modul Atack 400W s budičem TDA7250
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.6.2006, 20:31
Cau koupil jsem tenhle zesik, ktery postavil jeden kluk.Chci se zeptat jestli to k necemu je??
little
uživatel


Příspěvků: 276

5.6.2006, 20:54
Nebylo lepší zeptat se před nákupem tohoto "zesilovače"? Osobně jsem ho neslyšel, ale prý je to poruchový šmejd, na který se nevyplatí připojovat žádné reproduktory Laughing Laughing Jasně, možná to je přehnaný no... Mrgreen Laughing

EDIT: Samozřejmě zde můžu uvést, jak se tento zes chová v praxi (jestli se jedná o stavebnici EZK), jelikož si ho kamarád před nějakou dobou postavil a doted nemusel měnit jedinou součástku a to ho vlastní již cca 1 rok. Co se týče zvuku, tak ten je dle mého mínění takový průměrný, skoro jakoby bez detailů. Navíc, když to kámoš na svých bednách Tesla ohulil tak středobas dost lítal... Sad


naposledy upravil little dne 5.6.2006, 21:09
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.6.2006, 21:07
Další kokot, co něco lákavě levného koupí a až pak se ptá, jestli to k něčemu je. Jak Sicilani-ti taky nejdřív střílejí a až pak se vyptávají...
little
uživatel


Příspěvků: 276

5.6.2006, 21:10
Sinclaire, co je na něm prosímtě (konkrétně) tak špatného? Confused
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

5.6.2006, 21:11
no ja to chtel jen na sub
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

5.6.2006, 21:51
Hlavně koncepce, Mekoto, koncepce. I kdyby do toho použili součástky určený pro NASA, stejně by to bylo k hovnu.
V zájmu ochrany životního prostředí, vlastních nervů a peněženky to odevzdej co nejrychleji do nejbližšího sběrného dvora.
Popsal jsem o zesilovačích s TDA7250 na netu už tolik stran, kolik nejspíš žádný z Vás a furt to nepomáhá.. Pořád se objevují další a další zoufalci, za pár korun radostně nabíhající na páně Krčmářem vystrčenou kudlu...
Edit: desky s takto koncipovanými zesilovači, které jsem nešťastným majitelům doporučil vyházet nebo vyhodil já osobně a které odkráglovaly nespočet reproduktorů, by zaplnily tak možná tři průměrné kuchyňské odpadkové koše.


naposledy upravil sinclair dne 5.6.2006, 22:11
Frank
uživatel


Příspěvků: 1672
Z: poblíž HK

5.6.2006, 21:54
No jasně, na sub nejlepší. V pohodě to stačí, na sub neni potřeba DF, hlavně si k tomu kup nějakej Hadex s 1 cm cívkou a 2cm gumou Twisted Evil
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

6.6.2006, 8:33
no prave a ted jake repro k tomu aby hned neumrelo
Matej
uživatel


Příspěvků: 54
Z: Košice

6.6.2006, 13:46
asi si nepochopil ... ten zosil je nevhodný na akýkoľvek normálny reprák s cenou prekračujúcou pár stoviek ..., a na sub nevhodný úplne, membrána bude lietať už pri nižšej hlasitosti, a je otázka času, kedy strelia tie tranzistory, alebo membrána, alebo oboje ...
ochotsky
uživatel

Příspěvků: 37

6.6.2006, 13:55
par stovek? ja sem myslel neco tak kolem 3500 a vic kc
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

6.6.2006, 13:58
Je to tak.
Poučte se prosím z mých chyb: Embarassed
Před 2 lety, Amplion neznaje, otci do subwooferu (2x ARN150-03 /8 v 22 litrech, BR 45 Hz) jsem TDA7250 umístil. Debil. Embarassed První dojem excelentní. Confused: Ovšem po půlminutě Claptonova soundtracku k RUSH se blejsklo z výkonových TIP a z pojistkových držáků Smile)) Nahvu

Nějak to neustabilizovalo kliďák nebo co... No dal jsem slabší trafo (toroid z Transiwattu 140) s nižším napětím, vyměnil tranzistory, od tý doby to funguje. Ale už to není ono.

NEVER MORE TDA. I ta proklínaná LM ty 150 uřídí líp. A nehoří Wink
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)