DIY vs. komercia
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

6.6.2006, 21:38
zaujímalo by ma, ako sú na tom zvukovo poctivo urobené "domáce" zosilovače napr. Leach, Aldax v porovnaní s komerčnými výrobkami do 20 000.-
je tam nejaký rozdiel ? (iba kvalita zvuku, nie sinusovy vykon), mal niekto možnosť porovnať ?
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

6.6.2006, 22:30
To je snad nad slunce jasný ne?kámo na koleně vyrobim mašinu do 5,6,7k co zvukově zdrtí vše co je do 50k s přehledem,necht mě Sinclair opraví.
A někdy i víc)))

To je princip DIY-postavíš to líp za desetinu-a vo tom to všechno je.
jean
uživatel

Příspěvků: 336
Z: Blízko Nitry

6.6.2006, 22:43
Ale veď už si neserme do huby, 5 versus 50 Nahhlu
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

6.6.2006, 22:56
To máš jedno,že nechápeš-mě to vadit nebude Very Happy
malá nápověda "Upupa epops"
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

6.6.2006, 23:12
Za desetinu to postavíš tak leda do bedny vod rajskejch, kamaráde...Když to má ale nějak vypadat, tak levný už to není...
Boramyr
uživatel


Příspěvků: 1431
Z: Poblíž Plzně

6.6.2006, 23:21
Má to vadu... ta tvoje "nápověda" není zrovna prototyp běžného DIY bastlíře Very Happy Moc záleží na tom, jaký materiál jsi schopen sehnat, jaké prostředky máš k dispozici, jaké máš zkušenosti a znalosti. Existuje fůra lidí, kterým po pokusu o DIY zesilovač zbydou oči pro pláč... to pak má do poměru 5 vs 50 dost daleko. Pro bastlíře taky často cena výrobku znamená cenu materiálu... většinou nepočítají čas a práci, to by pak ten poměr nebyl vůbec tak zajímavý. Dále nemůžeš srovnávat například výrobek, který je osvědčenou kopií podle návodu a výrobek, který musí svému tvůrci zaplatit náklady na vývoj.
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

6.6.2006, 23:27
Ptal se původně na zvuk ne?
Design mám jako Densen-z černýho plexi,na koleně si tu kysnu vždycky vypiplám.
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

6.6.2006, 23:31
konkretne som sa pytal na leach a aldax (nie nejake "nechtoide" zapojenia) a porovnanie s beznymi zosilmi do 20 000 (napr nad, marantz ...), ak beriem ze diy su robene z poriadneho materialu (bezne dostupny kvalitnejsi) a nikde neukracovane
este raz: co z toho hra lepsie ?
dokken
uživatel


Příspěvků: 263

6.6.2006, 23:36
hraje to stejně jak komerce (plus tak 2 třídy) Very Happy ,ne tyhle jsem neslyšel,ale dá se říct že to bude stejnej případ jak ten můj.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

7.6.2006, 4:43
Můžete udělat sebekrásnější kabát a použít i kvalitní polotovary /moduly/, ale pokud nemáte zkušenosti a blbě v tom finálním zesu nataháte napájení a země, tak jdou veškerá snaha a investice vniveč, protože to bude horší, než průměrný komerční zesilovač. Tož tak asi Very Happy
Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že žádný amatér určitě nehodlá mrhat snahou, časem a penězi na něco, co vydrží fungovat dejme tomu jen dva roky a pak se začne srát či odejde. Ono se to ale bohužel dost často děje, protože onen amatér do toho výrobku použil /možná i v dobré víře!/ běžně dostupný "standardní" materiál a bezvýhradně věřil obchodníkovu tvrzení, že "tyhle elyty Gumcon jsou minimálně stejně dobrý jako ten Jamicon, co jste původně chtěl, ale sou levnější"...totéž se týká polovodičů a třeba i potenciometrů.
Poskládat si z tohohle matroše věc, která mě bude stát spoustu úsilí, peněz a má mi dlouho a dobře sloužit je naprosto zbytečný, to už je lepší ty prachy vzít, jít na tu večeři s přítelkyní a pak...

Ano-kopie nějakého značkového výrobku skutečně může vyjít na materiálu místo 10k třeba jen na 1.500. Nikdy ale nedokážete ani odhadnout, jak se to bude chovat proti originálu, jak dlouho to vydrží fungovat a co to při své poruše dalšího zničí.
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)