Sestava
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
 
AutorZpráva
Zbynek750
uživatel

Příspěvků: 6

2.6.2006, 21:22
Tak nejak se chystam, ze bych si postavil domu solidnejsi sestavu, rad bych si udelal predstavu a nechal si cas na rozhled. Nemam moc prehled.
Takze hodim do placu podmety:
repro nove, nejspis neco z vyssich modelu Morelu
dale rekneme 40t na pouzite komponenty, muzu si je bez problemu dotahnout z ebay. A toho se tyka moje otazka - doporucit zesilovac, CD prehravac, klasicky pouze stereo, kam se mam divat.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

3.6.2006, 17:07
Hlavně do technickejch údajů...
Zbynek750
uživatel

Příspěvků: 6

3.6.2006, 20:15
To by me nenapadlo Smile

Jde mi o doporuceni nejakych max 5 let starych modelu, ktere by se do tehle cenove relace vesly. Technicke udaje mi sice neco napovi, ale jak to hraje mi nereknou.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

3.6.2006, 20:22
A Ty si jako myslíš, že my tady jsme chodící lexikony domácí audiotechniky za posledních pět let, minimálně 50% z nich jsme vystřídali a všichni to nosíme v hlavách?
Jak hrajou si musíš kurva poslechnout a TOBĚ se musí líbit, ne ostatním. Orientovat se podle toho, co Ti kdo někde napíše, nebo nakecá je naprosto zcestný a nikam nevede. Každý člověk má jiný vkus, jiné založení a poslouchá jiný druh muziky. Mně se zvukově bude líbit třeba zesilovač, o který by někdo jiný ani nezakopl...
Myslím to vážně a dobře, tak se hlavně nenaser /i když je mi to vcelku u prdele/.
A platí to i pro ostatní-dotazy typu "jak hraje to či ono" nebo "mám koupit to a to, mají to tam a tam" jsou úplně k hovnu-ten dotyčný aparát třeba můžu znát, mně se třeba vůbec nelíbí, protože jsem někde jinde, mám jiná kritéria atd. a Vám mohou jedovaté výšky zesilovače např. od SONY vyhovovat...
Všechno je relativní...
Zbynek750
uživatel

Příspěvků: 6

3.6.2006, 22:09
1) ty me opravdu nenaseres, vim, jak se bezne chovas, takze si myslim svy a je mi to jedno.
2) predpokladam, ze mate prehled, ale nepredpokladam, ze o vsem a vsechno jsi mohl slyset - pisu max 5let, spis mladsi. Neco ovsem ano. Urcite jsou produkty, ktere chvali vic lidi a kde je predpoklad, ze predstavujou urcitou referenci (v pravem slova vyznamu, nikoliv referencni tridu) sve cenove skupiny. Kdyz budu vedet uplny kulovy, tak nepujdu nakupovat, protoze s nejvetsi pravdepodobnosti koupim smejd. Stary modely si sam tezko poslechnu a potom muzu tahat kdejakej kram 10 let. Nebo se nasrat a sehnat si McI, kde je kvalita zarucena. Nerikam, ze chci doporucit jen to nejlepsi, protoze hodnoceni zvuku samozrejme je subjektivni! Ale existuji urcite predpoklady. Verim, ze napr. tvorbu p. Dudka klidne doporucis aniz by ses musel cervenat.
Posloucham prevazne jazz, potrpim si hlavne na detailni prokreslene vysky, sklony spis k "audiofilii". Jedna se mi o co nejvernejsi reprodukci, pravda je jen jedna a to ta, ktera je zaznamenana na nosici.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

4.6.2006, 2:16
Dobrá. Tak Ti poradím, aby ses ne přímo pídil, ale věnoval větší pozornost výrobkům NAD. Zvláště některé starší kousky zesilovačů jsou dosti vydařené, v tom se mnou pro změnu bude určitě souhlasit i Pavel.
kazzatel
uživatel

Příspěvků: 142

4.6.2006, 2:41
Nad je obecně trochu tupější...máš-li rád brilanci na vejškách, spíš se zaměř na Rotel...
Obsah fóra | Zesilovače, receivery
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)