Stavba mixpultu
Obsah fóra | Ostatní elektronika
 
AutorZpráva
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

19.6.2006, 2:27
Stavěli jste někdo mixák, nebo něco podobného? Potřeboval bych zkritizovat můj návrh, než začnu stavět prototyp Smile

Krabička parEQ uprostřed bude nějaký parametrický ekvalizér - až seženu nějaké schopné schémátko přeladitelného filtru (nevíte o něčem vyzkoušeném?)

Budu rád za každý konstruktivní příspěvek k věci. Destruktivní (je to kravina apod.) můžete taky, ale radost z nich mít asi nebudu Smile

Operáky NE5532, vstupní díl obsahuje INA217 - ultranízkošumový symetrický vstup. Napájení 2x18V (možná jen 2x12, uvidíme, jak to pojede - rád bych měl možnost to provozovat i z 12V Pb baterek)

edit: už teď mě napadá, co by se tam dalo přidělat:
* -20dB útlum vstupu (pro velmi silné vstupní signály)
* ledka CLIP signalizující přebuzení vstupu
* ledka SIGNAL signalizující přítomnost signálu
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

19.6.2006, 6:51
Běž si radši zašukat s nějakou hezkou kočkou, tohle mezitím pusť z hlavy/ nebo ať Ti to z té hlavy ona vyšuká/ a mixpult si kup hotový. Nikdy nedokážeš parametrově, výbavou a komfortem ani polovinu, designově ani desetinu slušného továrního kusu, o zbytečně ztraceném času, který bys mohl jinak a účelněji promrdat ani nemluvě. Kdejaký malý Allen&Heath za pár tisícovek toho dokáže několikrát víc a okamžitě, zatímco Ty bys na tom dvě pětiletky makal. Vím o čem mluvím, sám jsem /tehdy z nedostatku/ několik pultů postavil. Je to takový ojeb, že si to nedovedeš představit. Upozorňuju ale, že je dobré také pustit z hlavy -třeba i jen nápad- koupit z tohoto oboru něco od Behringera. Nákupem nějakého novějšího Behringera se dá získat nikoli mixpult, ale -relativně levně- hezká kastle na vlastní výrobu:-)))
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

19.6.2006, 23:28
No jo, když já si chci postavit mix takovej, na kterým budou ty funkce, který potřebuju, a nebude přetékat zbytečnostma Smile a rád si zase trošku po dlouhé době zbastlím něco, co půjde využít.

S názory na Behringer souhlasím.
Nepér
uživatel


Příspěvků: 34
Z: Praha východ

20.6.2006, 0:30
To jsem si bobře myslel taky, postupně mě to přechází a ty postavený moduly ze třeťáku asi nacpu do plastový krabičky a udělám si z toho mini mixáček, 2 mikrofóny, 3 linky a bude to... ale sral jsem se s tím hodně, od simulací korekcí až po návrhy a výrobu DPS...
Ha-sha
uživatel


Příspěvků: 58
Z: Praha, Žamberk

20.6.2006, 9:54
A jaký funkce potřebuješ? Nebyl by lepší korekční zesilovač s přepínáním vstupů?
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

20.6.2006, 22:54
Taky jsem si si kdysi jeden mix stavel. Jsem na neho hodne hrdy, protoze jsem si ho navrhnul a spocital cely sam a vystacil jsem s tim, co me ve skole naucili. Dokonce jsem na nem odhral i par akci, ale zapojene jsem to mel celkem provizorne. Bohuzel mel preslechy jako prase, zas tak kvalitne to navrzeno nebylo... Ale i tak jsem rad ze jsem do toho tenkrat sel. Dnes bych to uz neudelal.

Jo a jeste si pamatuju, ze kdyz jsem ho stavel, tak jsem prestal mluvit, protoze jsem mel hlasivky zalepene kalafunou ... Very Happy
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

21.6.2006, 1:04
I já postavil mix. Druhý jsme dělali s kolegou. Oba do dneška spolehlivě fungují. Ten první v kostele sv. Františka z Asisi na náměstí v Turnově a ten druhý stojí ve skladě. Bylo to práce... Kopírovalo se, apod.
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

24.6.2006, 16:08
Pro mě je klíčový to, abych na akci s kapelou mohl rozumně namíchat pár kytar (akust./el./bas.), pár mikrofonů, synťák, a časem i bicí... jednoduchý korekce se hodí, a hlavně, možnost si přes insert vyvést jednotlivé kanály (jako Direct out výstupy) do počítače.
Potřebuju tak 10kanálový - a když nejsou peníze na hotovej a navíc je chuť bastlit, tak proč ne Smile
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

24.6.2006, 16:42
Kdybys to řekl dřív,mohl jsi mít 12ti vstupý Elektro Voice s INSERTama a DIRECT OUTama za 5 litrů. Měl parametrický korekce, symetrický výstupy, INSERTy na výstupech... Za ty prachy to nepostavíš.
dj-bobr
uživatel


Příspěvků: 74
Z: Prague

24.6.2006, 16:44
5 litrů je pro mě strašně moc... mám propočteno, že když se mi podaří sehnat jedny laciné (a snad dobré - to se ještě musí vyzkoušet) tahové poťáky, tak to vyjde na 2-2.5 litru, na krabici se dá dost slevit...
Nepér
uživatel


Příspěvků: 34
Z: Praha východ

25.6.2006, 15:57
I když se s tím budeš takhle srát, nikdy to pak nebude použitelný profi výrobek, něříkám, že na smíchání tří signálů a nějaké ty korekce se nevyplatí si něco postavit, ale na živý hraní a nahrávání a jestli to má za něco stát, tak na to prostě nemá cenu stavět mixák.
Nekupuj nic novýho a koukni se po bazarech na netu, určitě se dá sehnat slušnej profi stroj, za slušný prachy a hlavně to budeš mít hned hotový, ti lidi už to všechno vymysleli, odladili a vyrobili. Co se peněz týče, věř mi, požitek z peněz ušetřených na materiálu a za práci je mnohem menší, než užitek z koupenýho pořádnýho mixáku. Pochop, že už je prostě nová doba, dneska nemá cenu některý věci, a profi mixák mezi ně patří, stavět. Mělo to cenu dřív, za bolševika, kdy všechno z dovozu bylo pekelně drahý a bylo toho málo.
Obsah fóra | Ostatní elektronika
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)