toto si pozrite...
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka 1, 2, 3  Další
 
AutorZpráva
oli
uživatel


Příspěvků: 37
Z: slovensko -- zOhOr --

23.8.2005, 11:26
Twisted Evil http://media.putfile.com/loud_bass Twisted Evil
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

23.8.2005, 11:37
Tak to je maso
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

23.8.2005, 11:38
Shocked
cinochlist
uživatel


Příspěvků: 116
Z: Strakonice

23.8.2005, 11:38
zajímalo by mne co si myslely mozkové buňky té slečny
Pavel
uživatel


Příspěvků: 110
Z: Brno

23.8.2005, 23:20
Mrgreen
0908
uživatel


Příspěvků: 89

24.8.2005, 0:17
no tak to je sila
antonio
admin


Příspěvků: 1097
Z: SM

26.8.2005, 11:47
samotný reprák tohle svou výchylkou nedokáže, to je blbost: vzadu musely být bassreflexy (malého průměru), nebo si udělali prdel a tu slečnu zezadu "fénovali" Lol?
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

26.8.2005, 13:20
Taky se mi to zdálo divný ale spíš než ten fén bych řekl ty bassreflexy, na druhou stranu jsou to nějaký vysokozdvihový mrchy a lítají minimálně +-2cm
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.8.2005, 14:14
Dost dobře si nedokážu představit, jaký PERIODICKÝ proud vzduchu (zvuk) by dokázal postavit vlasy. Rozhýbat, rozkmitat budiž...
A jestli to má být jako statckou elektřinou která vznikne třením vlasů o sebe v důsledku vibrací... hmmm...
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

26.8.2005, 14:29
Ono taky v autě je to něco jinýho než v obýváku (ale stejně je to divný)
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

26.8.2005, 14:37
Nejsem žádný machr přes audio,to vy víte Wink ,přesto si troufám tvrdit,že ty repra nebyly ani slyšet (myslím tím lidským uchem)!!!Pokusím se to rozvést:Nevím jak na tom jste s kabelovkou a nebo jestli máte kanál Discovery???Jde o to,že jsem viděl (na zmiňovaném kanále) pořad (on to je vlastně seriál) "Bořiči Mýtů" a tam zkoumali vliv nízkých frekvencí na lidské tělo a organismus.Experiment spočíval v tom,že si najali chlapíka co vlastní asi 15Ks reprosoustav se speciálně upravenýma 15",jednoduše reproduktory dokázaly zahrát cca:od 5Hz po ?Hz.Postavili ty bedny dokola a tím vytvořili takovou jakoby poslechovou komoru (experiment se konal na opuštěném letišti).Do prostřed této komory se postavil jeden moderátor (s klapkama na uších a plínama kolem pasu) a obsluha zapla do reproduktorů 15Hz a reproduktory se daly do práce pumpovaly a pumpovaly a moderátor v pohodě se sundanýma klapkama tancuje...Pak tam pustili 10Hz,ale žádná změna a to tam podle přístrojů bylo asi 130-140dB(při té frekvenci by to ale nebylo slyšet ani při 200dB...).Membrány sice pracovaly jak vzduchovací elektro-motorky do akvárek,ale neměly žádný vliv na moderátora(mýtus popisoval strátu kontroly nad vyměšováním a byl totálně rozbořen!!!).No a to je podle mě tento případ,fouká ale to je asi všechno... Wink
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

26.8.2005, 14:42
Všechno, co je pod 20hz nemá ta tomhle fóru co dělat. Smile

a) pokud by ty repra šly soufázově, bude se akorát měnit tlak v té kabině - tudíž vlasy zůstanou na místě a slešna bude mít pocit, že se potápí do hloubky. Pokud bude mít otevřená ústa, nemusí o tom ani vědět.
b) pokud šly v protifázi (což tak z toho videa vypadá) udělá to v tom autě mírný větřík. Přecijen mohou mít solidní zdvih i plochu.

K čemu je to všechno ale dobré, nevím.

