aktivní výhybku pro subwoofer
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
 
AutorZpráva
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

1.6.2006, 20:23
Pozri na stráky Roda Elliota
http://www.sound.westhost.com/, tam sú rozne filre a pod.
http://www.sound.westhost.com/projects-3.htm
Niesu tam sice špičkové veci, ale myslím, že niesu najhoršie.
sinclair
uživatel

Příspěvků: 1919
Z: poblíž Zlína

1.6.2006, 20:29
Pibi, nemáš tak úplně pravdu. Signál z reprovýstupů sice je třeba nejméně 1:10 podělit, ale hlavně ODDĚLIT od země. Protože některé věže mají konce v můstkovém zapojení a pokud bys jeden pól takového reprovýstupu spojil v preampu s GND, tak...dál to asi znáš.
Jinak je to zcela běžný způsob, prakticky všechny home suby to tak mají-4 páry reprosvorek-do kterých se zapojí reprovýstupy ze zesu,věže či receiveru, a satelity, které jsou odděleny cca 68-100uF bipolárem. Předzesilovač v subu si "vytáhne" ze signálu jen spodek, mezní F je téměř vždy přeladitelná.
Není to nijak neobvyklá koncepce-ba je nejvíce používaná.
Oba naše moduly/Junior i Senior/ takto zapojený vysokoúrovňový vstup mají, počítali jsme i s touto variantou použití.
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

1.6.2006, 20:34
to pibi : konečně nějaké vodítko. Pokud bych Tě mohl trochu zneužít, potřeboval bych konkrétně poradit. Mám tuto výhybku
" http://www.tosi.cz/elektro.html " .Vím, není to žádná sláva, ale mám ji už postavenou. Potřeboval bych teda vědět, jaké doučástky přidat a kam. Jsem amatér. Díky
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

2.6.2006, 5:03
Zkusil bych R4 a R5 47 - 100k a paralelně s potenciometrem 10k odpor. Zem přes bipolární kondík jak píše Sinclair. Pokud je tam chyba, snad mě opraví.
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 12:16
Díky, tak jsem to upravil, můžete se na to podívat zda to mám dobře ? http://www.volny.cz/turicik/aa
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.6.2006, 14:19
Nebylo by snadnější změřit ten výstup na repro jestli je(není) zesilovač zapojen v můstku, než tam rvat 100uF bipolár? Ještě skromný dotaz k čemu je ten R6 paraleně k potenciometru?
Michal
uživatel


Příspěvků: 2071
Z: Plzeň

2.6.2006, 15:45
bipolár je tam kvůli oddlělení sub frekvencí ze satelitů jako filtr, ne?
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 18:13
Zesilovač nebude do můstku, je tam chip Sanyo STK4162II asi 2x40W. Ten kondenzátor tam asi nebude nutný .
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.6.2006, 18:26
JoinerNet, sory ze tě beru za slovo, ale je to silnější než já, když je tam STK HIO tak to určitě nebude chip Kulet Nahhlu
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 20:19
Pro mne, jakožto amatéra, to je chip nebo taky šváb Very Happy Ale já se budu snažit polepšit, slibuji Mrgreen
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.6.2006, 20:26
Very Happy chip je chip a připadá ti tohle to jako chip?

http://mujweb.cz/www/lotrpotr/stk/index.htm?r=4477
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 21:09
Pěkná operace, ale kde je sestřička Stefanie Laughing Přeci nebudu každý chip kuchat abych se přesvětčil, co je zač Crying to po mě nechtěj Mrgreen Ať je po Tvém, je to hybridní intrgrovaný obvod ? Embarassed
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 21:11
Posluochej, nechceš raději říci názor na tu výhybku, zdalipak to mám dobře Very Happy
lotrpotr
uživatel


Příspěvků: 323

2.6.2006, 22:20
Tak ten intagráč byl odvařený tak proč ho nekuchnout že Smile

A to schémátko standardní dolní propust 12dB/oct. Ten kond 100u tam nemusí být stejně asi jako i ten R6 paralelně k potenciometru, no místo potenciometru bych tam dal trimr beztak to nastavíš jen jednou v životě a pak uš to budeš volumovat jen na věži. A ty R4,R5 nachat tak jak napsal pibi. No a pak za to ještě nějakej zesilovač a tadá bum bum, huuuuuuuu Embarassed
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

2.6.2006, 22:35
Díky za radu. Zesilovač už mám, je to vysoce výkoný zesilovač s MBA 810DS- 5W /4ohm ,výrobce EMO, tuším Ostrava, takže žádný číňan. A dokonce to hraje Laughing To je jen na prvotní testy, plánuji neco s LM 3886 Mrgreen
iMartin
uživatel


Příspěvků: 1727
Z: Near Pardubice city

2.6.2006, 23:01
Shocked Nahvu Nahhlu Omg Kulet Lebka Moka Blee Takco Auu Box :brovka: Lebka

naposledy upravil iMartin dne 3.6.2006, 2:00
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.6.2006, 0:12
No co, každý nějak začínal, né Cool Nemám zatím nic lepšího po ruce a jelikož jsem momentálně uvázaný už třetí týden na počítačovou stoličku ,moc se toho dělat nedá. Evil
opamp
uživatel


Příspěvků: 367
Z: na západ od Prahy

3.6.2006, 10:39
Nezlobte se na mně, prosím.

Z vlastní zkušenosti doporučuju: Když něco chci a nemám na to zatím prachy, tak radši trpělivě vydělávám a šetřím než abych utrácel energii na onanie typu MBA810 pro SUB... Evil Auu

Píšu to hlavně kvůli tomu, že sám mám za sebou za ty léta podobných onanií víc než dost Embarassed a výsledek se nebezpečně blížil nule či Oushit Embarassed
JoinerNet
uživatel


Příspěvků: 197
Z: Zlínsko

3.6.2006, 11:38
Já se nezlobím Evil Jde o to, že jsem ten zesilovač s MBA 810 nestavil, mám ho jako hotový modul. Právě že potřebuji ověřit funkčnost některých zapojení a nemám zatím lepší zesilovač na testování, tak používám tento Very Happy. Nemáš pravdu v tom, že to nemá smysl něco takového dělat. Já si myslím že má. Jde o získávání zkušeností a i Ty jsi přišel ke zkušenosti, že to stojí za hovno a to je zkušenost, kterou Ti nikdo neveme Laughing I takto může vypadat zesilovaš k subwooferu !!!
http://www.volny.cz/turicik/Projekty/Sub1.jpg
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
pibi
uživatel


Příspěvků: 250
Z: Jablunkov

3.6.2006, 11:49
Napič na to 150W PMPO a můžeš to prodávat k PC Sinc
premek_k
uživatel


Příspěvků: 432
Z: Doubrava - Karviná

3.6.2006, 14:04
jj, napič ... Laughing

jinak na zkusebni ucely je to dobry, nevim, co mate ... :smot:
Sam jsem mel kdysi pro zkouseni dva moduly MBA810 z televize +zdroj v krabicce...
Obsah fóra | Reproduktorové výhybkyStránka Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 2. FÓRUM - 1782 témat (7/2005 - 8/2006)