X (dřív jsem to znal naspaměť dnes ji nepamatuji 8ohm)

Nechtěl jsem 932 pohřbít a chápu, že subbasová tuba na autě je nesmysl ale jiný užitek k reproduktoru který má dnes nepoužitelných 15 ohmů a je velká pravděpodobnost zničení jemně vinuté cívky napěťovým průrazem a 15W sinus v celém frekvenčním spektru (dnes se tyto výkony nepoužívají i výkon u 226 je spjat s basreflexem, který snižje výchylku membrány a min 100Hz) mě nenapadla zvlášť poté, co jsem dostal nabídku na stavbu této subbasové sekce natrvdo připevněné na Golf 5 VR6 30V od mého 45letého známého.

Osobně řečeno, fakt je mi líto, že nehraje, ke své velikosti je nepoužitelný, ke svému ozvučnému objemu je nepoužitelný (je vyroben aby hrál přes lidi stěny) ke své impedanci je nepoužitelný a ke své zatížitelnosti je nepoužitelný. Když jsme ho zkoušeli v bezdozvukové komoře, připojen na 200W zesilovač, nedalo se tam vydržet, nedalo se to otočit někam, kde by se předvedl... možná by taky shořel...

Osobně používám sound blaster audigy II s koncákem 2* mono A2030 s upravenými reprobednami na stole ARV 3604/ARN 188??? / 4 OHM polakovaná membrána, poté co jeden ARN 5604 vydechl naposledy, jako sestavu k PC. Druhý 5604 jsem prodal za 200Kč... nechápu ...
a dnes jsem propjil a2030 proti sobě a hrál na 932 až plastové okna padaly na zem... (žert)

M
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

5.7.2006, 23:16
Že jsi 16 barbar rozhodně nemyslíme, vidim, že asi máš trochu jinej přístup k věci, než většina z nás myslela, tak promiň (jinak to s tim 16 letým barbarem to jsem si vzpoměl co říkal Sinclair, když se k němu dostaly dvě spálený ARO 931).

Vidím, že máš dostatek zkušeností, víc než kdekdo myslel .. ale s nějakým elektronkovým zesilovačem v Áčku, kterej by do něj těch 15 W dal, já myslim že by to muselo hrát jak dělo!!
marango
uživatel


Příspěvků: 100
Z: Brno

6.7.2006, 14:20
Hrálo to pěkně v basech a hodně ve výškách, ARV mělo výhybku typu kondik na oddělení basů, myslím že měl 8 ohmů, což s 30 ohmovým basákem moc neladilo, ale ohmy možná srovnaly citlivost, která taky nebyla příliš rovná (i když už si příliš nepamatuji, zda tam nebyl ARV 26X, který měl citlivost vyyší...) i když se 40l bednou to muselo mít rezonanci (neznám Vekv) asi 200Hz... Shocked uvidíme, elektronku asi nežene, tak mi to celé možná pověnuje možná za 500 prodá a pokud za to bude chtít víc ať si to nechá.

Ten návrh jsem mu dělal já, chtěl tam elektronky pro lepší zvuk, řešilo se to asi v roce 95,96..., slova o nějakém objemu... on neřešil...

Byl to člověk, který kdysi postavil bednu s 15" s papírovou vlnkou a než našetřil na další repro, už se papír nedělal (nebo byl nesehnatelný, tenkrát to tak bylo) a koupil s gumovou vlnkou, mělo to asi 250L každá vypadalo to jak králíkárna, přes celé měl to pletivo co se dává na králíkárnu a v pokoji, kde to měl to zabíralo se skříní uprostřed na šaty celou stěnu. (dole měl takové šikmé nohy stejně jako u skříně na šaty (aby ladilo), reproduktory půl metru- až metr od sebe (střed a výška vedle sebe) jo, ale tenkrát toto nikdo neměl... Crying



M
Obsah fóra | ReproduktoryStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)