Rozdíl mezi DVD
Obsah fóra | CD/DVD přehrávače
 
AutorZpráva
Karlos
uživatel


Příspěvků: 79
Z: Brno

14.7.2005, 19:13
Čau, chtěl bych se zeptat na váš názor, jestli je rozdíl ve zvuku mezi neznačkovýma a značkovýma DVD přehrávačema (např. Sencor a Sony). Je mi jasný, že rozdíl nějakej je, ale spíš, jestli je šance ho poznat na reproduktorech TVM. A taky mám dotaz, jaký máte zkušenosti s hlučností mechanik na jednotlivých přehrávačích. dík moc
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

14.7.2005, 19:23
Před nedávnem jsem měl DVDčko od Sencoru, po čase jsem koupil Sony. Zvuk je v porovnání o dost lepší, živější a prostorovější. U toho Sencoru jsem ještě zkoušel frekvence od 1 Hz postupně nahoru, spolu s pumpujícími membránami se ozývalo docela silné škrabání, jako by cívka dřela o magnet, Sony tohle nedělá... Poznat to na TVM jde, nevím, proč by nemělo Rolling Eyes, zas ale musíš mít odpovídající zes...
K té hlučnosti: Sencor byl na tom zas lépe, ale mluvím jen o načítání dat - třeba takové MP3ky v několika adresářích, Sony jde slyšet dost.
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

14.7.2005, 21:05
A to SONY je stale len spotrebka len o cosi vyssie ako SENCOR.
Lepsie je skusit DENON alebo MARANTZ. Potom zistis rozdiel.
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

14.7.2005, 22:07
To není jen o Sony ale taky o cenové kategorii. Sony vyrábí jak tu nejlevnější spotřebku. Kde není výraznější rozdíl mezi no name a Sony. Jen Sony stojí víc. A taky vyrábí drahé, podle některých předražené a kvalitnější přístroje. Na příkladu jiné značky. Pioneer vyrábí jak DVD za 4 tak za 30 tisíc. A ty se samozřejmě liší jak po stránce obrazu tak zvuku. Ještě je nutné vzít v úvahu zda je firma pouze montážní a nebo má i svůj vlastní vývoj. I když i tady pozor. Mnozí jen tak kupí dohromady součástky, jiní taky montují, ale navíc modifikují používané součástky. A jen málo je těch co mají vše vlastní. Pokud vůbec někdo. Třeba u starých dobrých CD přehrávačů je high end postavený na několika modifikovyných CD mechanikách - Sony, Phillips, Teac. U DVD je to obdobné. U těch levných mašin, řekněme do 10 tisíc si nedělám iluze o mechanické kvalitě u žádné značky. Tam se může lišit provední kus od kusu a klíčové je jaké pazvuky to bude vydávat za pár měsíců doma.
zemiccc
uživatel

Příspěvků: 9

8.8.2005, 22:12
heh trochu odbočím v PC mám vypalovačku Lite-On po čase sem jí rozebral a zjistil že laser je sony elektronika sony a zbytek od nějaký mě neznámý značky ..

naposledy upravil zemiccc dne 8.8.2005, 22:18
NefroniK
uživatel


Příspěvků: 77
Z: SR KE

9.8.2005, 7:24
ja som cital ze ano. Je rozdiel vraj aj v zvuku aj v kvalite obrazu. Ale tu kvalitu obrazu na obycajnej TV nespozorujes.
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

4.1.2006, 17:30
Koupil jsem DVD rekordér LG DR-7500, za dva dny jsem hol vrátil! Ventilátor byl strašně hlasitý ´´bzučel´´!!! Doplatil jsem cenový rozdíl a vyměnil jsem ho za Panasonic DMR - E65. Rozdíl mezi LG byl okamžitý!! Panasonic načítal DVD-R rychle, LG to trvalo v některých případech i 30 sec. Zvukový rozdíl byl taky poznat, nejvíc v dynamice.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

5.1.2006, 1:22
DVD od panasonicu mne pěkně vytrestaly, nikdy více. A to nebyl žádný economy model, kdysi 5ti místná suma. Nezbývá než doufat, že jejich životnost už je o něco delší...
Kritik
uživatel


Příspěvků: 475
Z: Karviná

5.1.2006, 9:50
Michal: Tak já mám data přímo od člověka z firmy Panasonic, životnost laseru je 5 let - zaručených! Samozřejmě to ovlivňuje mnoho faktorů ...
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

5.1.2006, 11:21
Dej si v googlu vzhledávat Panasonic DVD H02 error. Přesně to se mi stalo. JAk říkám, doufám, že už je vše jinak, ale DVD od panáka už nechci.
KillerZero
uživatel

Příspěvků: 136

7.7.2006, 3:09
tohle?
citace:
"For those of you with the H02 or H07- no disc error.
i have had my panasonic s35 for 2 years now and finally got this error. after pissing around for a week i finally took the top off the player and cleaned it using a compressed air can. after cleaning i still got the H02 message. with the top still off the machine, i put in a disc, pushed play, then manually gave the disk a little push in the clockwise direction and bingo, no more H02 error, i put the cover back on the machine and it has been working for about week.
good luck, i hope this helps."

Thank You, Miguel!
That worked for me! Hope it lasts!
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

7.7.2006, 15:21
by ste sa divili ze znacka neni znacka, u PC mechanik moze byt ta ista mechanika (fyzicky) s rozmym balenim, prislusenstvom a najma fimrwarom predavana naraz pod niekolkymi znackami, casto mosete cenu mechaniky zdvojnasobit len puhym prepalienim vhodneho firmwaru, ja som si tak z jedneho lite-ona urobil plextor... hajendove pristroje pouzivaju taktiez PC mechaniky, pretoze maju vynikajuce citacie parametre, precitaju digitalne presne aj s korekciami to, co by specialna audiomechanika nezvladla ani keby sa posere, hajend je len o dizajne, par nabuchanych suciastkach okolo, dobry prevodnikoch a najma operakoch.
Obsah fóra | CD/DVD přehrávače
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)