Řidiči pozor!
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
AutorZpráva
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

7.7.2006, 11:25
Je mi 37 a helmu vozím vždy už 12 let (ve vlastním zájmu, už 2x byla mezi mou hlavou a asfaltem).
Edit: Za tmy jezdím s červenou blikačkou vzadu a bílou blikačkou a 2x halogenkou vepředu.


naposledy upravil pibi dne 7.7.2006, 11:27
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 11:26
Helma je povinná jen do 18 let.

2 7Tech: co je pravdy na tom, že povinná je nejen helma, ale i reflexní vesta?

Na kole jezdim už dost let, a pěknejch pár tisíc km už na něm mám najeto. Za nedlouho mi bude 18. A kvůli pitomýmu zákonu si mám na pár měsícu kupovat za nemalý prachy helmu? To je teda pěkně na řiť Evil Sad .. Neutral


naposledy upravil iMartin dne 7.7.2006, 22:05
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

7.7.2006, 11:29
LOLe, až budeš lebkou hoblovat asfalt, tak na helmu změníš názor okamžitě. Shocked
DJsassa
uživatel

Příspěvků: 60
Z: Rychnovsko

7.7.2006, 11:33
mno..já na kole ted jezdím jen na třešně nebo maximlně o dvě vesnice vedle Wink ...ale náhoda je blbec Confused
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 11:33
Když jedu na hory, tak - ano, to beru. Ale ve městě se mi jakživo nic nestalo, nikomu ani sobě jsem nezřivil vlásek. A kvůli občasnýmu vyjetí na hory si ji kupovat nebudu, někdo mi ji může půjčit.

Spíš mě zajímá ta reflexní vesta ..

Jediný, co se mi kdy stalo na kole, bylo jednou v krkonoších, když jsem rychlostí asi 45 km/h jel z Míseček k Rovince, a dole u rozcestí mi praskla vidlice ... helmu jsem teda neměl, ale i když jsem šel přes řidítka, nic se mi nestalo .. jen jsem si trochu zaprášil hadry ..


naposledy upravil iMartin dne 7.7.2006, 11:35
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

7.7.2006, 11:34
Náhodou, přilba je dobrá věc Laughing Vůbec si nedokážu představit jízdu bez ní, to by mne pořád bolela hlava, jak si do ní tluču a ukazuji tomu řidiči předenmou, jaký je to vůl, když mi nedá přednost v jízdě. Jo babeta, to je stroj Banan Banan Banan Kamioňáky pověsit za koule na stromy Laughing Laughing Laughing
antonio
admin


Příspěvků: 1094
Z: SM

7.7.2006, 11:40
kolo miluju a rychlost na něm dvojnásob Smile, zkuste si sjet někdy Praděd (máte-li možnost), dá se to vyhnat až na 75km/h Laughing
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 11:46
Tolik se dá vyhnat i v Benecku, stačí si vyjet na Žalý, a pak sjet po silnici k lanovkám, a od nich po stezce na náměstí .. když jsme tam s kámošem profičeli kolem nějakejch hasičů rovnou na hlavní silnici, byli velice nadšení ... Very Happy Lebka

2 Antonio: nejlepší je mít hydraulický brzdy .. když potřebuješ v takový rychlosti zabrzdit, normálně se ti z nich začoudí .. Very Happy Lebka Lebka
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 12:00
proč byste jezdily tak daleko? tak rychle se dá jezdit i za rohem v alpach Laughing. Já tam vytáh 60 a to mi bylo 13(!!). Jinak já mam v-braky se závodníma špalkama tři kyla za jeden. Brzdí hooooodně slušně ale ten tuning brzd mě stál tolik co to kolo.


Jinak k těm klevrům (Opavský název škodovek) Fóbie je malá hnusná tvrdá a za ty prachy co stojí ani do ní neumí narvat elektriku oken a zadní kotoučové brzdy. Koktávka je na tom stejně. Favority zase furt vaří takže jediný a poslední AUTO který vyrobili byla felda. Ale ne předchůdce fabie ale ty úúúplně starý. To byly pánečku stroje Cool
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

7.7.2006, 12:03
Superb se ti nelíbí?
Ve Fábii je elektroniky dost.
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

7.7.2006, 12:06
superb mi přijde jako nepovedená atrapa německých tzv. luxusních aut. Jediný pořádný auto je Volvo Cool
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

7.7.2006, 12:28
75 na kole je pro mě fakt moc. Jednou jsem při 45 na silnici chytil kámen, přední kolo momentálně prázdné a měl jsem co dělat, abych se na té silnici udržel.
DJsassa
uživatel

Příspěvků: 60
Z: Rychnovsko

7.7.2006, 12:32
já mám favorita Wink ...brzdy favorit special... Cool
je to dobrý kolo...jezdí se na něm líp než na dnešních kolech Laughing
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

7.7.2006, 13:09
já jsem kolo dal sestře a jezdím na simsonovi Twisted Evil Laughing
redyuri
uživatel


Příspěvků: 734
Z: Sala, Nitra - SR / Brno

7.7.2006, 15:33
v SLovenskom raji som siel 27 kilometrov z kopca, gumy, secky 4 brzdne, sa kompletne roztopili, na konci ked som dosiel na upatie brzdil som uz len tu ocelovou tyckou co maju v sebe, od vtedy jazdim po horach LEN s kotucakmi, imho su aj ovela spolahlivejsie, nezavisle od pocasia, kym si ich, pravda, nezamastite. prilbu pouzivam len na horach alebo ked idem cestnym na dlhsie trate cez cest 1. triedy, jazdi tm vela kktv.
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

8.7.2006, 12:41
Jezdil jsem velmi mnoho na horáku a i dost extrémně. (Alpy, šumava, žádný vejlety) a vždycky mi stčili "víbrejky". Pokud si je umíte správně přidělat, brzdí vždycky brzdy líp, než fyzika kola dovolí. Zadek se zablokuje a nebo letíte přes řídítka. Limit je jinde.
Koenigsegg
uživatel


Příspěvků: 663
Z: Opava

8.7.2006, 13:24
joooo už by měli vymyslet abs na jízdní kola Rolling Eyes
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

8.7.2006, 13:28
Na co? Very Happy To abs-ovat můžeš sám, stačí tahat za brzdy v intervalech. Navíc to je stejně k ničemu, v dešti asi nebudeš sjíždět hory extrémní rychlostí.

Schválně, kterou brzdou myslíte, že je efektivnější brzdit z kopce? Přední nebo zadní? Very Happy
Jsem zvědavej na vaše nározy Very Happy ..
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

8.7.2006, 13:30
Začínám přední a po chvíli přidám zadní, ale tak aby se zadní kolo nedostalo do smyku, tak to podle mě brzdí nejlíp.

Edit: Jinak je nejefektivnější při brzdění z kopce dolů použít přední brzdu (na přední vidlici je větší hmotnost => menší brzdná dráha).
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

8.7.2006, 13:33
vobě brzdy na těsně nad limitem. Přední bude účinnější do té doby, než se výslednice gravitace tvého těžiště a tvojí strvačnosti dostane před osu předního kola. Smile V tom okamžiku už ale bude k prdu i zadní, protože bude absolutně neúčinná kvůli minimálnímu zatížení.
BlackRider
uživatel


Příspěvků: 710
Z: Řícmanice, 15 Km od Brna

8.7.2006, 13:36
Jo. A pak nastává průlet nad řidítky směrem před kolo na slinici/polňačku/chodník atd. Very Happy
Obsah fóra | NezařaditelnéStránka Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)