Ekvalizér s elektronkama
Obsah fóra | Ostatní elektronika
 
AutorZpráva
furious
uživatel


Příspěvků: 62

2.6.2006, 11:32
http://www.audiotek.cz/ATK/ATK_product_CZ.asp?ID=16814&dbID=1&menu=1&category=650000
Jsou tam elektronky 12AX7.Máte nékdo pozitivní nebo negativní zkusenost s ekvalizérmi od firmy Behringer?
Byl by vhodný tenhle výrobek na zmírnění vlivu akustiky na basech?(hlavně dané objemem místnosti,vlastní frekvence)
Hop377
uživatel

Příspěvků: 395

2.6.2006, 16:22
Za tu cenu to dost smrdi.
Mates AN
uživatel


Příspěvků: 227
Z: pr.. vlastně Jaroměř

2.6.2006, 17:47
Podívej se na logo Behringera, řekl bych že to znamená něco ve smyslu "pozor na uši - strašnej zvuk!!!" S touhle fy. mám jedině špatný zkušenosti Takco
PS: ale má to docela pěknej panel Laughing
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

2.6.2006, 19:56
A jsi si jistej, že těma 12AX7 /ECC83/je osazený CELÝ parametrický ekvalizér? Neumím si totiž dost dobře představit skutečně dobře fungující parametr s definovanými vlastnostmi, postavený POUZE z elektronek. Bylo by jich tam sakramensky hodně-tolik, že by na zadním panelu musel být ventilátor.
Jeden par. ekvalizér ucházejících vlastností totiž potřebuje pro jeden kanál 6 operačních zesilovačů. Jelikož tento typ triod má max. A jednoho systému asi 90, tak si to nějak neumím dost dobře představit.
Neviděl jsem to zevnitř, ale mám pocit, že za ty peníze tam bude jedna na vstupu, jedna na výstupu každého kanálu a zbytek noname TL074...tak, jak je u Behringera zvykem...
furious
uživatel


Příspěvků: 62

2.6.2006, 21:34
Je tam minimální počet elektronek o tom není pochybu.(2 kusy )
Zajíma mně teď jeden skoro filozofický dotaz:
Být či nebýt:
A, jít do ekvalizace, s tým že něco ztratím na signálu (prostor, detaily) určitě když dám do cesty x odporov a TL074 atd.-mínusy
plusy-mužu zmírnit vliv místnosti (hlavne na basech)(i když ekvalizér je parametrický mužu měnit v rozsahu 20-300 jednu libovolnou frekvenci a jeho Q, a attenuation)
+extra možná že ty elektronky přidají něco k poslouchatelnosti...pochybné...
B, nejít do ekvalizace, ale dělat brutální úpravy akustiky -Helmholtzove rezonátory, deskové rezonátory
mínusy - použitelnost místnosti bude menši, (rezonátory zabírají místo, v případném stehování nebudu pasovat do nové místnosti...(ekvalizér jednoduše nastavím na jiné hodnoty)
plusy-signál zustáva zachován, možná vliv vylepšené akustiky je lepší než ekvalizace.
C, kombinovat...
Frank
uživatel


Příspěvků: 1671
Z: poblíž HK

2.6.2006, 21:52
D/ Nepřehánět to - vysrat se na EQ a metrový rezonátory...
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

3.6.2006, 7:01
Hubert na Prodance myslím doporučoval ekvalizér spíše od Rane než Uliho.
Než si začneš lámat hlavu nad zařazením x odporů a OZ do cesty signálu, popřemýšlej, přes kolik jich už signál prošel při snímání, mixu a nahrávání.
Nikolas
uživatel

Příspěvků: 298
Z: Český ráj

4.6.2006, 23:42
Nemusí být tak špatný. Elektronky jsou tam jen dvě, jsou ale na výstupu, ne na vstupu. Já mám z téhle řady dva kompresory, a jsem s nimi spokojen. Používá je i několik profíků (mají ho v záznamové režii Národního Divadla, Viktor Koubík z Vikosoundu je dává u skupiny Harlej na zpěvy), já si ho chci taky koupit. Je mi jasný, že to nehraje jako TLAudio, ale za ty prachy to chodí celkem slušně.
Obsah fóra | Ostatní elektronika
Strana 1 z 1

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)