Data k starým TVM
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

23.8.2005, 18:18
Už na původním foru jsem se ptal, jestli nemá někdo data k těmto reproduktorům TVM.
ARN 664, ARO 4504, ARN 738, ARV 161 (4ohmy), ARV 168
Zajímá mně hlavně Re, Vas, Fs, Qes, Qms, Qts, SPL, popřípadě Xmax u basáků a kmitočtový rozsah. Pokud by byly i nějaké charakteristiky, bylo by to super.
Snad budu úspěšnější než minule. Předem díky.
StandaT
uživatel


Příspěvků: 64
Z: Olomouc

23.8.2005, 19:45
Myslíš, že v té době se TSka daly běžně sehnat??
vítek
uživatel


Příspěvků: 457
Z: Olomouc

23.8.2005, 19:52
Vím, že existovalo něco jako katalogové listy. Ovšem určitě ne v dnešním pojetí a dostupné běžně k sehnání. Přesto možná existuje někdo, kdo je má a třeba i poskytne.
Na minulém foru jsem je měl slíbené, ale dotyčný se odmlčel.
Ostatně TVM se v údajích a poskytování informací vylepšuje jen velmi pomalu. Asi jí tak nějak za to nestojíme.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

24.8.2005, 0:03
Zkus kontaktovat Huberta z konkurenčního webu.

reproduktory.wz.cz
godz
uživatel

Příspěvků: 51
Z: Trenčín

24.8.2005, 21:58
Pripojím sa k žiadateľom o údaje starších reprákov, ja zháňam údaje od tlakového výškača stršej výroby ART 481. Asi pred dvoma rokmi som kúpil dva kusy V MB Elektronike za dobrú cenu. Podľa starej literatúry by mali mať veľmi dobré vlastnosti (smerové) a mali by bez problémov chodiť až do 20kHz. Nevýhodou je impedancia 0,7 Ohmu a tým nutnosť použiť prevodný trafák. Ten som postavil a reprá som vyskúšal. Subjektívne hrajú veľmi dobre, lepšie ako kaloty TVM. Zo zvedavosti som jeden kus rozobral a aké bolo moje prekvapenie. Kmitačka je hliníková a samotná membrána je impregnovaná textília. Pritom táto konštrukcia vznikla v 60 rokoch. U kamaráta sme repro prepískli a podľa merania v blízkom poli repro chodí od 5 kHz do 20 kHz v pásme 5 dB, čo považujem za veľmi slušný výsledok. Ak máte nejaké ďalšie údaje prípadne skúsenosti s konštrukciou napíšte.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)