Jestli chcete zažít masakr na 3-5hz, stačí za jízdy na dálnici (150+) otevřít zadní okýnka. Dělá to většina aut.
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

26.8.2005, 14:54
V praxi to nejspíš využití nemá,asi šlo o to natočit "pěkné" a šokující video...
oli
uživatel


Příspěvků: 37
Z: slovensko -- zOhOr --

26.8.2005, 20:22
kraaaaaaasne video //teraz som si vsimol ze za tou babou je otvorene okno...
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1729
Z: Near Pardubice city

26.8.2005, 23:34
Podle toho, co tam říkali sem jakž takž přeložil, že ty repra jsou nějaký patnáctipalce, napájený z jednoho zesilovače( možná s víc výstupy) a pustili tam 35 Hz ( jinak kdyby to bylo pod 20Hz tak by si ta slečna nemusela zacpávat uši ale spíš držet hlavu aby se jí nerozletěla :-!! ikdyž to by asi musela tak jako tak) A ta výchylka se mi zdá neuvěřitelná, jako kdyby měly ty membrány každou chvíli vyletět Shocked Shocked ... A taky, kdyby tý slečně měly lítat takle vlasy tak by jí kmitaly podle toho signálu, ale rozhodně by nevlály takle plynule ani v případě br. Někde tam měli schovaný fén Smile)))
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

27.8.2005, 19:37
to Fil: Dobře dělali pokus na Discovery ale fakt je ten že zhruba v polovině minulého století (možná dřív nebo později-dějepis byl vždycky moje slabá stránka) měli tuším francouzi alespoň ve fázi testování zvukové zbraně, říkali tomu "pozouny smrti", byly to nějaké píšťaly které pracovaly někde v jednotkách Hertzů a bylo to schopné rozrušit případně až zbořit cihlové stavby a dost podstatně poškodit organismus takže bych to až tak růžově neviděl :P. Otázka je proč se to neuchytilo, možná než by přistavili píšťalu k pevnosti tak by je postříleli Very Happy
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

27.8.2005, 20:31
For KarelXth:Máš pravdu,v tom seriálu byla i "historická vložka" v které přesně to co jsi napsal popisovali a proto se to pokusili vyvrátit nebo naopak potvrdit jejich pokusem,takže podnět k jejich pokusu dala také historie a dějepis... Wink Ovšem dospěli k závěru,že to co tvrdí dochované dokumenty(spíš "Mýty") je přinejmenším hóóódně nepravděpodobné a pokus nic neukázal...Otázkou zůstává,jestli jsou schopny reproduktory,byť upravené,zahrát to co zmiňované píšťaly...Možná na tom ale něco bude,protože ty reproduktory byly původně vyrobeny na zakázku pro americkou armádu,která také testovala "funkčnost" této potenciální zbraně.Každopádně to nic nemění na tom,že bych si do toho auta nesedl... Wink
KarelXth
uživatel


Příspěvků: 189
Z: Ostrov n. Ohří

27.8.2005, 22:25
Přesně to jsem měl na mysli-to jestli ty reproduktory jsou schopny dosáhnout toho efektu(140dB se mi nezdá tak moc). Ale chtěl bych je mít doma 8)
Fil
uživatel


Příspěvků: 121
Z: Ostrava

28.8.2005, 9:46
Trochu drahý špás na to,že je nejde slyšet,teda pokud by neuměly dost dobře zahrát a nezkreslovat od těch "magických" 20Hz(co se v hudbě stejně nevyskituje)a aspoň po 80-100Hz to by potom bylo něco!!!Ale na to by Ti TW 120 nestačil.No já mám co říkat... Lol?
Arius
uživatel


Příspěvků: 13

29.8.2005, 14:51
ohladne toho vymitani mytu.. tak ako mi xces povedat ze nizke frekvencie nemaju vpliv na cloveka? sak sa pozri na taky sonic devastator..
crashpc
uživatel


Příspěvků: 667

13.9.2005, 21:58
ty repraky se na to museli tvarit opravdu stastne... a to jestli tohle mohli dokazat nebo ne to newim - myslim ze trochu jo ale museli tomu nejak pomoct... muj osobni nazor na ty nizky frekvence je takowej ze muzou v poho nicit... a kdyz treba nakej magor technar tancuje u 5kW bedny kazdej tejden 2X 5hodin tak musi ve 30 vypadat opravdu uzasnej - nahluchlej, roztrepanej, a vubec bude rad ze se naji. Newim co je na tom pravdy, ale znamej prej usnul u repraku, oprenej o basreflex... 3 dny neslysel, nekolik hodin nevedel a jeste ted se mu stane ze omdli z niceho nic... to jediny muzu dosvecit...
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)