Profi
Obsah fóra | Reproduktory
 
AutorZpráva
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

11.6.2006, 13:18
Koukal jsem na Prodance na B&C Speakers 15CX40, 15" bas koaxiálně s 2" driverem, to může bejt docela nářez! :!: Idea :!: :!: Shocked
Kdybyste si měli vybrat mezi Precision Deviced a B&C Spakers, co byste zvolili? (Mě osobně se víc líbí PD, hlavně kvůli tomu unikátnímu koši Idea :!: )
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

11.6.2006, 13:45
PD vs. BC
Jak k čemu a koik by bylo prachů. Rozhodoval bych se podle konkréího účelu použití.
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

11.6.2006, 13:53
Subbas (15" nebo 18", tam bych bral PD 1550 nebo 1850)
Od B&C by se mi víc líbíl na fullrange satelity ten koaxiální 15CX40, na třeba nějakej neodym. Vlastně jsem si odpověděl sám, PD se mi líbí víc.

Jak může reprák s neodymovým magnetem mít tak mega velkou citlivost, přesto že mívají strašně malou cívku Confused: Confused ? A proč se nedělaj repráky s neodym magnetama velkýma jako ferity? Pak by měly repráky takovou citlivost, že by se z toho posral i výrobce Idea

Zase si odpovím sám: asi to bude kvůli ceně, co? Very Happy
Jinak větší hustotu má neodym nebo ferit? Aby pak reprák s neodymovým magnetem nevážil víc než feritovej ..
TomkocuR
uživatel


Příspěvků: 224
Z: SP, KE

11.6.2006, 14:36
Myslím že istú hranicu magnetického sýtenia by už nezvládali pólové nástavce - boli by magneticky presýtené, tzn. že by už bolo zbytočné zväčšovať magnet
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

11.6.2006, 16:55
To jednak, a jednak by byl systém supervysokým sycením tak přetlumený, že by se ten reproduktor na spodkách nechtěl moc hnout. Ale určitě to funguje u supervýkonných střeďáků a některých driverů, kde přetlumený systém tomuto pracovnímu pásmu není na závadu. Cenu reproduktoru vždy určovala cena magnetu, zbytek je za babku.
Obsah fóra | Reproduktory
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)