Poradí mi někdo s zesil 300W PowerBase?
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Laďa
uživatel

Příspěvků: 8

9.6.2006, 0:36
Prosí o radu. Stavěl někdo tento zesík??
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

9.6.2006, 0:41
Hodně lidí to stavělo a většinou to všem chodí. Nejvíc zkušeností s tím má autor stránek http://www.djpaul.czechian.net Zdeněk Tulis. Mně to bez problémů chodilo a v podstatě na tom není co zkurvit.
Laďa
uživatel

Příspěvků: 8

9.6.2006, 1:00
Jo,nemělo by být na to co zkurvit. Zesik funguje,ale nejede mi ochrana repro. Ve schematu je zapojený odpor R32 jinak než na ploš. spoji. A nevím,k čemu slouží vyvedené konektory AC a Clip. Jinak díky za ten odkaz.
sejny
uživatel


Příspěvků: 134
Z: Tišnov

9.6.2006, 3:30
clip je vývod signálu pro indikátor limitace a na AC dáš jeden vývod z trafa, když to nezapojíš tak ti ani ochrany nesepnou po zapnutí zesu, zajišťuje to, že ihned po vypnutí se odpojí repro aby se zamezilo lupancům apod. tak proto ti nejspíš ochrana nesepne chvilku po zapnutí zesilovače jestli neni jinej problém...ale když na to zapojení mrkneš tak ti to musí bejt hned jasný Cool kdyby mě nebilo tak to nestavim Laughing
Zede
uživatel

Příspěvků: 59
Z: Sádek

10.6.2006, 19:03
Laďa: Problém tohohle zesilovače u mě je, že vždycky chodil na první zapojení...Takže nemám zkušenost s nějakými chybami Very Happy R32 je podle schématu zapojen za výstupní tlumivkou, na desce je před, to by myslím nemělo dělat nějakou rotyku. A jestli jsi tam neměl připojené AC tak je to jasné... Laughing
jiřik
uživatel

Příspěvků: 115
Z: nedaleko Jablonce nad Nisou

10.6.2006, 20:13
Zede ale ten co jsi mi prodal,tak jsi moc nekontroloval .Vstup č.5 IC2 neměl kontakt v patici na plošný spoj a T14 měl u báze zkrat na hliníkový L profil.Zase to nebyly až takové závady,které by se nedaly odstranit,ale vlastní plošný spoj by si zasloužil přepracování.
Zede
uživatel

Příspěvků: 59
Z: Sádek

11.6.2006, 12:44
Jirik: Pokud se stalo, tak se omlouvám, ale je to divné Sad Měl jsi se každopádně ozvat. Všechny moduly co ode mě odcházejí jsou kompletně oživené. Tzn. změřené na zátěži a to nejenom odporové, ale i reproduktoru. Nedala tomu Pošta nějakou ránu?
jiřik
uživatel

Příspěvků: 115
Z: nedaleko Jablonce nad Nisou

11.6.2006, 20:21
Zede jak jsem psal,nebylo to nic hrozného.Vývod patice jsem proletoval a zmíněný zkrat báze T14 jsem řešil přepracováním L-profilu protože jsi měl asi šikmo danou šablonu na vrtání a L-profil byl trochu z úhlu proti plošnému spoji.Pošta doručila bez poškození.Já jsem chtěl tento modul pouze odzkoušet,nyní pohání sub u počítače.Jinak jeho chování v okolí limitace není zrovna stabilní a jak jsem už psal i rozmístění součástek na plošném spoji by mohlo být lepší.
Loogan
uživatel

Příspěvků: 137
Z: Soběslav

11.6.2006, 23:27
Je to výbornej zesík, sice k němu ještě nemám trafo a to provizorní nezapne ani ochrany(AC 15.5V), ale hraje krásně. Dneska sem to porovnával s TDA2009. Teď to má skoro ten samej výkon, ale kvalita je někde uplně jinde. To TDAčko při malinko vyšší hlasitosti vyzdvihuje basy a středy a je to prostě takovej nepříjemnej zvuk-ukřičenej. Zato Powebasák hraje celkově vyrovnaně-melodicky. Neumim to dobře poznat, pač se v popisu zvuků moc nevyznám. Byl sem moc mile překvapenej. Teď už jenom diskrétní poctivý konce!

Nemá k tomu někdo odzkoušenej limiter?
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

12.6.2006, 2:38
Prosil bych vysvětlit "jeho chování v okolí limitace není zrovna stabilní". Jak jsi na to přišel a jak se to přesně projevuje?
jiřik
uživatel

Příspěvků: 115
Z: nedaleko Jablonce nad Nisou

12.6.2006, 17:18
Projevuje se to zakmitáváním na vrcholcích sinusovky, která ještě není ořízlá.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)